لایحه حقوق ازدواج همجنس گرایان از آزمون حیاتی سنا عبور کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – سنا روز چهارشنبه گامی مهم در جهت تصویب قانونی مهم برای ارائه حمایت های فدرال از ازدواج همجنس گرایان برداشت، زیرا 12 جمهوری خواه به دموکرات ها پیوستند تا قانون احترام به ازدواج را پیش ببرند و آن را در مسیر تبدیل شدن به قانون در گرگ و میش دموکرات ها قرار دهند. – کنگره برگزار شد

رای 62 در برابر 37، که تنها چند روز پس از انتخابات میان دوره ای که در آن دموکرات ها کنترل سنا را حفظ کردند، اما مجلس نمایندگان را به جمهوری خواهان باختند، به دست آمد، آخرین نفس نادر و قابل توجه دو حزبی شدن توسط کنگره اردک لنگ بود، زیرا قانونگذاران به دنبال یک دوران بن بست سیاسی

همچنین نشان دهنده تغییر قابل توجهی در سیاست و فرهنگ آمریکاست و نشان می دهد که چگونه ازدواج همجنس گرایان، که زمانی یک موضوع تفرقه انگیز بود، چنان به طور گسترده پذیرفته شده است که قانونی برای حمایت از حقوق زوج های همجنس در سراسر کشور می تواند اکثریت قاطع و دو حزبی را به دست آورد. هم در مجلس سنا و هم در مجلس تابستان گذشته، 47 جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان به دموکرات‌ها پیوستند تا نسخه‌ای از این لایحه را تصویب کنند.

سناتور چاک شومر، رهبر اکثریت، گفت که تصویب این قانون، که اکنون پس از روز شکرگزاری انتظار می رود، “یکی از نکات برجسته سال برای این نهاد” و “یکی از دستاوردهای مهم این سنا تا به امروز” خواهد بود.

آقای شومر در سخنرانی خود در مجلس سنا خاطرنشان کرد که دخترش و همسرش در بهار منتظر بچه‌دار شدن هستند و او می‌خواهد «آنها و همه کسانی که در یک رابطه محبت آمیز هستند، بدون ترس از اینکه روزی حقوقشان سلب شود، زندگی کنند. دور.”

این اقدام همچنان باید در سنا تصویب شود و سپس به مجلس بازگردد، مجلس باید آن را پاک کند و برای امضای رئیس جمهور بایدن ارسال کند. اما این قانون بر بزرگترین مانع برای تصویب آن غلبه کرده است: آستانه 60 رای در سنا 50-50.

حتی در حالی که رای آزمایشی نشان دهنده حمایت دو حزبی از این اقدام بود، اکثریت قاطع جمهوری خواهان، از جمله سناتور میچ مک کانل از کنتاکی، رهبر اقلیت، به آن رای منفی دادند. سی و هفت جمهوری خواه سنا رای منفی دادند، که نشان می دهد، در حالی که نظرسنجی نشان می دهد که بیش از 70 درصد آمریکایی ها – از جمله اکثریت جمهوری خواهان – از ازدواج همجنس گرایان حمایت می کنند، این موضوع برای بسیاری از قانونگذاران جمهوری خواه از نظر سیاسی دست نخورده باقی مانده است.

رای آقای مک کانل در مخالفت با این اقدام بسیار قابل توجهتر بود، زیرا او پس از یک چرخه انتخاباتی ناامیدکننده به دلیل رفتاری که به گفته او رای دهندگان مستقل و میانه رو از خود دور کرده بود، حزب خود را مورد انتقاد قرار داد.

این لایحه هیچ ایالتی را ملزم نمی کند که به زوج های همجنس اجازه ازدواج بدهد. اما قانون دفاع از ازدواج را که مزایای فدرال برای زوج های همجنس را رد می کرد، لغو می کند. فشار برای مطرح کردن آن برای رای گیری در تابستان آغاز شد، پس از آن که قاضی کلارنس توماس در نظر خود در حکمی که تصمیم 50 ساله رو علیه وید را لغو کرد، که حقوق سقط جنین را ایجاد کرده بود، پیشنهاد کرد که دادگاه همچنین « باید تجدید نظر کرد.

