لولا قول داد تخریب محیط زیست را خنثی کند و جنگل زدایی را متوقف کند | پلیس 27

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس‌جمهور منتخب به جهان گفته است که «برزیل بازگشته است» در Cop27، و متعهد شد که نابودی محیط‌زیست را که در زمان سلف راست افراطی‌اش، ژایر بولسونارو مشاهده شد، آغاز کند و برای به صفر رساندن جنگل‌زدایی جنگل‌های آمازون تلاش کند.

لولا به دنبال جوی کارناوالی به هر کجا که روز چهارشنبه رفت، به نشست آب و هوا گفت که دولتش با سرکوب استخراج غیرقانونی طلا، قطع درختان و گسترش کشاورزی، و احیای اکوسیستم های بحرانی آب و هوا، بیش از هر زمان دیگری در مورد محیط زیست پیش خواهد رفت.

لولا در اولین سخنرانی بزرگ خود در خارج از کشور پس از پیروزی در انتخابات گفت که برزیل برای تبدیل شدن به یک تولیدکننده عمده کشاورزی نیازی به پاکسازی یک هکتار دیگر از جنگل های بارانی ندارد و او از ریاست جمهوری خود استفاده خواهد کرد تا از کشورهای ثروتمند بخواهد به وعده خود مبنی بر 100 میلیارد دلار کمک مالی برای آب و هوا عمل کنند. برای کشورهای در حال توسعه و ایجاد صندوقی برای جبران خسارت و خسارت.

سخنرانی رئیس جمهور منتخب که با شعارهای «اول، اوله، اوله، اولا، لولا، لولا» پر شده بود، یک احساس امید بسیار مورد نیاز را برای پلیس 27 به ارمغان آورد.

چهره‌های برجسته محیط‌زیست برزیل همیشه در این نزدیکی بودند، از جمله آب‌وهوا، دانشمند کارلوس نوبر که مطالعاتش هشدار می‌دهد آمازون در آستانه عبور از یک نقطه اوج غیرقابل برگشت است، و وزیر سابق محیط‌زیست مارینا سیلوا که بر کاهش شدید جنگل‌زدایی در اولین ریاست‌جمهوری لولا نظارت داشت.

امروز اینجا هستم تا بگویم برزیل آماده است تا بار دیگر به آن ملحق شود [the] تلاش برای ساختن یک سیاره سالم تر برزیل به تازگی انتخابات را به پایان رسانده است، یکی از تعیین کننده ترین انتخابات در تاریخ این کشور. به شکلی بی سابقه توسط کشورهای دیگر دنبال شد. لولا گفت: این می تواند به کنترل ظهور حق استبدادی و منکران اقلیم در سراسر جهان کمک کند.

او درباره تأثیر بحران آب و هوایی گفت: «هیچ کس در امان نیست» و جزئیات پیامدهای گرمایش جهانی را توضیح داد. در ایالات متحده، آنها با طوفان‌های استوایی و طوفان‌های قوی‌تر و قوی‌تر زندگی می‌کنند… در برزیل، که یک قدرت جنگلی و هیدرولوژیکی است، خشکسالی و سیل‌های ویرانگر را تجربه کردیم. اروپا با گرمای شدید آتش سوزی و مرگ و میرهای بی سابقه مواجه است. و اگرچه قاره ای با کمترین انتشار گازهای گلخانه ای است، اما آفریقا در چاد، کنیا و سومالی خشکسالی داشته است. تکرار می کنم: هیچ کس در امان نیست.

لولا در سخنرانی خود از نابرابری تا اصلاحات در شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید زیادی بر ایجاد مشارکت داشت. او قول داد با سایر کشورهای آمازون – از جمله پرو، کلمبیا، گویان و ونزوئلا – برای توسعه پایدار در منطقه و در عین حال حفاظت از اکوسیستم های کلیدی، در اوایل ریاست جمهوری خود، همکاری کند.

هیچ امنیت سیاره ای بدون آمازون محافظت شده وجود ندارد. ما هر کاری که لازم باشد انجام خواهیم داد تا جنگل زدایی و تخریب زیست بوم هایمان به صفر برسد. به همین دلیل، من می خواهم اعلام کنم که تلاش برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی بالاترین اولویت را در دولت بعدی من خواهد داشت. لولا گفت: ما مبارزه با جنگل‌زدایی همه زیست‌ها و آسیب‌های وارد شده در سال‌های اخیر توسط دولت قبلی را در اولویت قرار خواهیم داد.

در سرتاسر جهان، او بر همکاری جدید برزیل با اندونزی و جمهوری دموکراتیک کنگو – سه کشور بزرگ جنگل های بارانی – برای همکاری در حفاظت از آنها تاکید کرد.

سیاره هر لحظه به ما هشدار می دهد که برای زنده ماندن به یکدیگر نیاز داریم. ما به تنهایی در برابر تراژدی آب و هوایی آسیب پذیر هستیم. با این وجود، ما این هشدارها را نادیده گرفتیم… ما تریلیون ها دلار خرج کرده ایم که فقط منجر به ویرانی و مرگ می شود. ما لحظه‌ای را تجربه می‌کنیم که در آن مشکلات متعددی داریم: جنگ هسته‌ای، بحران تامین غذا، انرژی، فرسایش تنوع زیستی، نابرابری… این روزهای سختی است. اما همیشه در زمان های سخت بود که بشریت بر چالش ها غلبه کرد. ما به اعتماد به نفس بیشتری نیاز داریم.»

ما به منابع بیشتری برای مشکلی نیاز داریم که توسط کشورهای ثروتمند ایجاد شده است، اما به طور نامتناسبی توسط آسیب پذیرترین کشورها احساس می شود … من می خواهم به شما یادآوری کنم که کشورهای ثروتمند گفتند که 100 میلیارد دلار در Cop15 در کپنهاگ جمع آوری خواهند کرد تا به کشورهای کمتر توسعه یافته کمک کنند تا با آن مقابله کنند. تغییرات آب و هوایی

یک ساعت قبل از شروع سخنرانی لولا در محل برگزاری صف‌هایی وجود داشت و یک اتاق بیش از حد پر شده بود. در یک رویداد جانبی اوایل همان روز، او گفت که برزیل باید میزبان Cop30 در سال 2030 در آمازون باشد تا اهمیت آن را به جهان نشان دهد.

بیانیه G20 روحیه پلیس را تقویت کرد زیرا حاوی زبانی در مورد حفظ دمای 1.5 درجه سانتیگراد و نیاز به رسیدگی به ضرر و زیان بود، به این معنی که کمک های مالی مورد نیاز برای کشورهای فقیر برای واکنش به فاجعه آب و هوایی – که یکی از اصلی ترین نقاط اختلاف است.

وائل ابوالمغد، فرستاده اقلیم مصر، اوایل روز به خبرنگاران گفت که اولین پیش نویس متن رسمی “تصمیم سرپوش” پلیس اواخر شب چهارشنبه ارائه می شود. برخی از هیأت‌ها نگرانند که زمان رایزنی و واکنش به پیش‌نویس به نظر می‌رسد در مقایسه با دو روز و نیم سال گذشته در Cop26 در گلاسکو به حدود یک روز کاهش یافته است.

اکثر آنها انتظار دارند که تصمیم روی جلد – یک سند گفتمانی که چندین صفحه دارد و مجموعه ای طولانی از قطعنامه ها و تعهدات را در مورد همه چیز، از کاهش انتشار گازهای گلخانه ای گرفته تا اقدامات انطباق بودجه – را توصیف می کند، نتیجه کلیدی این گفتگوها باشد. در آن، آنها امیدوارند که تأیید شود که کشورها همچنان به اهداف حیاتی، مانند محدودیت دمای 1.5 درجه سانتیگراد و کاهش تدریجی زغال سنگ متعهد هستند.

اما آبان نیوز می‌داند که تعداد کمی از کشورها هنوز در حال تردید هستند که آیا حتی به یک تصمیم پوشش طولانی نیاز است یا خیر، که می‌تواند پیش‌نویس آن را حتی بیشتر به تأخیر بیندازد.

در نشانه ای از باقی ماندن اختلافات عمیق در مورد موضوعات کلیدی، اتحاد کشورهای جزیره کوچک، به نمایندگی از برخی از آسیب پذیرترین کشورها، کشورهای ثروتمند ناشناس را به دلیل ضرر و زیان مورد هدف قرار داد. سر مولوین جوزف، وزیر بهداشت، تندرستی و محیط زیست آنتیگوا و باربودا، گفت: «برخی کشورهای توسعه‌یافته به شدت در تلاش هستند تا پیشرفت را متوقف کنند و حتی بدتر از آن، تلاش می‌کنند کشورهای جزیره‌ای کوچک در حال توسعه را تضعیف کنند. آنها نه تنها بدترین تأثیرات بحران آب و هوا را ایجاد می کنند، بلکه در این روند چندجانبه با ما بازی می کنند.»

فرانس تیمرمنز، نایب رئیس کمیسیون اروپا، گفت که اتحادیه اروپا از ضرر و زیان حمایت می کند، اما گفت که برخی از کشورهایی که در حال حاضر به عنوان کشورهای در حال توسعه طبقه بندی می شوند، اکنون به اندازه کافی مرفه هستند تا در تامین مالی ضرر و زیان مشارکت کنند.

وی افزود که پیشنهاد برخی از کشورهای در حال توسعه برای تسهیلات مالی جدید از دست دادن و خسارت، تحویل مالی را متوقف می کند، زیرا ممکن است سال ها طول بکشد تا شروع شود، در حالی که استفاده از نهادهای موجود برای ارائه بودجه می تواند سریعتر انجام شود. بیایید از هم‌اکنون تأمین مالی از دست دادن و خسارت را شروع کنیم، زیرا اگر این یک [new] تاسیساتی که همه می دانیم سال ها طول می کشد.»

مصر برای هر یک از مسائل مهم برجسته، از جمله ضرر و زیان، تامین مالی آب و هوا و سازگاری، یک جفت وزیر، یکی از یک کشور توسعه یافته و دیگری از یک کشور در حال توسعه، منصوب کرده است تا مذاکرات را سریعتر پیش ببرند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …