جمهوری خواهان پس از انتخابات میان دوره ای، کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را پس گرفتند | انتخابات میان دوره ای آمریکا 2022

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جمهوری خواهان با کسب پیروزی از انتخابات میان دوره ای که بسیاری انتظار داشتند موج قرمز پیروزی باشد، مجلس نمایندگان را دوباره به دست آورده اند، اما در عوض بیشتر به یک قطره چکان تبدیل شد.

با این وجود، این حزب سرانجام 218 کرسی حیاتی خود را در اتاق پایین کنگره به دست آورد و کنترل دموکرات ها را از دست داد و زمینه را برای رویارویی با جو بایدن در دو سال آینده ریاست جمهوری او فراهم کرد.

این نتیجه به معنای پایان دوران ارجمند نانسی پلوسی دموکرات به عنوان رئیس مجلس نمایندگان است و احتمالاً به کوین مک کارتی، رهبر جمهوری خواهان، که قصد خود را برای تصدی این پست اعلام کرده است، سپردن رئیس مجلس را خواهد داد.

کنترل مجلس نمایندگان بسیار مهم است زیرا به جمهوری خواهان اجازه می دهد تا مجموعه ای از تحقیقات کنگره را از خروج ناموفق بایدن از افغانستان گرفته تا تحقیقات آشکارا سیاسی شده درباره اقدامات دولت در طول همه گیری ویروس کرونا و فعالیت های تجاری هانتر پسر بایدن آغاز کنند.

مجلس نمایندگان جمهوری خواهان احتمالاً یک ماجرای پرحاشیه خواهد بود زیرا اکثریت ناچیز پیش بینی شده آن به این معنی است که تنها به چند شورشی نیاز است تا جلوی هر قانونی را بگیرند – عملاً قدرت زیادی را تقریباً به هر عضوی واگذار می کنند. با وجود جناح راست جمهوری خواه پر از چهره های حاشیه ای، مانند مارجوری تیلور گرین از جورجیا، این می تواند دستور العملی برای هرج و مرج و ترویج عقاید و اقدامات افراطی باشد.

بایدن و حزبش تا حد زیادی به روز انتخابات وارد شده بودند که انتظار داشتند رای دهندگانی که از تورم بالا خشمگین بودند، که باعث بدبختی میلیون ها آمریکایی که با قبوض و قیمت های مارپیچ دست و پنجه نرم می کنند، به دست بیاورند. جمهوری‌خواهان با اجرای کمپین‌هایی که ترس از جنایت خشونت‌آمیز را برانگیخت و دموکرات‌ها را به‌عنوان سیاستمداران چپ افراطی و دور از نگرانی‌های رای‌دهندگان به تصویر می‌کشید، آن را دوچندان کرده بودند.

اما دموکرات‌ها با اشاره به ماهیت افراطی بسیاری از سیاستمداران جمهوری‌خواه، به‌ویژه کادری از چهره‌های راست افراطی که توسط دونالد ترامپ حمایت می‌شوند، مقابله کردند و نسبت به تهدیدی برای دموکراسی ایالات متحده که نماینده آن‌ها بودند، هشدار دادند. آنها همچنین با واکنش مداوم ناشی از از دست دادن حقوق فدرال سقط جنین، که توسط دادگاه عالی تحت سلطه محافظه کاران سلب شده بود، تقویت شدند.

نتیجه یک شوک بود: دموکرات‌ها در بخش‌های وسیعی از کشور مقاومت کردند و در حالی که در برخی بخش‌ها – مانند فلوریدا – جمهوری‌خواهان پیروز شدند، در بسیاری از بخش‌های دیگر نامزدهای آنها شکست خوردند. نامزدهای مطرح مورد حمایت ترامپ مانند مهمت اوز و داگ ماستریانو در پنسیلوانیا رقابت های خود را شکست دادند.

در همین حال، عملکرد جمهوری خواهان در سنا بدتر بود. زمانی که سناتور فعلی آنها در نوادا به عنوان برنده در روز شنبه پس از انتخابات پیش بینی شد، دموکرات ها کنترل مجلس فوقانی را حفظ کردند. کرسی باقی مانده در جورجیا در دور دوم انتخابات بین رافائل وارناک و رقیب جمهوری خواهش هرشل واکر در اوایل دسامبر تعیین خواهد شد، زیرا هیچ کدام از 50 درصد آرا فراتر نرفتند.

اگر وارناک پیروز شود، دموکرات‌ها از اکثریت یک کرسی، ۵۱ به ۵۰، در ۱۰۰ کرسی سنا برخوردار خواهند شد. شکستن دموکرات ها در نقش سنتی معاون رئیس جمهور به عنوان رئیس مجلس سنا.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انگلیس در بازی کینه پسااستعماری توسط مهاجم نامرئی آمریکا نجات یافت | ایالات متحده آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، آبینندگان تلویزیون مریکا با فرهنگ مردمی …