N. Dakota AG: اسناد می توانند از اطلاعات سلامتی برای دفاع از سقط جنین استفاده کنند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فارگو، N.D. دادستان کل داکوتای شمالی روز چهارشنبه گفت که پزشکانی که سقط جنین انجام می دهند باید بتوانند اطلاعات سلامت شخصی بیمار را به عنوان بخشی از دفاع خود برای جلوگیری از پیگرد قانونی فاش کنند.

ممنوعیت سقط جنین در داکوتای شمالی که در حال حاضر به دلیل شکایت به حالت تعلیق درآمده است، این روش را غیرقانونی می کند مگر در موارد تجاوز جنسی یا زنای با محارم یا زمانی که جان مادر در خطر باشد. پزشکان باید این استثنائات را در دادگاه اثبات کنند تا از جنایت کلاس C پاک شوند.

Drew Wrigley گفت که او نمی تواند هیچ موردی را پیدا کند که این سناریو را مورد بررسی قرار دهد و معتقد است که قانون حفظ حریم خصوصی را نقض نمی کند.

Wrigley نوشت: “به نظر من قانون ایالتی و فدرال مانع از افشای یک بیمار (اطلاعات سلامت شخصی) یک بیمار به منظور دفاع مثبت نمی شود، تا زمانی که شرایط لازم برآورده شود.”

تحلیل Wrigley در مورد آن موضوع خاص پس از آن صورت گرفت که نمایندگان دموکرات ایالت زک ایستا، از گرند فورک، و کارلا رز هانسون، از فارگو، نظرات خود را در مورد چندین جنبه از قوانین سقط جنین در ایالت درخواست کردند. از آنجایی که بسیاری از مسائل مربوط به سقط جنین در دادگاه های ایالتی و فدرال مورد بحث قرار می گیرد، ریگلی در حال حاضر از پرداختن به سوالات دیگر خودداری کرد.

ایستا گفت که در حالی که از نظر رایگلی “درباره این سوال خاص” قدردانی می کند، اما معتقد است که این امر در تضعیف قانونی که پزشکان را در موقعیت های مخاطره آمیزی قرار می دهد کمک زیادی نمی کند.

ایستا گفت: «پزشکان همچنان باید نگران این باشند که در صورت ارائه مراقبت های نجات دهنده و موقعیت های اضطراری، آیا آنها را با اتهامات جنایی جدی به دادگاه منتقل می کنند یا خیر. “جنبه اطلاعات بهداشتی محافظت شده بخش نسبتا کوچکی از آن است.”

ایستا گفت که بار اضافی بر دوش بیمار نیز وارد می کند.

ایستا گفت: “او در یک لحظه بحرانی است، یک لحظه احساسی، لحظه ای که در آن با یک چالش جدی سلامتی دست و پنجه نرم می کند، به طور بالقوه بارداری را که برای آن بسیار هیجان زده بود از دست می دهد.” و اکنون او باید این اهانت را تحمل کند که از او می‌خواهند یک معافیت اضافی از اطلاعات بهداشتی محرمانه‌اش امضا کند، زیرا پزشک آنها باید نگران مسئولیت کیفری خود باشد.

دادگاه عالی داکوتای شمالی اواخر این ماه به استدلال‌هایی درباره ممنوعیت سقط جنین در این ایالت رسیدگی خواهد کرد، زیرا یک قاضی گفت که “احتمال قابل توجهی” وجود دارد که یک چالش قانون اساسی برای موفقیت آمیز بودن قانون وجود دارد. تنها کلینیک سقط جنین این ایالت، واقع در فارگو، قبلاً از مرز به همسایه مینه سوتا نقل مکان کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

والنسیا: پایتخت هوشمند اروپا میزبان کنفرانس Smart Destinations است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آیا می دانستید که والنیکا پایتخت …