میلیون‌ها خانوار بریتانیایی از آوریل هزینه بیشتری برای انرژی پرداخت می‌کنند | جرمی هانت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

میلیون‌ها خانوار بریتانیایی از آوریل آینده هزینه بیشتری برای انرژی خود پرداخت خواهند کرد، زیرا برنامه‌هایی برای کاهش سخاوت از طرح حمایت از گاز و برق دولت که انتظار می‌رود روز پنجشنبه توسط جرمی هانت اعلام شود، پرداخت خواهند کرد.

صدراعظم احتمالاً از بیانیه پاییز خود استفاده می کند تا بگوید که نیاز به صرفه جویی در پول و کاهش استقراض دولتی مستلزم افزایش سقف قیمت انرژی خانوار از 2500 پوند به 3000 پوند تا 3100 پوند است.

هانت همچنین مالیات‌های بادآورده بالاتری را بر شرکت‌های نفت، گاز و برق که پس از حمله روسیه به اوکراین در فوریه که قیمت جهانی انرژی را افزایش داد، افزایش یافته است، اعلام خواهد کرد.

علیرغم وضعیت شکننده اقتصاد، صدراعظم انگلیس می گوید باید تا 60 میلیارد پوند از اقتصاد از طریق افزایش مالیات و کاهش هزینه ها خارج شود تا به بانک انگلستان کمک کند تا تورم را کاهش دهد.

انتظار می رود که او آستانه ای را که در آن مردم شروع به پرداخت بالاترین نرخ 45 درصدی مالیات بر درآمد می کنند از 150,000 پوند به 125,000 پوند کاهش دهد که این تغییر جهت قابل توجهی نسبت به اقدامی که بعداً رها شد برای لغو این نرخ در دولت لیز تروس است.

انتظار می رود مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر سود سهام افزایش یابد، در حالی که آستانه مالیات شخصی نیز احتمالاً برای دو سال دیگر از سال 2025-2026 مسدود می شود. مالیات شورا نیز می‌تواند افزایش یابد، زیرا قانون محدود کردن شوراها به 3 درصد افزایش می‌یابد مگر اینکه آنها رفراندوم داشته باشند تا 5 درصد افزایش یابد.

آخرین آمار رسمی برای هزینه زندگی نشان داد که نرخ تورم سالانه در ماه گذشته به بالاترین میزان در 41 سال گذشته یعنی 11.1 درصد رسیده است که تا حد زیادی به دلیل افزایش 90 درصدی قبوض انرژی داخلی است.

اداره آمار ملی گفت که بدون طرح حمایتی دولت، نرخ سالانه نزدیک به 14 درصد بود.

هانت و ریشی سوناک، نخست‌وزیر، هر دو تاکید کرده‌اند که مقابله با بحران هزینه‌های زندگی اولویت اصلی آن‌ها است، اگرچه شخصیت‌های ارشد حزب کارگر و بسیاری از اقتصاددانان معتقدند که تورم اکنون به اوج خود رسیده است و در سال آینده کاهش خواهد یافت. انتظار می رود بسیاری از اقدامات در سال 2024 یا بعد از آن، زمانی که وزارت خزانه داری معتقد است اقتصاد بهتر می تواند در برابر فشار مقاومت کند، اجرایی شوند.

سوناک در ابتدا با تقاضای حزب کارگر برای مالیات بادآورده در زمانی که صدراعظم بود مخالف بود، اما در نهایت در برابر فشارها برای معرفی آن در ماه مه تسلیم شد. هانت مالیات حتی سخت تری را بر طیف وسیع تری از شرکت های انرژی اعمال خواهد کرد.

شرکت های نفت و گاز شاهد افزایش مالیات باد آورده از 25 درصد به 35 درصد خواهند بود که برای دو سال دیگر تا سال 2028 تمدید خواهد شد.

شرکت‌هایی که از مزارع بادی و خورشیدی قدیمی‌تر و همچنین نیروگاه‌های هسته‌ای قدیمی‌تر برق تولید می‌کنند، احتمالاً با مالیات بر سود مازاد حدود 40 تا 45 درصد مواجه خواهند شد.

یک منبع دولتی گفت “کل رویکرد کاهش تورم است” و هانت هشدار داد که تورم بالا مداوم باعث ناآرامی صنعتی، گرانی مواد غذایی و سوخت، شکست کسب‌وکارها و از دست دادن مشاغل می‌شود.

«اگر وارد رکود شویم، تورم عامل آن خواهد بود و امروز به ۱۱.۱ درصد رسیده است. این هر چشم انداز رشد اقتصادی را مختل می کند. تا زمانی که با تورم مقابله نکنیم، نمی‌توانیم رشد پایدار بلندمدت داشته باشیم. استقراض برای کاهش مالیات فقط به آتش می افزاید. ما در حال تنظیم برنامه ای برای کاهش بدهی در میان مدت و متعادل کردن حساب ها هستیم.

هانت در سخنانی پیش از بیانیه پاییز گفت که اولویت او این است که ببیند کسانی که پهن‌ترین شانه‌ها را دارند سنگین‌ترین بار را تحمل می‌کنند و قول داد که «در مورد چالش‌ها صادقانه و در راه‌حل‌هایمان منصفانه عمل کند». در میان بحران هزینه زندگی، انتظار می رود هانت از قفل سه گانه حقوق بازنشستگی محافظت کند و مزایا را مطابق با تورم افزایش دهد. همچنین برای افراد آسیب پذیر مانند مستمری بگیران و کسانی که مزایا دارند، حمایت قبض انرژی اضافی وجود خواهد داشت.

با این حال، او هشدار خواهد داد که ثبات “به اتخاذ تصمیمات دشوار در حال حاضر بستگی دارد”. این بیانیه احتمالاً به کاهش هزینه‌های عمومی در حدود 25 تا 30 میلیارد پوند، از جمله کاهش هزینه‌های سرمایه‌ای مانند صرفه‌جویی در مخارج زیرساختی اصلی مانند راه‌آهن پرسرعت اشاره می‌کند. اما انتظار می‌رود که NHS بودجه خود را افزایش دهد، زیرا رهبران اعتماد برای همگام شدن با تورم، حدود 7 میلیارد پوند بودجه بیشتری درخواست کرده‌اند.

هانت پیش از این بیانیه گفت: «ما در حال اتخاذ تصمیمات دشوار برای ارائه منابع مالی قوی و کمک به پایین نگه داشتن نرخ وام مسکن هستیم، اما برنامه ما از رشد اقتصادی بلندمدت ما نیز محافظت می کند. در عین حال، ما از افراد آسیب پذیر محافظت می کنیم، زیرا انگلیسی بودن به معنای دلسوز بودن است.

یک بحران جهانی انرژی، یک بحران تورم جهانی و یک بحران اقتصادی جهانی وجود دارد. اما مردم بریتانیا سرسخت، مبتکر و مدبر هستند. ما قبلاً با چالش های بزرگتری روبرو شده ایم.

ما از این بادهای مخالف جهانی مصون نیستیم، اما با این طرح برای ثبات، رشد و خدمات عمومی، با طوفان مواجه خواهیم شد.»

هانت تلاش خواهد کرد تا مشکلات اقتصادی بریتانیا را به عنوان یک مشکل جهانی به تصویر بکشد و بودجه کوچک فاجعه‌بار سلف خود، کواسی کوارتنگ، و نخست‌وزیر سابق، لیز تراس را که باعث آشفتگی بازار، افزایش نرخ‌های بهره و هزینه‌های استقراض دولت شد، نادیده بگیرد. برخلاف بسته کوارتنگ، بیانیه پاییز با تجزیه و تحلیل کامل توسط دفتر مستقل مسئولیت بودجه همراه خواهد بود.

OBR پیش‌بینی‌های رشد خود را برای بریتانیا کاهش خواهد داد، اما می‌گوید اقدامات هانت باید کافی باشد تا دولت به قانون خود تحمیلی خود مبنی بر داشتن بدهی به عنوان سهم درآمد ملی در مسیر نزولی ظرف پنج سال دست یابد.

راشل ریوز، صدراعظم در سایه حزب کارگر، گفت که بریتانیا “با 12 سال شکست اقتصادی محافظه‌کاران و فرصت‌های هدر رفته عقب مانده است”.

او گفت: «بریتانیا پتانسیل زیادی دارد، اما ما در صحنه جهانی عقب هستیم، در حالی که هزینه های وام مسکن، غذا و انرژی همگی بالا و بالاتر می رود.

آنچه بریتانیا در بیانیه پاییز به آن نیاز دارد، انتخاب‌های منصفانه‌تر برای کارگران و برنامه‌ای مناسب برای رشد است.

به همین دلیل است که حزب کارگر برنامه‌ای بلندمدت برای رشد مجدد اقتصاد ما دارد که با استعداد و تلاش میلیون‌ها کارگر و هزاران کسب‌وکار قدرت می‌گیرد. عادلانه تر، سبزتر و پویاتر خواهد بود.»

در آخر هفته، او هانت را متهم کرد که تصمیم می‌گیرد از افراد شاغل مالیات بگیرد، در حالی که «کم کاری برای بستن خلأهای مالیاتی انجام می‌دهد که به این معنی است که برخی از ثروتمندترین‌ها سهم خود را پرداخت نمی‌کنند».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

صعود ایلیمان ندایی از لیگ یکشنبه به ستاره جام جهانی سنگال | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، منلیمان ندای می‌خواست مهارت‌های خود را …