بریتانیا در مطالعه اروپایی هشت کشوری دومین بالاترین میزان مرگ و میر مادران را دارد | تندرستی بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس تجزیه و تحلیل بین المللی داده ها، مادران در بریتانیا سه برابر بیشتر از مادران در نروژ در حوالی دوران بارداری جان خود را از دست می دهند.

اگرچه مرگ و میر مادران در کشورهای با درآمد بالا در پایین ترین سطح تاریخی قرار دارد، اما همچنان یک شاخص مهم برای کیفیت مراقبت، عملکرد سیستم سلامت و به طور خاص تر، مراقبت از مادر است. مقایسه میزان مرگ و میر مادران در هشت کشور اروپایی در BMJ منتشر شد.

محققان دریافتند اسلواکی بالاترین میزان مرگ و میر مادران را در بین کشورهای مورد مطالعه دارد. بریتانیا رتبه دوم را داشت.

این یافته‌ها پس از بررسی بزرگ نشان داد که میزان مرگ و میر مادران در بریتانیا افزایش یافته است.

این مطالعه توسط یک تیم بین المللی از محققان از جمله دانشگاهیان از دانشگاه آکسفورد، داده های میلیون ها تولد زنده را در دانمارک، فنلاند، فرانسه، ایتالیا، هلند، نروژ، اسلواکی و بریتانیا بررسی کرد.

داده های بریتانیا شامل اطلاعات بیش از 2 میلیون تولد زنده بین سال های 2016 تا 2018 بود.

آنها دریافتند که میزان مرگ و میر مادران در دوران بارداری و تا 42 روز پس از تولد فرزندانشان از 2.7 در هر 100000 تولد زنده در نروژ تا 10.9 در اسلواکی متغیر است. در بریتانیا به ازای هر 100000 نوزاد متولد شده 9.6 مورد مرگ مادران بوده است.

در هر هشت کشور، مرگ مادران در جوان‌ترین و مسن‌ترین مادران، همراه با آن‌هایی که در خارج از کشور یا از پیشینه‌های قومی اقلیت در هفت کشور به دنیا آمده‌اند، بیشتر بود.

محققان می گویند بیماری قلبی و خودکشی علت اصلی مرگ و میر هستند. به گفته محققان، این “بر اهمیت سلامت روانی و قلبی عروقی زنان و نیاز به توسعه استراتژی‌هایی قبل، در طول و بعد از بارداری برای جلوگیری از عوارض و مرگ و میر ناشی از این مشکلات تاکید می‌کند.”

در بریتانیا، لخته شدن خون نیز یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در میان مادران جدید بود.

نویسندگان در مطالعه خود نوشتند: «علیرغم نادر بودن آن در کشورهای با درآمد بالا، مرگ و میر مادران همچنان یک شاخص بهداشتی مهم برای کیفیت مراقبت های ارائه شده و عملکرد سیستم بهداشتی است.

نسبت مرگ و میر مادران تا 42 روز پس از پایان بارداری با ضریب چهار تغییر می کند، از 2.7 و 3.4 در هر 100000 تولد زنده در نروژ و دانمارک تا 9.6 در بریتانیا و 10.9 در اسلواکی.

نویسندگان افزودند: بیماری های قلبی عروقی و سلامت روان زنان در دوران بارداری و بعد از آن باید در همه کشورها در اولویت قرار گیرد. آنها از کشورها خواستند بهترین شیوه ها را برای کاهش مرگ و میر از یکدیگر بیاموزند.

پروفسور اندرو شنان از کالج کینگ لندن در یک سرمقاله مرتبط هشدار داد که تغییرات در مرگ و میر مادران “یکی از شدیدترین بی عدالتی های بهداشتی در جهان باقی می ماند”.

این پس از آخرین گزارش MBRRACE – یک بررسی پیشرو برای ردیابی سلامت مادران و نوزادان آنها – نشان داد که مرگ و میر مادران در بریتانیا و ایرلند در حال افزایش است.

این گزارش نشان داد که 229 زن در طول یا تا شش هفته پس از پایان بارداری در سال 2018 تا 2020 جان خود را از دست دادند. این میزان مرگ و میر مادران را به 10.9 زن در هر 100000 نوزاد متولد شده نشان می دهد که 24 درصد بیشتر از سال 2017-2019 است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …