جمهوری خواهان در حال حاضر با یکدیگر می جنگند که کنترل مجلس نمایندگان را به دست می گیرند | جمهوری خواهان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حتی قبل از اینکه جمهوری‌خواهان به مجلس نمایندگان برسند، چهره‌های پیشرو در سمت راست حزب به آب‌های آشفته پیش روی کوین مک کارتی – یا هر شخص دیگری که رئیس مجلس بعدی می‌شود، اشاره کردند.

اکنون جمهوری خواهان به پیروزی اندک خود در اتاق پایین کنگره دست یافته اند، دو سال آینده احتمالاً هرج و مرج خواهد بود. کنترل یک حزب سرکش با اکثریت بسیار محدود به جز آزمون های بی رحمانه هر روز، به ویژه از جناح راست، تضمین می کند.

درگیری میان جمهوری خواهان بر سر اینکه چه کسی مجلس نمایندگان را رهبری می کند، در حال حاضر در جریان است. روز سه‌شنبه، کلی هیگینز از لوئیزیانا، یکی از اعضای حزب راست‌گرای آزادی، به پولیتیکو نمی‌گوید که آیا از مک کارتی حمایت می‌کند یا خیر.

اما هیگینز گفت: «رئیس مجلس، هر کسی که باشد، باید مرکز ثقل خود کنفرانس را تشخیص دهد. و گروه آزادی آن مرکز ثقل را به سمت راست منتقل کرده است.»

اندی بیگز، عضو حزب آزادی از آریزونا و حامی سرسخت دروغ تقلب انتخاباتی دونالد ترامپ، مک کارتی، رهبر کنونی اقلیت، را به چالش کشید تا نامزد جمهوری خواهان برای رئیس مجلس شود.

بیگز گفت: “منظور من برای نامزد شدن برای سخنران در مورد تغییر پارادایم و وضعیت موجود است.” توییت کردوی افزود: مک کارتی آرای لازم برای انتخاب رئیس بعدی مجلس را ندارد و ریاست او نباید قطعی باشد.

بیگز در رای گیری های محرمانه رهبری در روز سه شنبه رای نداشت و با نتیجه 188 بر 31 مغلوب مک کارتی شد. اما نقش رئیس مجلس تا ژانویه مشخص نخواهد شد و هر نامزدی برای رئیس مجلس باید 218 رای را به خود اختصاص دهد. این یک اکثریت ساده مجلس است که به خطوط حزبی محدود نمی شود، اما جمهوری خواهان قرار است قدرت را خیلی بیشتر حفظ کنند و مک کارتی اکنون باید بر شکاکان خود پیروز شود.

مانورهای پشت صحنه به شدت در حال انجام است. روز سه‌شنبه، هنری کوئلار از تگزاس، یک دموکرات میانه‌رو تأیید کرد که مشاوران متحد مک کارتی از طریق تغییر جهت جمهوری‌خواه شدن، به دنبال رأی او بودند.

حزب جمهوری‌خواه پس از عدم تحقق «موج قرمز» پیش‌بینی‌شده میان‌دوره‌ای و در حالی که رهبران از همه جهات مورد انتقاد قرار می‌گیرند، در نوسان است، هر جناحی به دنبال شناسایی اشتباهات و تعیین مسیر برای دو سال آینده است.

یکی دیگر از راست‌گرایان برجسته، مت گاتز از فلوریدا، از جمله کسانی است که خواستار اقدام تهاجمی علیه دموکرات‌ها از جمله تحقیقات هانتر بایدن، واکنش به ویروس کرونا و سیاست مهاجرت و استیضاح سریع جو بایدن است.

در روز دوشنبه، گاتز در مورد مک کارتی گفت: من فردا به او رای نمی دهم. من روی زمین به او رای نمی دهم. و من مطمئن هستم که توده‌ای از مردم وجود دارند که دیدگاه دقیق من را دارند.»

روز سه شنبه، پس از پیروزی حزب مک کارتی، گاتز به خبرنگاران گفت رهبر فعلی اقلیت “نتوانست 218 رای بیاورد، او نتوانست 200 رای بیاورد، او امروز نتوانست 190 رای بیاورد، بنابراین برای اینکه باور کنید کوین مک کارتی رئیس مجلس خواهد شد، باید باور داشته باشید که او رای خواهد آورد. در شش هفته بعد که او در شش سال نتوانست به آن دست یابد.

با این حال، مارجوری تیلور گرین از جورجیا، یک تحریک کننده به همان اندازه مشهود و افراطی، با نشان دادن تشدید احزاب، دیدگاه مخالفی اتخاذ کرده است.

گرین در صحبت با استیو بنن، مشاور سابق ترامپ، گفت که انکار مک کارتی سخنران «راهبرد بدی است وقتی که ما به دنبال داشتن اکثریت بسیار ضعیف هستیم».

مک کارتی تأیید کرده است که اگر به عنوان سخنران انتخاب شود، وظایف کمیته گرین را که دموکرات‌ها به خاطر دیدگاه‌ها و رفتار افراطی او از او سلب کرده‌اند، باز می‌گرداند.

گرین همچنین به یک ایده عجیب و غریب اشاره کرد که با این وجود در کاپیتول هیل منتشر شد، مبنی بر اینکه جمهوری‌خواهان میانه‌رو می‌توانند به دموکرات‌ها بپیوندند و لیز چنی، محافظه‌کار ضد ترامپ را به عنوان سخنران منصوب کنند.

گرین گفت: «ما در حال حاضر دو سال را پشت سر گذاشته‌ایم که در آن جمهوری‌خواهان – لیز چنی و آدام کینزینگر – عبور کرده و به دموکرات‌ها می‌پیوندند و کمیته 6 ژانویه را تشکیل می‌دهند.

«خطر این است: آیا می‌خواهیم چالشی را برای رئیس مجلس تماشا کنیم، صرفاً به این دلیل که جنبش «هرگز کوین» – درست مانند جنبش «هرگز ترامپ» – آیا می‌خواهیم ببینیم که این چالش درها را باز می‌کند. به نانسی پلوسی که سنگر را به لیز چنی می دهد؟»

چنی با شکست دادن مقدماتی خود در وایومینگ به رقیب مورد حمایت ترامپ، به زودی مجلس نمایندگان را ترک خواهد کرد. اما لازم نیست که رئیس مجلس یکی از اعضای کنگره باشد، از این رو ایده حاشیه ای قبلی وجود داشت که جمهوری خواهان می توانند ترامپ را در این نقش قرار دهند.

روز دوشنبه، دان بیکن، یک میانه‌روی جمهوری‌خواه از نبراسکا، به ان‌بی‌سی نیوز گفت: «چنی برای سخنران» یک فرد شروع کننده نبود. اما او همچنین گفت که اگر حزبش با درگیری‌های حزبی خود را فلج کند، با دموکرات‌ها برای نصب یک رئیس جمهوری‌خواه میانه‌رو همکاری خواهد کرد.

او گفت: “من از کوین مک کارتی حمایت خواهم کرد.” اما… من می خواهم که کشور کار کند و ما باید حکومت کنیم. ما نمی توانیم بی طرف بنشینیم. ما نمی‌توانیم برای دو سال به بن‌بست کامل برسیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …