آنتونی آلبانیز به دنبال راه هایی برای تقویت توان دفاعی استرالیا با پایان G20 است | آنتونی آلبانیز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آنتونی آلبانیز تأیید کرده است که با جو بایدن، ریشی سوناک و امانوئل ماکرون در انبوهی از نشست‌های خصوصی در حاشیه اجلاس سران گروه ۲۰ و شرق آسیا، راه‌حل‌های موقت برای تقویت توان دفاعی استرالیا را بررسی کرده است.

نخست‌وزیر استرالیا پس از دیدار با رئیس‌جمهور فرانسه در بالی در روز چهارشنبه اعلام کرد که او فعالانه همکاری‌های دفاعی و امنیتی نزدیک‌تری را با مکرون دنبال می‌کند، زیرا فرانسه یک قدرت مهم اقیانوس آرام و اقیانوس هند است.

آلبانیز از پرداختن به جزئیات تجهیزات مورد بحث خودداری کرد، اما تأیید کرد که از ماکرون دعوت کرده است تا برای تعمیق روابط دفاعی و همچنین هماهنگی اقدامات برای مقابله با بحران آب و هوا، به استرالیا سفر کند.

دولت سر آنگوس هیوستون، رئیس سابق نیروی دفاعی استرالیا و استفان اسمیت، وزیر دفاع سابق کارگری را برای کار بر روی یک بازنگری استراتژیک دفاعی که توانایی مورد نیاز استرالیا برای پاسخ به تهدیدات امنیتی در اقیانوس هند و اقیانوس آرام مانند چین را مشخص می کند، استخدام کرده است. تقویت نظامی خود را دنبال می کند و در منطقه فعال تر می شود.

علاوه بر آن بررسی، معاون دریاسالار جاناتان مید، رئیس یک گروه کاری است که با همتایان خود در ایالات متحده و بریتانیا همکاری می کند تا به دولت در مورد چگونگی ارائه پروژه Aukus مشاوره دهد.

آنتونی آلبانیز با ریشی سوناک نخست وزیر بریتانیا در بالی دیدار کرد.
آنتونی آلبانیز با ریشی سوناک نخست وزیر بریتانیا در بالی دیدار کرد. عکس: Mick Tsikas/AAP

بخش مهمی از این کار تعیین مدت زمان پیش از عملیاتی شدن ناوگان جدید زیردریایی های هسته ای استرالیا خواهد بود – و اینکه آیا “شکافی در توانایی” وجود دارد که باید در این مدت پر شود. به طور گسترده ای فرض شده است که اولین زیردریایی ها ممکن است تا اواخر دهه 2030 عملیاتی نشوند.

آلبانیز چهارشنبه شب به خبرنگاران در بالی گفت که بررسی استراتژیک نه تنها در مورد مکان قرار دادن دارایی های دفاعی استرالیا بلکه همچنین “آن دارایی های مناسب” نیز در نظر گرفته شده است.

با اشاره به فصل اجلاس سران خود با دو شریک Aukus، ایالات متحده و بریتانیا، و با فرانسه – متحد اصلی دولت سابق که با لغو قرارداد زیردریایی سودآور با یک سازنده فرانسوی برای پیگیری توافق برای تولید زیردریایی‌های هسته‌ای – آلبانیز رد شد. گفت: «ما در مورد شکاف توانایی بحث هایی داشتیم».

نخست وزیر گفت: «بدیهی است که برخی از آن موضوعات و برخی از آن موارد که من به طور علنی به آنها اشاره نمی کنم، اما موضوع بررسی استراتژیک دفاعی خواهد بود که تا قبل از مارس سال آینده خواهید دید.

آلبانیز به بحث در مورد تجارت سرعت می بخشد

علاوه بر تعامل با همتایان کلیدی در دفاع، آلبانیز از فرصت گروه 20 برای لابی کردن رهبران اروپایی برای تسریع توافق تجارت آزاد بین استرالیا و اتحادیه اروپا استفاده کرد.

او با رهبران آلمان، ایتالیا و اسپانیا و همچنین مکرون و نمایندگان اتحادیه اروپا صحبت کرد. آلبانیز در ابتدا امیدوار بود که با اولاف شولز، صدراعظم آلمان دیداری دوجانبه داشته باشد، اما در عوض گفتگوی طولانی در بین جلسات سران درباره تجارت و بحران انرژی در اروپا داشت.

