Haylo، Umps پیشنهاد یکپارچه برای حمایت از اصلاحات مراقبت از سالمندان در خانه را اعلام کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شرکت‌های فناوری مراقبت از سالمندان Hayylo و Umps برای ادغام پیشنهادات خود و ارائه دهندگان این امکان را برای سازگاری با اصلاحات مراقبت از سالمندان در خانه شریک کرده‌اند.

در مورد چیست

این ادغام پلت فرم خدمات مراقبت هایلو را با Umps Link ترکیب می کند، یک خانه هوشمند و فناوری هشدار شخصی که در حال حاضر توسط حدود 300000 استرالیایی استفاده می شود.

از این طریق، بینش مراقبت ایجاد شده از طریق Umps Link در پلت فرم Hayylo در دسترس قرار می گیرد. کاربران Hayylo همچنین می‌توانند مستقیماً از طریق Umps Link Hub با مشتریان خود درگیر شوند، بدون اینکه مجبور باشند برای پاسخ به تماس‌ها یا بررسی پیامک به افراد تکیه کنند.

چرا مهم است

بر اساس بیانیه مشترک این شرکت ها، راه حل یکپارچه آنها به آماده سازی ارائه دهندگان مراقبت از سالمندان برای اجرای اصلاحات مراقبت از سالمندان در خانه کمک می کند.

آدام جانکه، مدیر عامل Umps، گفت: “همکاری ما با Hayylo به این معنی است که مشتریان Hayylo و Umps قادر خواهند بود جریان های کاری کارآمد را بر اساس بینش های زمان واقعی ما ایجاد کنند. در نهایت، این منجر به نتایج مراقبت بهتر و ضایعات کمتری خواهد شد.”

روند بزرگتر

تا جولای 2023، دولت استرالیا اجرای برنامه مراقبت از سالمندان جدید را آغاز خواهد کرد و یک مدل بودجه جدید برای مراقبت در خانه به نام حمایت در خانه معرفی خواهد کرد. این مطابق با توصیه های تعیین شده توسط کمیسیون سلطنتی کیفیت و ایمنی مراقبت از سالمندان. برنامه جدید جایگزین برنامه حمایت از خانه مشترک المنافع، برنامه بسته های مراقبت در منزل و برنامه مراقبت ترمیمی کوتاه مدت به عنوان بخشی از اصلاحات خواهد شد.

در اوایل سال جاری، وزارت بهداشت و مراقبت از سالمندان مروری بر آن منتشر کرد طرح پیشنهادی برای برنامه پشتیبانی در خانه بازخورد اولیه از استرالیایی های ارشد و ارائه دهندگان خدمات این مدل پیشنهادی را “بیش از حد انعطاف ناپذیر” نشان داد.

در همین حال، دولت فدرال اخیراً 312.6 میلیون دلار استرالیا (حدود 200 میلیون دلار) را در نظر گرفته است. بهبود سیستم های ICT در بخش مراقبت از سالمندان در چهار سال آینده به عنوان بخشی از بودجه اکتبر 2022-2023. این پس از یک نظرسنجی سراسری منتشر شده در ماه ژوئیه انجام شد که به کمبود پیاده سازی سیستم دیجیتال حیاتی در بخش مراقبت از سالمندان مسکونی پی برد.

در سایر اخبار مرتبط، Hayylo و Telstra Health شروع به ارائه یک راه‌حل ارتباطی یکپارچه کردند که به بیماران، خانواده‌ها و تیم‌های مراقبتی اجازه می‌دهد تا اطلاعات سلف‌سرویس را ارائه دهند و زمان صرف شده برای ارتباطات دستی را کاهش دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

10 نکته ای که از مرحله گروهی جام جهانی قطر آموختیم | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، با 48 بازی و کل مرحله …