نرخ استعمال دخانیات نیوزیلند به کمترین میزان در تاریخ رسیده است، اما مصرف سیگار در حال افزایش است | سیگار کشیدن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تعداد افرادی که در نیوزیلند سیگار می کشند به پایین ترین حد تاریخی رسیده است، زیرا این کشور با برنامه های بلندپروازانه برای از بین بردن سیگار در یک نسل پیش می رود.

داده‌های منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد تعداد افرادی که روزانه سیگار می‌کشند به 8 درصد کاهش یافته است، که پایین‌ترین میزان از زمان شروع ثبت است و از 9.4 درصد در سال گذشته کاهش یافته است.

دکتر عایشه ورال، دستیار وزیر بهداشت این کاهش را به مداخلات دولت نسبت داد و گفت: «طرح دولت برای کاهش مصرف دخانیات کارساز است».

او گفت: «تعداد افرادی که سیگار می‌کشیدند طی سال گذشته 56000 نفر کاهش یافت، علی‌رغم فشارها و استرس ناشی از همه‌گیری، و نرخ سیگار در حال حاضر به نصف 10 سال قبل رسیده است.» وزیر از دیدن این روند نزولی «واقعاً خوشحال بود» «با توجه به اینکه سایر کشورها در طول قرنطینه شاهد افزایش نرخ سیگار کشیدن خود بودند».

کاهش نرخ کلی استعمال دخانیات در نیوزلند به 8 درصد، آن را در میان برخی از کمترین میزان شیوع در جهان قرار می دهد. آخرین میانگین OECD 16.5٪، نرخ استرالیا 10.7٪ و بریتانیا 13.8٪ است. با این حال، این احتمال وجود دارد که بخش قابل توجهی از نیوزلندی‌هایی که سیگار را ترک می‌کنند، ممکن است به مصرف سیگار روی آورند. بر اساس آخرین داده ها، افزایش مصرف کنندگان روزانه ویپ بیشتر از کاهش مصرف کنندگان روزانه سیگار بوده است: در حال حاضر 8.3 درصد از بزرگسالان روزانه سیگار می کشند، در مقایسه با 6.2 درصد در سال گذشته.

در ماه آگوست، دولت نیوزیلند اولین قانونی را در جهان معرفی کرد تا نسل بعدی را از خرید قانونی سیگار منع کند. قوانینی که اولین خوانش خود را گذرانده اند، سن خرید را به طور پیوسته در حال افزایش می دانند تا نوجوانان هرگز نتوانند به طور قانونی سیگار بخرند و «نسل عاری از دود» ایجاد می کند. این اقدامات برای اولین بار در جهان در نظر گرفته می شود – و آمیزه ای از ستایش برای نوآوری و نگرانی ها در مورد ماهیت آزمایش نشده آنها را به خود جلب کرده است.

قوانین نیوزلند علاوه بر تغییر سن سیگار کشیدن، نیکوتین موجود در سیگار را کاهش می‌دهد و آنها را مجبور می‌کند فقط از طریق فروشگاه‌های تخصصی تنباکو فروخته شود، نه فروشگاه‌های گوشه‌ای و سوپرمارکت‌ها. قوانینی که دولت امیدوار است در سال آینده وضع کند، بخشی از یک حرکت بزرگتر برای عاری از سیگار کشیدن نیوزیلند تا سال 2025 است. این کشور بودجه برای خدمات و کمپین های بهداشتی را افزایش داده است و ترک سیگار مخصوص مائوری و اقیانوس آرام را به اجرا گذاشته است. خدمات.

برخی از بزرگترین کاهش ها در سال جاری در میان مائوری ها بود، که معمولاً نرخ سیگار کشیدن بسیار بالاتر از کل جمعیت دارند. ورال گفت که یک چهارم زنان مائوری سیگاری در 12 ماه گذشته ترک کرده اند که از 24.1 درصد در سال گذشته به 18.2 درصد کاهش یافته است. نرخ کلی سیگار کشیدن روزانه برای مائوری از 22.3٪ به 19.9٪ کاهش یافته است.

ورال گفت: «میزان سیگار کشیدن به شدت در حال کاهش است. “هدف ما برای عاری از سیگار تا سال 2025 در دسترس است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شلاق محافظه‌کاران پس از پاک شدن از سوء رفتار به کانر برنز بازگردانده شد | محافظه کاران

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیر سابق، کانر برنز، پس …