تگزاس اتوبوس حامل 28 مهاجر از جمله کودک بیمار را به فیلادلفیا می فرستد مهاجرت به آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک اتوبوس حامل 28 مهاجر از تگزاس روز چهارشنبه وارد فیلادلفیا شد، از جمله یک دختر 10 ساله که از کم آبی و تب شدید رنج می برد و برای مداوا به بیمارستان منتقل شد.

مدافعانی که قبل از طلوع صبح در یک صبح سرد و بارانی از مهاجران با کت و پتو استقبال کردند، گفتند که خانواده ها و افراد از کلمبیا، جمهوری دومینیکن و کوبا آمده اند. شهر و چندین گروه غیرانتفاعی آماده ارائه غذا، مسکن موقت و سایر خدمات بودند.

هلن جیم، یکی از اعضای شورای شهر فیلادلفیا، که چند نفر از مهاجران را در اتوبوس دوم همراهی کرد، گفت: «به طور کلی، مردم احساس آرامش می‌کنند.»

ما می خواهیم آنها بدانند که اینجا خانه دارند. یک بچه 10 ساله کاملاً کم آب شده است. Gym گفت که این یکی از جنبه‌های غیرانسانی‌تر این است که بچه‌ای را که اکنون با تب کم‌آبی بود، تب بسیار بالا را در اتوبوس قرار می‌دادند. “این یک وضعیت وحشتناک است.”

فرماندار تگزاس، گرگ ابوت، روز سه شنبه اعلام کرد که فیلادلفیا مقصد بعدی مهاجرانی است که ایالت هزاران نفر را به مناطق تحت رهبری دموکرات ها منتقل می کند.

طرفدارانی که از این گروه در فیلادلفیا که شامل 21 بزرگسال بود استقبال کردند، گفتند که مشخص نیست سفر با اتوبوس چقدر طول کشیده است. یکی گفت که معمولاً حدود 40 ساعت طول می کشد.

امیلیو بوئیتراگو از موسسه غیرانتفاعی Casa de Venezuela گفت: “نکته مهم این است که آنها به فیلادلفیا رسیدند و با آغوش باز پذیرفته شدند.” بچه ها ترسیده اند، خسته اند، خسته اند. آنها قرار است به جایی بروند … که در آن تختخواب های راحت و گرم با پتو و غذای گرم داشته باشند. از آنجا، ما روی جابجایی کار خواهیم کرد.»

Gym گفت که برخی از خانواده ها امیدوارند با اقوام یا دوستان خود در مکان های دیگر متحد شوند.

مقامات آمریکایی بیش از 2 میلیون گذرگاه غیرقانونی مرزی را در سال مالی گذشته متوقف کردند، رکوردی که نشان دهنده بدتر شدن شرایط اقتصادی و سیاسی در برخی کشورها همراه با قدرت نسبی اقتصاد ایالات متحده و اجرای نابرابر محدودیت‌های پناهندگی دوران ترامپ است.

در سال مالی که در 30 سپتامبر به پایان رسید، مهاجران در مرز ایالات متحده 2.38 میلیون بار متوقف شدند که 37 درصد نسبت به 1.73 میلیون بار در سال قبل افزایش یافته است.

اتوبوس های دیگری نیز در ماه های اخیر در نیویورک، واشنگتن و شیکاگو پیدا شده اند. تگزاس از آوریل تاکنون بیش از 13000 مهاجر را جابجا کرده است. ابوت اتوبوس‌ها را به شهرهای تحت رهبری دموکرات‌ها فرستاده است تا از آنچه که به گفته او بی‌عملی دولت بایدن در رابطه با مرز جنوبی است، به حداکثر برسد.

منتقدان اتوبوس‌ها را یک شیرین کاری ظالمانه سیاسی نامیده‌اند، اما هفته گذشته رای‌دهندگان به ابوت برای سومین دوره فرمانداری تگزاس در رقابت با بتو اورورک دموکرات جایزه دادند. ابوت مجموعه ای از اقدامات تندرو در زمینه مهاجرت را محور کمپین خود قرار داد.

بر اساس نظرسنجی AP VoteCast، نظرسنجی از تقریباً 3400 رای دهنده در تگزاس، تقریباً شش نفر از هر 10 رأی دهنده تگزاس از تصمیم ابوت برای فرستادن مهاجران به شهرهای شمالی حمایت کردند.

دفتر ابوت در بیانیه ای که سفرهای اتوبوسی به فیلادلفیا را اعلام کرد، گفت که شهردار فیلادلفیا، جیم کنی، “برای مدت طولانی جشن گرفته و برای موقعیت شهر مقدس مبارزه کرده است، و این شهر را به یک مکان ایده آل برای لیست مکان های تگزاس تبدیل کرده است.”

کنی گفت: امروز شنیدن اینکه فرماندار ابوت و دولتش همچنان به اجرای سیاست های ظالمانه خود با استفاده از خانواده های مهاجر – از جمله زنان و کودکان – به عنوان مهره هایی برای پیشبرد بی شرمانه برنامه های سیاسی منحرف شده خود ادامه می دهند، واقعاً منزجر کننده است.

کنی گفت که شهر با بیش از ده‌ها سازمان محلی همکاری می‌کند تا برای مهاجران فضای سرپناه، غربالگری اضطراری سلامت، غذا، آب، ترجمه زبان و غیره فراهم کند. برخی احتمالاً به ایالت های دیگر راه خواهند یافت.

آریزونا و فلوریدا نیز مهاجرانی را به شهرهای شمالی آمریکا فرستاده اند.

فیلادلفیا همچنین در سال‌های اخیر از موجی از اوکراینی‌ها، افغان‌ها و دیگران استقبال کرده است. کنی گفت، افرادی که از تگزاس می‌آیند، همگی به طور قانونی در ایالات متحده هستند تا زمانی که به دنبال پناهندگی هستند.

شهردار گفت: “وظیفه ما این است که از این افراد در شرایطی که در سخت ترین دوران زندگی خود قرار دارند استقبال و حمایت کنیم.” در هسته خود، این یک بحران انسانی است که با بی ثباتی و خشونت در آمریکای جنوبی و مرکزی آغاز شد و با پویایی های سیاسی در کشور ما شتاب می گیرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: پهپاد به انبار نفت روسیه حمله کرد، مسکو کیف را به “تروریسم هسته ای” در زاپوریژژیا متهم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. یک روز پس از حمله …