شهاب سنگی که در Cotswolds فرود آمد ممکن است معمای آب زمین را حل کند | فضا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آب سه چهارم سطح زمین را می پوشاند و برای پیدایش حیات حیاتی بود، اما منشا آن موضوع بحث فعال بین دانشمندان باقی مانده است.

اکنون، یک صخره 4.6 میلیارد ساله که سال گذشته به یک جاده در گلوسسترشایر برخورد کرد، برخی از قانع‌کننده‌ترین شواهد تا به امروز را ارائه کرده است که نشان می‌دهد آب از سیارک‌های منظومه شمسی بیرونی به زمین رسیده است.

دکتر اشلی کینگ، محقق در Natural، گفت: شهاب سنگ Winchcombe، یکی از “بکرترین” موجود برای تجزیه و تحلیل، به دانشمندان “نگاهی وسوسه انگیز در طول زمان به ترکیب اصلی منظومه شمسی در 4.6 میلیارد سال پیش ارائه داد.” موزه تاریخ در لندن و نویسنده مقاله جدیدی در مورد سنگ فضایی.

یک تئوری رایج این است که زمین در زمان شکل گیری بی ثمر بوده است، زیرا ناحیه داخلی منظومه شمسی برای متراکم شدن آب بسیار داغ بوده است. مرز منطقه ای که یخ می تواند در اوایل منظومه شمسی تشکیل شود به عنوان خط یخبندان شناخته می شود و در کمربند سیارکی مدرن قرار دارد. دانشمندان فکر می کنند که آب می تواند دیرتر به زمین برسد و در شهاب سنگ های یخی و برخوردهای بزرگ باران ببارد.

با این حال، تئوری های رقیب وجود دارد، از جمله اینکه آب روی دنباله دارها – که بیشتر از یخ و غبار ساخته شده اند – یا دیگر اجرام مشابه آورده شده است.

آخرین تجزیه و تحلیل به این نظریه اضافه می کند که سیارک ها سهم عمده ای در آب روی زمین داشته اند. بیشتر شهاب سنگ Winchcombe تنها چند ساعت پس از اینکه گلوله آتشین تماشایی آن آسمان بریتانیا را در فوریه 2021 در طول قرنطینه روشن کرد، بازیابی شد. یکی از بزرگترین قطعات در مسیر خانه خانواده Wilcock کشف شد و چند قطعه کوچکتر در باغ های اطراف یافت شد.

این اولین شهاب سنگ کندریتی کربنی است – قدیمی‌ترین دسته از شهاب‌سنگ‌ها که حاوی مواد موجود در طول شکل‌گیری منظومه شمسی است – که در بریتانیا یافت شده است. مهم این است که ظرف چند ساعت پس از شناسایی، قبل از هر بارندگی جمع‌آوری شد و تقریباً بلافاصله مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و آن را به یک نمونه غیرآلوده نادر تبدیل کرد.

شهاب سنگ ورودی همچنین توسط 16 دوربین شهاب‌سنگ اختصاصی و ویدئوهای زنگ در و داش‌کم ضبط شده است، به این معنی که دانشمندان می‌توانند مسیر دقیقی از جایی که منظومه شمسی از آن آمده است، تهیه کنند. در مقابل، بیشتر 70000 شهاب سنگ شناخته شده بدون ثبت برخورد آنها – در برخی موارد میلیون ها سال پس از فرود آنها – پیدا شده اند. کینگ گفت: “آنها فقط سنگ های تصادفی هستند که از فضا به ما رسیده اند.”

این تجزیه و تحلیل که در مجله Science Advances منتشر شد، به این نتیجه رسید که این شهاب سنگ از یک جسم سیارکی در جایی نزدیک مشتری سرچشمه گرفته است. این تحقیق همچنین نشان داد که نسبت ایزوتوپ های هیدروژن در آب شباهت زیادی به ترکیب آب روی زمین دارد.

شهاب‌سنگ‌هایی مانند Winchcombe همخوانی بسیار خوبی هستند [to] کینگ گفت: آب در اقیانوس‌های زمین و نشان می‌دهد که سیارک‌ها منبع اصلی آب بوده‌اند.

عصاره های شهاب سنگ Winchcombe همچنین حاوی آمینو اسیدهای فرازمینی هستند – مولکول های پری بیوتیک که بلوک های ساختمانی اساسی برای منشا حیات هستند.

از آنجایی که ترکیب شهاب سنگ Winchcombe بسیار بکر حفظ شده است، تجزیه و تحلیل نشان می دهد که سیارک های مشابه نقش مهمی در ارائه مواد لازم برای شروع اقیانوس ها و حیات در زمین اولیه داشته اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

حمله Ofwat به عدم سرمایه گذاری شرکت های آب برای کاهش تخلیه فاضلاب | اب

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، Ofwat از شرکت های آب …