اخبار استرالیا به صورت زنده: فوربس با خطر سیل روبرو می شود زیرا اوج رودخانه انتظار می رود، آلبانی ها قصد دارند توانایی دفاعی خود را افزایش دهند | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

هشدار سیل در مرکز NSW

جوامع در نیو ساوت ولز با هشدارهای مربوط به طلوع رودخانه های تاریخی و قله های طولانی در غرب مرکزی این ایالت، برای سیل بیشتر آماده می شوند.

در سرتاسر ایالت، مقامات 117 اخطار و 23 دستور «اکنون تخلیه» را صادر کرده‌اند، از جمله برای فوربس غربی مرکزی و گولوگونگ، گونیده در شمال شرقی و شهر مرزی جنوبی موآما.

در فوربس، انتظار می رود سیل بزرگ با رودخانه لاچلان به 10.8 متر در صبح روز پنجشنبه برسد، شبیه به طغیان تاریخی ژوئن 1952.

به گفته اداره هواشناسی، اوج ممکن است تا آخر هفته باقی بماند.

شان کرنز، دستیار کمیسر خدمات اضطراری ایالتی، گفت: «ما هشدارهای اضطراری و همچنین سایر مناطق در امتداد رودخانه لاچلان از جمله کاندوبولین، گولوگونگ و کورا صادر کرده‌ایم.

ما از جوامع می‌خواهیم از مناطق سیل‌زده دوری کنند، توصیه‌های خدمات اضطراری را دنبال کنند و در صورت درخواست فوراً تخلیه شوند.»

در امتداد لاچلان، سیل بزرگی نیز در نانامی، کوتونز ویر، جمالونگ، کوندوبولین، اوابالانگ و هیلستون در حال وقوع است.

داستان کامل اینجا از مصطفی رچوانی:

جلسه قفل Svitzer

برنامه‌های اپراتور قایق یدک کش Svitzer برای تعطیلی صدها کارگر از فردا – که تهدیدی برای ایجاد هرج و مرج در زنجیره تامین در آستانه کریسمس است – توسط دولت آلبانی مبارزه خواهد شد.

به گزارش AAP، این طرح بیش از 580 کارگر را به طور نامحدود از روز جمعه تحت تأثیر قرار می دهد و 17 بندر در NSW، ویکتوریا، کوئینزلند، استرالیای غربی و استرالیای جنوبی را پوشش می دهد.

کمیسیون کار منصفانه دیروز یک جلسه استماع مختصر برگزار کرد و بعداً یک جلسه استماع دیگر را در ساعت 13:00 امروز در سیدنی اعلام کرد.

در صورت لزوم جلسه بعدی فردا صبح برگزار خواهد شد.

قایق های یدک کش یک کشتی تفریحی را به بندر سیدنی هدایت می کنند
قایق های یدک کش یک کشتی تفریحی را به بندر سیدنی هدایت می کنند. عکس: جیمز دی مورگان/گتی ایماژ برای پی اند او کروز

کمیسیون بررسی خواهد کرد که آیا تعطیلی نامحدود کارمندان … اقدام صنعتی محافظت شده برای یک توافقنامه شرکتی پیشنهادی است که تهدید، قریب الوقوع یا محتمل است.

این کشور با ابتکار عمل خود اقدام به مداخله کرد زیرا این قفل پتانسیل «خسارت قابل توجهی به اقتصاد استرالیا» را داشت.

وزیر روابط محل کار تونی برک گفت که دولت استدلال می کند که قفل نباید ادامه یابد:

به همین دلیل است که ما در پرونده کمیسیون کار منصفانه مداخله کرده ایم تا استدلال کنیم که این اقدام باید خاتمه یابد.

کشورهای مشترک المنافع شواهد اقتصادی را به کمیسیون ارائه خواهند کرد تا آسیب قابل توجهی را به اقتصاد ملی که در صورت انجام اقدامات صنعتی این شرکت منجر می شود، نشان دهد.

برک گفت که این اختلاف بر لزوم تصویب فوری لایحه روابط صنعتی دولت تاکید می کند، زیرا آستانه فعلی که اجازه دخالت کمیسیون را می دهد بسیار بالاست.

خوش آمدی

مارتین فارر

مارتین فارر

صبح بخیر و به پوشش خبری ما در مورد اخبار استرالیا خوش آمدید. همکار من ناتاشا می به زودی اینجا خواهم بود تا شما را در طول روز راهنمایی کنم، اما در عین حال در اینجا برخی از اخبار کلیدی امروز صبح آمده است:

  • آنتونی آلبانیز آخرین روز خود را در اجلاس G20 در بالی گذراند در سلسله دیدارهایی با رهبران بریتانیا، فرانسه و هند که امنیت و تجارت در بالاترین حد خود بود. سردبیر سیاسی ما کاترین مورفی اواخر شب گذشته در مورد اینکه چگونه نخست وزیر به طور خاص بر تلاش برای کشف راه های تقویت توان دفاعی استرالیا قبل از شروع به کار زیردریایی های هسته ای جدید در دهه 2030 متمرکز بود، ارائه شد. در اینجا داستان او از بالی است، قبل از اینکه او با نخست وزیر به بانکوک برای جلسه Apec، آخرین مرحله از ماراتن قله او برود.

  • رودخانه لاچلان قرار است به رکورد 10.8 متری در فوربس برسد صبح امروز در بحبوحه این خطر که این شهر دومین سیل بزرگ را در همین چند هفته متحمل خواهد شد. ما وضعیت امروز صبح را تماشا خواهیم کرد. ما همچنین یک ارسال دراماتیک جدید داریم در مورد اینکه چگونه یک زن، نوزاد تازه متولد شده، شوهر و سگ‌هایش مجبور شدند در بالای مخزن آب خود پناه ببرند، زیرا آب‌های سیل به طور ناگهانی به اموال آنها در Tichborne نزدیک شد.

  • داستان اختصاصی اصلی ما امروز صبح آبان نیوز استرالیا تایید کرده است که سرپرست واحد اولین ملل پلیس کوئینزلند به اتهام نژادپرستی و قلدری تحت بازجویی قرار دارد. سرپرست کری جانسون توسط یک فرد رنگین پوست که در این واحد کار می کرد به نژادپرستی متهم شده است، از جمله ادعاهایی که او مانع ارتقاء او شده است و در مراسم تشییع جنازه در جامعه بومی شربورگ به اعضای جامعه بی احترامی کرده است.

  • همچنین امروز اعلامیه دولت فدرال برای محدود کردن هزینه های مراقبت از سالمندان در خانه ارائه می شود پس از نگرانی، برخی از ارائه دهندگان مشتریان را با هزینه های تا 60٪ “مخاطب” می کنند. همکار من جاش باتلر داستان انحصاری را اینجا دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …