محاکمه مجدد بروس لرمن: دولت ACT به دنبال اصلاح فوری خلأ شواهد ویدیویی | قلمرو پایتخت استرالیا (ACT)

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت ACT برای اصلاحات فوری فشار می آورد تا شکافی را که از استفاده از فیلم های ضبط شده از شواهد شاکیان تجاوز در دادگاه مجدد جلوگیری می کند، در صورتی که مانند بریتانی هیگینز، در ابتدا در دادگاه شهادت دهند، حذف کند.

این منطقه معمولاً اجازه می‌دهد تا فیلم‌های ضبط شده از شواهد شاکیان تجاوز برای هیئت منصفه در محاکمه مجدد پخش شود، این ویژگی به این معنی است که شاهدان حساس دوباره آسیب نمی‌بینند.

اما حذف در قانون به این معنی است که فیلم های ضبط شده را نمی توان در جایی که شاهد به دادگاه می آید و شخصاً شهادت می دهد، نه از طریق پیوند ویدیویی، پخش کرد. این در حالی است که دادگاه‌ها از فناوری ضبط شهودی که در دادگاه شهادت می‌دهند، برخوردار هستند.

دفتر مدیر دادگستری در ماه گذشته در هشدار به دولت در مورد این مشکل، گفت که این یک “جریمه ناخواسته برای شاهدان، به ویژه شاکیان تجاوز جنسی که تصمیم می گیرند در دادگاه شهادت دهند.”

آبان نیوز می‌داند که محاکمه لرمن یکی از چهار موردی است که مشکل را آشکار کرده است.

هیگینز شخصاً در اولین محاکمه بروس لرمن شهادت داد که پس از سوء رفتار هیئت منصفه سقط شد. بلافاصله پس از فروپاشی دادگاه، اعتقاد بر این بود که می‌توان مدارک ضبط شده او را برای محاکمه مجدد پخش کرد.

لهرمان این اتهامات را رد کرده و در یکی از موارد رابطه جنسی بدون رضایت خود بیگناه است.

دولت ACT اکنون در حال اصلاح قانون شواهد است تا امکان استفاده از فیلم های ضبط شده در مواردی مانند هیگینز را فراهم کند. همانطور که برای اولین بار توسط استرالیا گزارش شد، دولت شروع به تماس با سهامداران، از جمله نمایندگان طرف های درگیر در محاکمه Lehrmann کرده است.

جدول زمانی اصلاحات نامشخص است. این لایحه باید در یک کمیته مطرح شود و تنها می تواند در جلسات سال آینده مجلس قانونگذاری ACT مورد بحث قرار گیرد.

اولین هفته نشست از 7 فوریه آغاز می شود.

محاکمه مجدد هیگینز برای 20 فوریه 2023 تعیین شده است.

شین درومگلد، DPP، پس از محاکمه هیگینز، به دادستان کل ACT، شین راتنبری، نامه ای نوشت و او را از نقص قانون آگاه کرد و خواستار اصلاحات فوری شد.

او نوشت: «در مورد اعاده دادرسی، قدرت استناد به شواهد ثبت شده محدود به مواردی است که شاهد مربوطه تصمیم نگیرد در دادگاه شهادت بدهد.

«به عبارت دیگر، به نظر می‌رسد برای شاهدی که برای ارائه شهادت در دادگاه انتخاب می‌کند، هزینه ساختاری دارد… به این دلیل که در صورت محاکمه مجدد، آنها حق ندارند… مدارک ثبت شده خود را در دادگاه مجدد بعدی قابل پذیرش کنند. ، بنابراین آنها را مجبور به ارائه مدرک می کند، [in person] از نو.”

درامگلد گفت «هیچ دلیل منطقی» برای رفتار متفاوت با شاهدانی که در دادگاه شهادت می دهند وجود ندارد.

او نوشت: «ضبط شواهد تضمین می‌کند که شاهدان آسیب‌پذیر در یک دادرسی بعدی، در صورت امکان، دوباره آسیب نخواهند دید. البته دادگاه این اختیار را برای خود محفوظ می دارد که از پذیرش ادله ثبت شده برای اطمینان از انصاف متهم خودداری کند.

سخنگوی دولت ACT گفت که این حذف “رویایی” است و گفت که این تغییر “تعهد دیرینه دولت ACT برای کاهش موانع ارائه شواهد در دادرسی دادگاه، در عین حال حفظ انصاف برای یک متهم” را منعکس می کند.

وی گفت: «پیش‌نویس لایحه‌ای برای اظهارنظر در اختیار ذی‌نفعان، از جمله وکلای هر طرفی که این تغییر قانون می‌تواند تأثیر بگذارد، توزیع شده است».

اگر این لایحه پیش برود، ما انتظار داریم که در جلسات پارلمان 2023 مورد بحث قرار گیرد تا زمان معمول برای بررسی لایحه پیشنهادی توسط کمیته در نظر گرفته شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناس دولتی آب و هوا می گوید: طرح معدن زغال سنگ کامبریا “گامی به عقب” است | زغال سنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، قهرمان آب و هوای دولت …