آلبانیز خاطرنشان کرد که آلمان به شدت تحت تأثیر شوک انرژی جهانی ناشی از تهاجم غیرقانونی روسیه به اوکراین “و موضوع تامین انرژی امن” قرار گرفته است.

او گفت که با صدراعظم در مورد افزایش قیمت گاز و تأثیر آن بر تورم “و چالش مقابله با آن” در آلمان و استرالیا صحبت کرده است.

پس از آنکه وزارت خزانه داری پیش بینی جدیدی مبنی بر افزایش 56 درصدی قیمت ها تا پایان سال آینده میلادی منتشر کرد، حزب کارگر مداخله نظارتی در استرالیا را برای کاهش قیمت گاز و برق اعلام کرد.

آلبانیز گفت که گفتگوهای او با مقامات اروپایی نشان می دهد که موانع باقی مانده برای رسیدن به توافق تجارت آزاد اتحادیه اروپا قابل حل است. با توجه به اینکه هر توافقی باید توسط کشورهای اتحادیه اروپا تصویب شود، آلبانیز گفت که او به طور جداگانه رهبران را لابی می کند.

نخست وزیر گفت: «البته بین روابط اقتصادی و تجارت آزاد و امنیت ملی پیوندی وجود دارد و کشورهای دموکراتیک باید با یکدیگر تعامل داشته باشند». ما به بازارهای آزاد و باز نیاز داریم که از تجارت و رونق حمایت کند و این اساس بحث من است.

رئیس کمیسیون اروپا، اورسولا فون در لاین، روز چهارشنبه در گفتگو با آلبانیز گفت: «من بسیار به دنبال کار عمیق بر روی توافقنامه تجارت آزاد هستم. هر دو طرف آن را می خواهند و هر دو طرف می خواهند آن را به نتیجه برسانند.

آلبانیز همچنین نارندرا مودی، نخست وزیر هند را در مورد فرصت های اقتصادی در دیداری در حاشیه این اجلاس پیگیری کرد و او از مودی دعوت کرده است که در هنگام سفر سال آینده به استرالیا برای نشست چهارجانبه در پارلمان استرالیا سخنرانی کند.

G20 روسیه را منزوی کرد

نشست سران گروه 20 روز چهارشنبه پایان یافت. جنگ در اوکراین سایه ای طولانی بر این رویداد افکند و جرقه کشمکش داخلی بر سر متن بیانیه پایانی را برانگیخت. اکثر اعضای گروه 20 خواستار زبانی قوی در محکومیت درگیری ثبت شده در بیانیه بودند، اما روسیه و چین مخالفت کردند.

در متن پایانی اشاره شد که “اکثر” اعضای گروه 20 جنگ در اوکراین را به شدت محکوم کردند و تاکید کردند که این درگیری باعث “رنج عظیم انسانی و تشدید شکنندگی موجود در اقتصاد جهانی – محدود کردن رشد، افزایش تورم، مختل کردن زنجیره تامین، افزایش انرژی و امنیت غذایی می‌شود.” و افزایش خطرات ثبات مالی». در این بیانیه همچنین آمده است: دیدگاه‌های دیگری و ارزیابی‌های متفاوتی از وضعیت و تحریم‌ها وجود دارد.

گردهمایی رهبران جهان فشار سیاسی بر روسیه را برای پایان دادن به جنگ تشدید کرده است. جوکو ویدودو، میزبان اجلاس سران، رئیس جمهور اندونزی، با درخواست قوی از روسیه برای کاهش تنش، به G20 پایان داد.

استرالیا همچنین از گرم شدن دیپلماتیک این هفته برای ترغیب چین به استفاده از نفوذ خود بر ولادیمیر پوتین برای متقاعد کردن روسیه برای عقب نشینی از پرتگاه استفاده کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کنگره پس از تعطیلات باز می گردد تا با فهرست طولانی کارهایی که باید انجام شود – سیاست ایالات متحده زنده | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، صبح همگی بخیر! کنگره پس …