ویدیوی فاش شده نشان می‌دهد که گلن درویی به همکاری با CFMEU برای کمک به حزب کارگر سبزها می‌بالد | انتخابات ایالت ویکتوریا 2022

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اپوزیسیون ویکتوریا پس از آن که گلن دروری به اصطلاح “نجواگر ترجیح” مدعی شد که حزب از اصلاح سیستم رای گیری گروه های مجلس بالا اجتناب کرده است، دولت کارگر را به دیده بان مبارزه با فساد ارجاع می دهد زیرا او می تواند به “نگه داشتن سبزها” کمک کند.

حزب خشمگین ویکتوریایی به رهبری یک کهنه سرباز ارتش و افسر پلیس سابق، روز پنجشنبه ویدیوهایی را در اختیار هرالد سان قرار داد که از یک جلسه آنلاین با درویی در اول نوامبر در آستانه انتخابات ایالتی ویکتوریا در 26 نوامبر برگزار شد.

او پیشنهاد کمک به حزب را برای انتخاب شدن با دستمزد 55000 دلاری می‌دهد و به موفقیت توافقی در سال 2018 با اتحادیه ساختمان، جنگل‌داری، معدن و انرژی اشاره می‌کند که تضمین می‌کرد حزب کارگر به احزاب کوچک بالاتر از سبزها ترجیح می‌دهند، که متعاقباً چهار کرسی را از دست دادند.

شورای قانونگذاری ویکتوریا تنها حوزه قضایی در استرالیا است که بلیط های رای گیری گروهی هنوز مجاز است. بر اساس این سیستم، رای دهندگان می توانند فقط یک حزب را بالای خط روی برگه رای انتخاب کنند و ترجیحات آنها توسط آن حزب تعیین می شود.

رأی دهندگان همچنین می توانند در زیر خط رأی دهند و ترجیحات خود را لیست کنند، اما کمتر از 9 درصد در انتخابات 2018 این کار را انجام دادند.

درویی با هشت نفر از 11 کراس بنچری که در آن سال انتخاب شدند کار کرد. آنها شامل راد بارتون از حزب حمل و نقل مسائل بودند که با تعداد کم سابقه آرای اولویت اول انتخاب شد: 2508 از 418532 رای یا 0.6%.

کلیفورد هیز از استرالیای پایدار با 1.32 درصد آرای اولویت اول کرسی در منطقه شهری جنوبی به دست آورد و به کار 12 ساله سو پنیکویک نماینده سبزها پایان داد. Pennicuik حدود 13 درصد از آرای اولویت اول را به دست آورد.

در این ویدئو، دروری ادعا می‌کند که CFMEU می‌خواست برای یک نامزد – اندی مدیک از حزب عدالت حیوانات – سازمان‌دهی کند تا یک کرسی در پارلمان به دست آورد و در ازای آن، اتحادیه اطمینان حاصل کند که حزب کارگر ترجیح می‌دهد احزاب کوچک را پیش از سبزها در برگه‌های رای‌گیری در مجلس علیا ترجیح دهد. ، جایی که چهار نماینده سبزها متعاقباً کرسی های خود را از دست دادند.

دروری می‌گوید: «چهار نفر از مکنده‌ها، کافی است بگوییم که حامیان سبزها و سبزها برای من کارت کریسمس نمی‌فرستند». اکنون، حزب کارگر از این موضوع بسیار خوشحال بود. آنها می توانستند حکومت کنند.»

او می گوید که حصول اطمینان از مزایای حزب کارگر از این طرح برای جلوگیری از اصلاح برگه های رای گیری گروهی از آنها مهم است.

دروئری در این ویدئو می گوید: «ما باید به دولت، که دولت اندروز خواهد بود، به آن ها یک کراس میز بدهیم که بتوانند با آن کار کنند.

گفت‌وگو این است: «من می‌خواهم که شما بتوانید حکومت کنید و به شما کمک می‌کنم مسیری رو به جلو پیدا کنید. البته اگر زودتر اعلام کنید که از شر GVT خلاص می شوید [group voting ticket]، نیمکت کراس تبدیل به یک نیمکت بسیار بسیار متقابل خواهد شد.

“شما می خواهید حکومت کنید – من می توانم کمک کنم. شما می خواهید GVT را حفظ کنید – این عالی است. ما می توانیم سبزها را دور نگه داریم. گفتگوها به این ترتیب پیش می‌رود.»

لوئیز استالی، سخنگوی اپوزیسیون برای بررسی دقیق دولت، گفت که او حزب کارگر استرالیا، نخست وزیر، دانیل اندروز، CFMEU و درویی را به کمیسیون مستقل مبارزه با فساد ارجاع می دهد.

برسون گفت که این فیلم ها را در اختیار ایباک قرار داده است.

او گفت: «دموکراسی نباید برای فروش باشد. “مردم ویکتوریا سزاوار این هستند که بدانند چه چیزی برای مدت طولانی در جریان بوده است. احزاب اصلی و بسیاری از احزاب جزئی، خود و آرمان های سیاسی خود را بر مردمی که قرار است نمایندگی کنند، مقدم می دارند.»

سامانتا راتنام، رهبر سبزها، گفت که حزب کارگر باید فوراً اعلام کند که آیا این ادعاها صحت دارد و آیا در معامله بین دروری و اتحادیه دست داشته است یا خیر.

او گفت: «این باید آخرین میخ بر تابوت سیستم رأی گیری فاسد مجلس علیا ما باشد». ویکتوریا تنها ایالتی است که همچنان از بلیت های رای گیری گروهی غیردموکراتیک استفاده می کند و به همین دلیل است.

مدیک گفت که “کمی غنی” بود که حزب ویکتوریایی خشمگین ملاقات خود را با درویی ضبط کرده بود.

در سال 2020، کمیته امور انتخاباتی پارلمان ویکتوریا در بررسی انتخابات 2018، رأی گیری در مجلس علیا و گروه را مورد بررسی قرار داد.

کمیته تحت ریاست حزب کارگر گفت: تغییرات پیشنهادی «مسائل جدی و پیچیده ای را شامل می شود» که «به طور بالقوه می تواند پیامدهای مهمی برای ترکیب پارلمان ویکتوریا داشته باشد» و توصیه کرد که یک تحقیق جداگانه برگزار شود.

این هفته آبان نیوز استرالیا فاش کرد که چگونه بن شولتز، مدیر انتخابات ایالتی حزب عدالت حیوانات، ترتیبات ترجیحی درویی را برای انتخابات تضعیف کرد، درست چند دقیقه قبل از بسته شدن ثبت نام بلیت رأی گیری گروهی.

آبان نیوز استرالیا برای اظهار نظر با حزب کارگر ویکتوریا و درویی تماس گرفته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: پهپاد به انبار نفت روسیه حمله کرد، مسکو کیف را به “تروریسم هسته ای” در زاپوریژژیا متهم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. یک روز پس از حمله …