شکارچی فرانسوی که مردی را پس از اینکه او را با گراز اشتباه گرفته بود کشت تا در دادگاه حاضر شود | فرانسه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شکارچی که یک مرد انگلیسی-فرانسوی را پس از اینکه او را با گراز وحشی اشتباه گرفته بود به ضرب گلوله کشت، روز پنجشنبه به اتهام قتل عمد در دادگاه حاضر می شود.

مورگان کین، 25 ساله، دو سال پیش در حالی که در حال بریدن چوب در خارج از خانه خود در روستایی در شمال تولوز، در جنوب غربی فرانسه بود، به قفسه سینه ضربه خورد.

شکارچی جولین فرال، 35 ساله، تنها شش ماه قبل از فاجعه، مجوز شکار خود را گرفته بود و اعتراف کرد که منطقه را نمی‌شناسد. لوران لاپرگ، 51 ساله، که این شکار را سازماندهی کرد، نیز به دلیل قتل غیرعمد محاکمه می شود.

این پرونده درخواست ها برای سرکوب ایمنی شکار و خشم فزاینده نسبت به مصونیت محسوس لابی شکار قدرتمند فرانسه را که از حمایت امانوئل ماکرون برخوردار است، تشدید کرده است. از زمان قتل کین، دو غیرنظامی دیگر توسط شکارچیان تیراندازی شده اند.

مرگ کین جرقه یک کمپین رسانه های اجتماعی توسط دوستانش به نام “یک روز، یک شکارچی” شد که منجر به امضای طوماری توسط بیش از 100000 نفر شد. تحقیق بعدی پارلمان منجر به گزارشی 140 صفحه‌ای شد که در ماه سپتامبر منتشر شد که در میان سایر اقدامات ایمنی، ممنوعیت نوشیدن مشروبات الکلی توسط شکارچیان را توصیه می‌کرد، اما درخواست‌های فعالان برای غیرقانونی کردن شکار در روزهای یکشنبه و چهارشنبه را که بسیاری از کودکان مدرسه ندارند، رد کرد.

اعضای فدراسیون ملی شکارچیان (FNC) پیشنهادهای سنات را رد کردند و با عصبانیت واکنش نشان دادند و گفتند که آنها “انگ” و کاریکاتور می شوند.

در کیفرخواست آمده است که کین در حال خرد کردن چوب در زمین شخصی خود در مکانی به نام Garrigues در نزدیکی Calvignac حدود ساعت 4:30 بعدازظهر بود که فرال، “با این باور که دارد به یک گراز تیراندازی می کند” از فاصله 75 متری با پمپ رمینگتون به او برخورد کرد. تفنگ اکشن

فرال، که دارای مجوز معتبر اسلحه و مجوز شکار اخیر بود، به پلیس گفت که به همراه برادر شوهرش به شکار پیوسته است اما با منطقه یا قسمت‌هایی از آن خصوصی آشنا نبود. او گفت که در یک مزرعه ایستاده است که در آنجا «نه ماشین، نه مسکن، نه شخصی» را دید، صدای ترقه‌ای را شنید و یک گراز را دید که چرخید و به داخل چوب دوید. وقتی حرکتی را در نزدیکی مشاهده کرد، گفت با فرض اینکه گراز بوده، دوباره شلیک کرده است.

کین و برادرش روآن پس از مرگ والدینشان به تنهایی در این ملک زندگی می کردند. مادر آنها فرانسوی بود و برادران در فرانسه متولد و بزرگ شدند. در کیفرخواست آمده بود که پدر فقید کین، مایکل، که ملیتش در زمان مرگ او در ژوئیه 2019 انگلیسی ثبت شده بود، دو سال قبل با شکارچیان محلی درگیر شده بود و آنها را متهم به نزدیک شدن بیش از حد به سرزمینش کرده بود.

لاپرگ اعتراف کرد که فرال در شکار گراز بی‌تجربه بود و منطقه را نمی‌شناخت، اما مسئولیت قتل را رد کرد. او متهم به قتل عمد بود که گفته می‌شود قبل از شکار دستورات امنیتی کافی را نداده است، که او آن را رد می‌کند. او همچنین یافته های بازرسان مبنی بر اینکه شکار “کاملاً سازماندهی نشده” و “ذاتاً خطرناک” بود را رد کرد.