اکثر جمهوری خواهان در این رای گیری مخالفت کردند و بسیاری معتقد بودند که حقوق ازدواج همجنس گرایان تحت هیچ تهدیدی فوری نیست و هیچ فوریتی برای تصویب قانونی برای محافظت از آنها وجود ندارد.

من نمی دانم چرا ما آن لایحه را انجام می دهیم. سناتور مارکو روبیو، جمهوری خواه فلوریدا، در تابستان گفت که هیچ تهدیدی برای وضعیت آن در آمریکا وجود ندارد. من تعداد زیادی همجنس گرا را در فلوریدا می شناسم که از قیمت بنزین عصبانی هستند.

سناتور جان کورنین، جمهوری‌خواه تگزاس، این لایحه را به‌عنوان یک شیرین کاری سیاسی دموکرات‌ها برای ترساندن مردم به این فکر رد کرد که «این تصمیم دادگاه عالی به نوعی در خطر است. من باور نمی کنم که باشد.»

اما در روز چهارشنبه در صحن مجلس سنا، در حالی که موافقان در مورد اهمیت حفاظت از آنچه به عنوان یک حق اساسی به رسمیت شناخته شده است صحبت کردند، هیچ جمهوری خواه حاضر نشد که علیه این کار ادعای اساسی کند.

سناتور تامی بالدوین، دموکرات ایالت ویسکانسین و حامی اصلی این قانون، گفت که همجنس‌گرایان «به دلایل موجه» از اینکه حقوقشان در معرض تهدید قرار می‌گیرد، می‌ترسند و همان استدلال‌های حقوقی که دادگاه عالی متمایل به محافظه‌کار برای برگرداندن رو به کار گرفته بود. می تواند به همین راحتی در موارد دیگر اعمال شود.

خانم بالدوین، اولین زن آشکارا همجنسگرا که به مجلس و سنا انتخاب شد، گفت: «دیوان عالی نباید در موقعیتی باشد که ثبات خانواده ها را با یک ضربه قلم تضعیف کند». نظر موافق «در اصل دعوتی آشکار از اصحاب دعوا در سراسر کشور برای ارجاع پرونده‌های خود به دیوان عالی بود.» خانم بالدوین همچنین خاطرنشان کرد که «پرونده‌ها اغلب سریع‌تر از همیشه به دادگاه عالی می‌رسند».

سناتور سوزان کالینز، جمهوری‌خواه مین و یکی از 12 حامی جمهوری‌خواه این لایحه، افزود که حتی بدون تهدید قریب‌الوقوع، «هنوز ارزش دارد که قوانین فدرال ما منعکس‌کننده این باشد که زوج‌های همجنس و نژادی از حق برخورداری از آن برخوردار باشند. ازدواج آنها به رسمیت شناخته شد، صرف نظر از اینکه در کجا در این کشور زندگی می کنند.

رأی‌گیری موفقیت‌آمیز روز چهارشنبه، نتیجه‌ای غیرمحتمل را برای اقدامی رقم زد که زمانی به عنوان یک لایحه پیام‌رسان محض در نظر گرفته می‌شد که با توجه به مخالفت جمهوری‌خواهان، شانس چندانی برای تصویب نداشت.

دموکرات ها در ابتدا این اقدام را به عنوان یک مانور در سال انتخابات به کار گرفتند تا به رای دهندگان نشان دهند که در مواجهه با تهدیدات جدید از سوی دادگاه عالی محافظه کار، تمام تلاش خود را برای حمایت از حقوق ازدواج همجنس گرایان انجام می دهند.

در عوض، در ماه ژوئیه با پیوستن 47 جمهوری‌خواه به دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان به تصویب رسید و یک گروه دو حزبی در سنا مذاکراتی را در مورد نسخه‌ای آغاز کرد که بتواند به اندازه کافی حمایت جمهوری‌خواهان را در آن مجلس برای حرکت به جلو جلب کند.

