به استرالیا گفته شده است که اگر خواهان حمایت اقیانوس آرام برای میزبانی نشست آب و هوا است، به یارانه های جدید سوخت های فسیلی پایان دهد | پلیس 27

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

استرالیا اگر بخواهد حمایت یک کشور کلیدی اقیانوس آرام را از طرح خود برای میزبانی مشترک یک نشست بزرگ آب و هوای سازمان ملل در سال 2026 جلب کند، باید یارانه‌های جدید را برای توسعه سوخت‌های فسیلی متوقف کند.

دولت آلبانی کمپینی را در مذاکرات آب و هوایی Cop27 در مصر راه اندازی کرده است تا کنفرانس سالانه آب و هوا را با همسایگان اقیانوس آرام در چهار سال دیگر میزبانی کند. این پیشنهاد می تواند ده ها هزار نفر را برای مذاکرات و حمایت از آب و هوا به یکی از شهرهای استرالیا بیاورد و از طرف مجمع جزایر اقیانوس آرام حمایت شده است.

رالف ریگنوانو، وزیر جدید تغییرات آب و هوایی وانواتو، به آبان نیوز استرالیا گفت که این حمایت باید مشروط باشد.

ریگنوانو، وزیر سابق امور خارجه که پس از انتخابات ملی در ماه گذشته مسئولیت تغییرات آب و هوایی را بر عهده گرفت، گفت که از دولت آلبان انتقاد نمی کند و آن را “نفس هوای تازه” و تغییری طراوت بخش پس از دولت موریسون توصیف کرد. به طور گسترده به دلیل عدم اقدام خود در مورد گرمایش جهانی مورد انتقاد قرار گرفت.

برای اخبار روزانه خود در خبرنامه های ایمیل رایگان صبح و بعدازظهر Guardian Australia ثبت نام کنید

اما او گفت که اگر استرالیا پول بیشتری در توسعه سوخت‌های فسیلی سرمایه‌گذاری کند، دولتش نمی‌تواند پیشنهاد میزبانی مشترک را تایید کند و از دیگر کشورهای اقیانوس آرام می‌خواهد که همین موضع را اتخاذ کنند.

او گفت: “من با سایر کشورهای جزیره اقیانوس آرام صحبت خواهم کرد تا حمایت خود از میزبانی استرالیا از پلیس را مشروط به عدم پرداخت پول جدید دولت به سوخت های فسیلی کنیم.”

ریگنوانو همچنین از استرالیا خواست تا دوباره به صندوق آب و هوای سبز بپیوندد که پروژه های آب و هوا و انرژی پاک در کشورهای در حال توسعه را تامین مالی می کند. اسکات موریسون به طور ناگهانی استرالیا را از این صندوق در سال 2019 خارج کرد، با این استدلال که دولت او در عوض بودجه آب و هوا را مستقیماً به کشورهای اقیانوس آرام پرداخت می کند.

برخی از کشورهای اقیانوس آرام اعلام کرده اند که این مدل را ترجیح می دهند زیرا معتقدند صندوق آب و هوای سبز به اندازه کافی بر توسعه های پاک در منطقه تمرکز نکرده است. دولت آلبانی هنوز موضع خود را در مورد صندوق جهانی اعلام نکرده است، اما 900 میلیون دلار اضافی برای حمایت از توسعه آب و هوا و انعطاف پذیری در اقیانوس آرام در بودجه اکتبر اعلام کرده است.

ریگنوانو گفت استرالیا باید دوباره به صندوق بپیوندد تا به رفع آن کمک کند. او گفت: “من به وزیر گفتم که آنها باید به صندوق سبز اقلیم وارد شوند و آن را تغییر دهند تا آسیب پذیرترین کشورها از جمله در اقیانوس آرام دسترسی داشته باشند.”

کریس بوون، وزیر تغییرات اقلیمی، گفته است که هیچ بودجه دولتی برای میادین جدید زغال سنگ و گاز تحت نیروی کار وجود نخواهد داشت و مقداری بودجه برای توسعه جذب و ذخیره گاز و کربن اعلام شده تحت ائتلاف در بودجه تغییر مسیر داده است.

اما دولت به دلیل حفظ حمایت 1.5 میلیارد دلاری از سهام اعلام شده توسط دولت موریسون برای منطقه صنعتی بازوی میانی بندر داروین، که انتظار می‌رود شامل توسعه‌های استفاده از گاز باشد، و به دلیل گسترش منطقه فراساحلی موجود برای اکتشاف نفت و گاز مورد انتقاد قرار گرفته است.

حذف تدریجی یارانه های سوخت های فسیلی تمرکز اصلی برخی کشورها در Cop27 است، با پیوستن تووالو به وانواتو برای یک معاهده منع گسترش سوخت های فسیلی.

مناظره روز چهارشنبه بر روی متن توافق احتمالی متمرکز شد و بوون بحث‌ها را بر سر متنی که با تامین مالی بلندمدت اقلیم سروکار داشت، رهبری می‌کرد.

دیگر جریان‌های مذاکره روی متنی درباره ضرر و زیان، کاهش، سازگاری و بازارهای کربن کار می‌کردند. ضرر و زیان، که به فشار کشورهای در حال توسعه برای دریافت یک صندوق یا تسهیلات برای پرداخت اثرات بدتر شدن بلایای آب و هوایی اشاره دارد، به نظر مناقشه برانگیزترین است. اتحاد کشورهای جزیره کوچک، یک بلوک مذاکره کننده، گفت بیم آن دارد که برخی از کشورهای ثروتمند از این موضوع عقب نشینی کنند.

پر انرژی ترین لحظه عمومی روز، حضور عمومی رئیس جمهور منتخب برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا بود، که قول داد آسیب های زیست محیطی را که در زمان سلف راست افراطی او، ژایر بولسونارو مشاهده شد، خنثی کند و برای تلاش در جهت رفع آسیب های زیست محیطی آغاز شود. پایان دادن به جنگل زدایی در جنگل های آمازون

در اواخر این هفته، انتظار می‌رود که Regenvanu از Cop27 برای ارائه نسخه نهایی قطعنامه‌ای که وانواتو قصد دارد به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه کند، استفاده کند. این قطعنامه از دیوان بین‌المللی دادگستری خواستار مشاوره در مورد تعهدات دولت‌ها برای حمایت از حقوق نسل‌های کنونی و آینده در برابر تأثیرات تغییرات آب و هوایی است.

Cop27 قرار است جمعه شب به پایان برسد، اما مذاکرات کند بوده است و برخی ناظران معتقدند که تا آخر هفته ادامه خواهند داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پس از افزایش محبوبیت یک سرگرمی تاریخی، مجوزهای «لجن نشینی» برای رودخانه تیمز متوقف شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، اداره بندر لندن صدور مجوزهای جدید …