Maître Benoît Coussy، وکیل روآن کین، خواستار مجازات های سنگین تر برای شکارچیان غیرمسئول شده است.

کوسی به خبرنگاران فرانسوی گفت: «اصطلاح «حادثه» از ابتدای این پرونده به اشتباه استفاده شده است و به نظر من نامناسب است، زیرا اشاره به چیزی دارد که می توان آن را بهانه شکار نامید.

“زمان آن رسیده است که یک جنایت شکار با مجازات های سنگین تر و بازدارنده تر ایجاد کنیم.”

آمارهای رسمی نشان می دهد که در فصل شکار 2020-2021، 80 حادثه تیراندازی رخ داده است که هفت مورد از آنها منجر به مرگ شده است. سال گذشته 90 تصادف رخ داد که 8 مورد منجر به فوت شد. تخمین زده می شود که سالانه 150 نفر در تصادفات شکار مجروح می شوند. بیشتر قربانیان کسانی هستند که شرکت می کنند، اما در ماه فوریه یک زن 25 ساله که با یکی از دوستانش در منطقه کانتال در حال پیاده روی در یک مسیر مشخص شده بود، به ضرب گلوله کشته شد. در اکتبر 2021، یک راننده 67 ساله بر اثر اصابت گلوله شکارچی به گلو در حالی که در حال رانندگی در مسیر دوگانه از رن به نانت بود، کشته شد.

در سال 2017، یک زن 69 ساله بر اثر تیراندازی یک شکارچی به پرچین باغ او که ادعا می کرد یک آهو دیده است، کشته شد. سال بعد، یک شکارچی 24 ساله، مالک رستوران ولزی، مارک ساتون، 34 ساله را در حالی که او با دوچرخه کوهستان خود در Haute-Savoie محل زندگی اش بود، کشت. شکارچی به چهار سال حبس تعزیری محکوم شد که سه تای آن تعلیق شد. سه شکارچی دیگر و همسر یک متهم به دلیل دستکاری مدارک به حبس تعلیقی محکوم شدند.

تیراندازی به غیرنظامیان بی گناه، که برخی از آنها در املاک خصوصی خودشان هستند، سؤالاتی را در مورد نحوه اشتراک روستاهای فرانسه ایجاد کرده است. FNC که نماینده 800000 شکارچی دارای مجوز است، گزارش سنات را رد کردبومادران محدودیت‌ها» که «مناسب یا واقعی نبودند».

رئیس فدراسیون، ویلی شراین، شخصیتی بزرگتر که گوش رئیس جمهور را دارد، در ماه ژوئن پس از پیشنهاد به ساکنان کشور و فعالانی که از شکارچیان محلی می ترسیدند در خانه بمانند، خشم ایجاد کرد.

“آنها فقط باید در خانه راه بروند تا مشکلی برایشان پیش نیاید… همیشه ممکن است با گلوله ای سرگردان اصابت کنید، اما نگران نباشید، شانس شما برای کشته شدن توسط یک قاتل در فرانسه بیشتر از یک شکارچی است.” او به BFMTV گفت.

با این حال، شراین گفت که در مورد قتل کین به نظر می رسد “قوانین اساسی رعایت نشده است”.

شراین گفت: “اگر کسی شلیک می کند، باید بدانید به چه چیزی شلیک می کنید.”

حدود 90 گونه را می توان در فرانسه شکار کرد، البته محدودیت زمانی و تعداد اعمال می شود. طبق اعلام فدراسیون ملی شکارچیان، این کشور 1313000 شکارچی دارد و شکار پس از فوتبال و ماهیگیری سومین ورزش پرطرفدار است.

محاکمه، که انتظار می رود یک روز طول بکشد، روز پنجشنبه در Cahors آغاز می شود. Féral و Lapergue هر کدام با سه سال زندان و جریمه 75000 یورویی و همچنین ممنوعیت داشتن سلاح گرم به مدت پنج سال یا حذف دائم مجوز شکار در صورت محکومیت روبرو هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ادای احترام به دانشجوی هال که پس از نیش مشکوک عنکبوت جان باخت | بدنە ضد آب شناور

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به دانش آموز 19 ساله …