جمهوری خواهان به سختی برنده مجلس شدند. اکنون می توانند آن را اجرا کنند؟

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – جمهوری خواهان با عملکرد بسیار ضعیف موفق شدند پیروزی خود در مجلس نمایندگان را باخت جلوه دهند. اما در حالی که آنها کنترل را با اختلافی که پیش‌بینی می‌کردند به دست نیاوردند، اما برنده شدند. و در مجلس، حتی اکثریت مطلق هم می‌توانند اراده خود را عملی کنند، اگر بتوانند با هم جمع شوند و 218 رای به دست آورند.

سوال اصلی پیش رو این است که آیا کوین مک کارتی، نماینده کالیفرنیا، که روز سه شنبه برای رهبری اکثریت جدید جمهوری خواهان نامزد شد، می تواند به وحدت لازم برای انجام وظایف اساسی مانند تامین مالی دولت دست یابد یا اینکه آیا اعضای تسلیم ناپذیر راست افراطی باعث می شوند زندگی رئیس جدید فلاکت بار و مجلس یک آشفتگی غیرقابل مدیریت.

پیروزی تک رقمی احتمالی به جمهوری‌خواهان اجازه می‌دهد تا مدعی قدرت شوند – از جمله قدرت احضاریه – دستور کار را تنظیم کنند، کمیته‌ها را اداره کنند و تلاش کنند با یک رشته تحقیقات وعده داده شده، پای رئیس‌جمهور بایدن را به آتش بکشند.

جمهوری خواهان علیرغم نمایش ضعیفشان، بعید است که به همکاری با آقای بایدن تنبیه شوند و بدون شک زمانی که دستشان را در دست بگیرند، به شدت پیش خواهند رفت. برای بسیاری، این موضوع انتخابات بود. دستور کار آنها تحقیقی است نه قانونگذاری.

استیو اسکالیس نماینده لوئیزیانا، نماینده شماره 2 مجلس نمایندگان، در نامه ای به همکارانش نوشت: «ما باید در نظارت خود بر این دولت بی امان باشیم». از سیاسی شدن وزارت دادگستری گرفته تا مقررات سخت‌گیرانه‌ای که از هر سازمانی می‌آیند، باید به اقدامات و شکست‌های سیاستی این دولت نور روشنی بتابانیم.»

برای آقای مک کارتی، پیروزی حزبش به بدترین شکل ممکن رقم خورد. اکثریت بسیار نازک‌تر از حد انتظار به معنای کمتر جمهوری‌خواهان از نواحی نوسانی است که ممکن است از ایجاد هرج و مرج بیزار باشند، و او را بیشتر به اعضای راست‌گرای تندروی متکی می‌کند که در نواحی امن و سرخ‌رنگ با وعده جنگ سیاسی علیه آقای محمدرضا پیروز شدند. بایدن

در عین حال، او باید از دانشجویان سال اولی که کمتر تحریک کننده هستند، مانند تازه واردان نیویورک که تقریباً بلافاصله هدف اصلی دموکرات ها خواهند بود، محافظت کند.

این حاشیه و ترکیب می توانند ترکیب شوند و مجلس را غیرقابل اداره کنند.

فرد آپتون، نماینده بازنشسته میانه‌روی جمهوری‌خواه از میشیگان، در مورد وظیفه‌ای که برای رهبران جدید در پیش است، گفت: «این سخت خواهد بود.» “این واقعاً سخت خواهد بود، به خصوص وقتی نوبت به تولید نتایج می رسد.”

تنها نتایجی که مورد توجه بسیاری از اکثریت مجلس نمایندگان است، نتایجی است که بر آقای بایدن و دموکرات‌های کنگره درد سیاسی وارد می‌کند، همانطور که رای دهندگان MAGA آنها خواسته‌اند. در جلسه غیرعلنی جمهوری‌خواهان در روز دوشنبه، قانون‌گذاران راست‌گرا از جمله مارجوری تیلور گرین، نماینده جورجیا، قول دادند که رهبران آن‌ها از نانسی پلوسی، رئیس‌جمهور و وزارت دادگستری به دلیل رفتارشان با متهمان زندانی در ارتباط با 6 ژانویه تحقیق کنند. حمله به کاپیتول

اما رهبری جدید نمی تواند فقط تحقیقات انجام دهد. آنها هنوز باید برای تصویب لوایح هزینه ها و سایر قوانینی که باید برای ادامه کار دولت تصویب شوند، رای “آری” بیابند، در حالی که بسیاری از اعضای آنها عادت دارند تقریباً به همه چیز “نه” رای دهند.

جمهوری خواهان از زمان ظهور و سقوط نیوت گینگریچ در مجلس نمایندگان در دهه 1990، دولت را به دلیل اختلافات مربوط به هزینه ها تعطیل کردند و با دولت های دموکرات به دلیل افزایش سقف بدهی فدرال مواجه شدند. در گذشته، می‌توان به جمهوری‌خواهان دولتی مانند آقای آپتون اعتماد کرد تا آرای لازم برای حل بحران را فراهم کنند. اما صفوف عمل‌گرایان به شدت کاهش یافته است و قانون‌گذارانی جایگزین آن‌ها شده‌اند که بدون توجه به خطراتی که برای یک اقتصاد متزلزل وجود دارد، چیزی بیش از یک بازی مرغ مالی دوست ندارند.

در حال حاضر، جمهوری خواهان مجلس نمایندگان تیم ورودی را تحت فشار قرار داده اند تا با تغییراتی در قوانین موافقت کنند که می تواند رهبری را در توانایی آنها برای به اجرا گذاشتن لوایح تحت فشار قرار دهد، رویکردی که می تواند قوانین لازم را تهدید کند، مانند افزایش سقف بدهی. رهبران جمهوری‌خواه می‌توانند – و احتمالاً مجبور می‌شوند – به دنبال رأی دموکرات‌ها باشند، اما امتیازات زیاد یا همکاری بیش از حد در سراسر راهرو احتمالاً باعث شورش از درون خواهد شد.

ناگفته نماند که دموکرات های مجلس نمایندگان، که از نمایش انتخاباتی خود احساس خوبی دارند، عجله زیادی برای نجات رهبران جمهوری خواه از دست سربازان خود بدون دریافت چیزی برای آن ندارند.

اکثریت دموکرات در سنا فقط زندگی رئیس مجلس را دشوارتر خواهد کرد. دموکرات ها با این واقعیت که توانستند اکثریت سنا را در مواجهه با روندهای تاریخی حفظ کنند – و به طور بالقوه افزایش دهند – جسور شده اند. آن‌ها می‌خواهند این عضلات را با پیشبرد طرح‌های قانونی مانند آنچه که معتقدند آنها را به پیروزی رساند، منعطف کنند. کنترل دموکراتیک سنا همچنین به این معنی است که کمیته‌های این اتاق تحقیقات موازی در مورد دولت آنطور که جمهوری‌خواهان امیدوار بودند انجام نخواهند داد.

سناتور چاک شومر، دموکرات نیویورک که به عنوان رهبر اکثریت باقی خواهد ماند، از جمهوری خواهان دعوت کرده است تا با دموکرات ها در طرح های قانونی همکاری کنند، اما بعید به نظر می رسد که جمهوری خواهان مجلس بخواهند از پیشنهاد او استفاده کنند. این شکاف خیلی گسترده است.

شکاف بین جمهوری خواهان و دموکرات ها در سنا نیز کمی گسترش یافته است.

هنگامی که مجلس سنا در ژانویه تشکیل جلسه می دهد، در رده های حزب جمهوری خواه، سناتورهای راب پورتمن از اوهایو، روی بلانت از میسوری یا ریچارد ام. بور از کارولینای شمالی – جمهوری خواهان جریان اصلی کهنه کار که سناتور میچ مک کانل از کنتاکی، رهبر اقلیت، می تواند به آنها تکیه کند، نخواهد بود. به لایحه هایی که باید تصویب شوند رای دشواری دادند. آنها با سناتورهای منتخب جی.

از جمله سناتور منتخب مارکوین مولین از اوکلاهاما، نماینده مجلس نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا، و احتمالا هرشل واکر از جورجیا، یکی دیگر از مشاوران ترامپ، در صورت پیروزی در دور دوم انتخابات 6 دسامبر، به سناتورهای تازه وارد سنا خواهند پیوست. .

در عین حال، آقای مک کانل احتمالاً مورد حمله مداوم آقای ترامپ قرار خواهد گرفت که بارها خواستار برکناری وی شده است. او پیش از این با یک شورش کوچک در صفوف خود، با چالش رهبری از جانب سناتور ریک اسکات از فلوریدا، که بر بازوی مبارزات انتخاباتی جمهوریخواهان سنا نظارت داشت، مواجه شد. اگرچه آقای مک کانل پیروز شد، اما اقدامات او همچنان تحت نظارت شدید قرار خواهد گرفت زیرا حزب جمهوری خواه بر سر هویت خود می جنگد.

نتایج انتخابات هنوز توسط هر دو حزب به صورت میکروسکوپی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد تا پیام های رای دهندگان را تشخیص دهند، که می تواند نشان دهد که رهبران حزب در دو سال آینده با رقابت ریاست جمهوری در افق چگونه پیش می روند. اما یک چیز از قبل واضح است: با اکثریت تقریباً غیرقابل وجود در مجلس، جمهوری خواهان در مسیر سختی قرار دارند و انجام حتی ابتدایی ترین کار کنگره نیز یک چالش خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ناتو در صحنه یکی از بحث برانگیزترین تصمیمات اوکراین برای گفتگو با اوکراین تشکیل جلسه می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ناتو روز سه‌شنبه تشکیل جلسه می‌دهد …