پس زمینه برای رای دادن به حقوق ازدواج همجنس گرایان: تغییری بزرگ در افکار عمومی

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سنا روز چهارشنبه یک رای آزمایشی کلیدی را در مورد لایحه‌ای برگزار کرد که می‌تواند حقوق ازدواج همجنس‌گرایان را یک قدم به حمایت تحت قانون فدرال نزدیک‌تر کند. دموکرات ها از 12 جمهوری خواه حمایت کردند، دو نفر بالاتر از آستانه مورد نیاز برای غلبه بر یک شکست. پیشرفت این لایحه نشان دهنده تغییر در افکار عمومی در طول زمان است، به طوری که ازدواج همجنس گرایان اکنون از حمایت قاطع دموکرات ها و حمایت اکثریت جمهوری خواهان برخوردار است.

نگرش مردم نسبت به ازدواج همجنس گرایان یکی از مهم ترین تغییرات در افکار عمومی آمریکا در دهه های اخیر بوده است. از هر 10 بزرگسال آمریکایی، هفت نفر در ماه مه امسال گفتند که ازدواج بین زوج های همجنس باید توسط قانون به رسمیت شناخته شود، که بر اساس گزارش گالوپ، رکورد بالایی است. این نشان دهنده یک معکوس تقریباً کامل به نسبت دیدگاه های عمومی در 30 سال گذشته است. در سال 1996، زمانی که رئیس جمهور بیل کلینتون قانون دفاع از ازدواج را امضا کرد که ازدواج را بین زن و مرد تعریف می کرد، تقریباً از هر 10 آمریکایی هفت نفر گفتند که ازدواج همجنس گرایان نباید توسط قانون به رسمیت شناخته شود. فقط حدود یک چهارم گفتند که باید معتبر باشند.

از آن زمان حمایت عمومی از ازدواج همجنس گرایان افزایش یافته است. در سال 2004، زمانی که ماساچوست اولین ایالتی شد که صدور مجوز ازدواج همجنس گرایان را آغاز کرد، 42 درصد از آمریکایی ها از قانونی شدن ازدواج همجنس گرایان حمایت کردند. و در سال 2015، زمانی که دادگاه عالی در مورد Obergefell v. Hodges حکم داد که ازدواج همجنس‌گرایان یک حق حمایت شده در قانون اساسی است، 58 درصد از مردم از ازدواج قانونی همجنس‌گرایان حمایت کردند.

با این حال، در زمان صدور حکم در سال 2015، تنها 30 درصد از جمهوری خواهان از این تغییر حمایت کردند. از آن زمان، حمایت جمهوری خواهان به طور قابل توجهی افزایش یافته است، به طوری که اکثریت در حال حاضر طرفدار ازدواج همجنس گرایان هستند.

حمایت عمدتاً توسط جمهوری خواهان جوان صورت گرفته است. بر اساس گزارش مرکز تحقیقات پیو، 64 درصد از جمهوری خواهان 18 تا 29 ساله می گویند قانونی بودن ازدواج همجنس گرایان برای جامعه خوب است، در حالی که 30 درصد جمهوری خواهان 65 ساله و بالاتر این میزان را دارند.

حتی در برخی از عمیق‌ترین ایالت‌های قرمز در سراسر آمریکا، حمایت از ازدواج همجنس‌گرایان رو به افزایش است. به گفته موسسه تحقیقات دین عمومی، در می سی سی پی، که به اصطلاح قانون محرکی برای ممنوعیت ازدواج همجنس گرایان در صورت لغو حکم دادگاه عالی دارد، حمایت ها در چند سال گذشته افزایش یافته است. در سال 2014، 32 درصد از مردم می سی سی پی از قانونی شدن ازدواج همجنس گرایان حمایت کردند. این رقم در سال گذشته به 44 درصد افزایش یافته است. و در لوئیزیانا، اکثریت در حال حاضر از حمایت از ازدواج همجنس‌گرایان حمایت می‌کنند که این رقم در سال 2014 42 درصد بود.

دین زمانی به عنوان یک خط جداکننده در نگاه آمریکایی ها به ازدواج همجنس گرایان بود، اما حتی برخی از این موانع شروع به فروپاشی کردند. پیو دریافت که بیش از 6 نفر از هر 10 کاتولیک و پروتستان اصلی سفیدپوست طرفدار ازدواج همجنس گرایان هستند که این افزایش از سال 2001 به بعد افزایش یافته است.

در ماه ژوئیه، مجلس نمایندگان لایحه مشابهی را برای تدوین حقوق سقط جنین، هفته‌ها پس از تصمیم دادگاه عالی برای لغو رو در مقابل وید، تصویب کرد، اگرچه پس از اینکه نتوانست حمایت کافی از جمهوری‌خواهان را جلب کند، قدرت خود را از دست داد. نظر موافق قاضی کلارنس توماس اشاره کرد که احکام قبلی، مانند تصمیم دادگاه در مورد ازدواج همجنس‌گرایان، می‌تواند اهداف آینده دادگاه برای لغو باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“من نمی توانم اتاق پسرم را گرم کنم”: مردمی که برای دسترسی به حمایت انرژی بریتانیا تلاش می کنند | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیدولت به هر خانوار 400 پوند …