با این حال، شتاب در مورد این موضوع در سنا در ماه سپتامبر با مشکل مواجه شد، زمانی که دموکرات ها در عوض با قانون کاهش تورم پیش رفتند و خانم بالدوین رهبران دموکرات را تحت فشار قرار داد تا رأی گیری را تا پس از انتخابات به تاخیر بیندازند. او به آقای شومر گفت که احساس می‌کند مطمئن‌تر است که می‌تواند 10 رای جمهوری‌خواه را که لازم است برای شکستن یک فیلیباستر جمهوری‌خواهان جمع‌آوری کند و اگر منتظر بمانند، آن را در اتاقی که به طور مساوی تقسیم شده است، منتقل کند.

این محاسبه باعث ناراحتی برخی از دموکرات‌های مترقی شد که گفتند جمهوری‌خواهان باید به رأی‌دهندگان درباره مواضعشان در مورد این لایحه پاسخ دهند. به عنوان مثال، به تأخیر انداختن آن، آقای روبیو و سناتور ران جانسون از ویسکانسین را که هر دو برای انتخاب مجدد در سال جاری انتخاب شده بودند، در امان گذاشت. رای دهندگان میانه رو

با این حال، به نظر می رسد که قمار خانم بالدوین نتیجه داده است و برخی از سناتورهای جمهوری خواه که تابستان گذشته علناً متعهد به حمایت از این لایحه نبودند، در نهایت به آن رای دادند.

سناتور میت رامنی، جمهوری خواه یوتا، چهارشنبه به خبرنگاران گفت: «آنها حمایت های مهمی از آزادی مذهبی هستند که در مورد آنها مذاکره شده است، و به همین دلیل است که من از آن حمایت کردم.

رای آقای رامنی، مورمون، یک روز پس از آن صورت گرفت که کلیسای عیسی مسیح قدیسان آخرالزمان گفت از این قانون حمایت خواهد کرد، تغییری چشمگیر برای سازمانی که از لحاظ تاریخی به شدت با حقوق همجنسگرایان مخالف بوده است.

مذاکره کنندگان سنا موافقت کردند که زبانی را اضافه کنند تا اطمینان حاصل شود که کلیساها، دانشگاه ها و سایر سازمان های مذهبی غیرانتفاعی نمی توانند وضعیت معافیت مالیاتی یا سایر مزایای خود را به دلیل امتناع از به رسمیت شناختن ازدواج های همجنس گرا از دست بدهند و نمی توانند ملزم به ارائه خدمات برای جشن ازدواج باشند. آنها همچنین برای روشن ساختن این نکته که این لایحه به دولت فدرال برای به رسمیت شناختن ازدواج های چندهمسری نیازی ندارد یا به آن اجازه نمی دهد، زبان اضافه کردند.

روز چهارشنبه، آقای شومر اذعان کرد که آوردن قانون پیش از انتخابات میان دوره ای به عنوان یک «رای نمایشی» به پایان می رسید که یک حسابرسی سیاسی را به همراه داشت، اما هیچ تغییر واقعی برای مردم آمریکا به همراه نداشت.

آقای شومر پس از خروج از صحن، گفت که شمارش آرا “توضیح این است که ارزش انتظار را داشت.”

سناتورهای جمهوری خواه که در نهایت روز چهارشنبه به این طرح رای دادند عبارتند از: خانم کالینز، آقای رامنی، روی بلانت از میسوری، ریچارد ام. بور از کارولینای شمالی، شلی مور کاپیتو از ویرجینیای غربی، سینتیا لومیس از وایومینگ، راب پورتمن از اوهایو. ، دن سالیوان از آلاسکا، تام تیلیس از کارولینای شمالی، لیزا مورکوفسکی از آلاسکا، جونی ارنست از آیووا و تاد یانگ از ایندیانا.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …