رئیس جمهور زلنسکی می گوید با رئیس سیا گفتگو کرده است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز چهارشنبه گفت که یک روز قبل با ویلیام برنز، مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) که در حال حاضر در منطقه برای گفتگو در مورد جنگ در اوکراین به سر می‌برد، دیداری داشته است.

برنز در حالی که روسیه شهر را با موشک باران کرد از کیف بازدید کرد. زلنسکی گزارش داد که رئیس سیا قبل از ملاقات این دو مرد، مدتی را در یک پناهگاه بمب گذرانده است.

زلنسکی در یک کنفرانس خبری تلویزیونی گفت: ما با او ملاقاتی داشتیم… (ما) درباره همه موضوعاتی که برای اوکراین مهم است صحبت کردیم.

در واشنگتن، یک مقام آمریکایی گفت برنز پس از سفر به آنکارا، پایتخت ترکیه، برای دیدار با رئیس جمهور اوکراین و همتایان اطلاعاتی خود به کیف سفر کرده است.

برنز پیش از این روز دوشنبه با سرگئی ناریشکین، رئیس جاسوسی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، در ترکیه ملاقات کرده بود و اولین تماس حضوری شناخته شده و سطح بالا بین آمریکا و روسیه از زمان حمله مسکو به همسایه خود در 24 فوریه بود. رئیس سیا در این دیدار موضوع سلاح های هسته ای و زندانیان آمریکایی در روسیه را مطرح کرد.

به گفته رئیس اداره امنیت ملی لهستان، آندری دودا، رئیس جمهور لهستان نیز روز چهارشنبه با برنز دیدار کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

فعالان حقوق بشر در اندونزی در حالی که پارلمان رابطه جنسی خارج از ازدواج را ممنوع می کند، دست به اعتراض زدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، فعالان حقوق بشر در اندونزی پس …