مجلس در نظر دارد یک نماینده از ملت چروکی بنشیند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آقای هاسکین، که از جمله کسانی بود که برای شهادت به هیأت داوری آورده شدند، گفت که او برای چنین اقدامی آماده خواهد بود، به ویژه اگر قانونگذاران به دنبال قوانین دائمی تر ادامه دهند.

آقای هاسکین در این پنل گفت: «برای کنگره بعدی نفس‌گیر خواهد بود که بگوییم ما این وعده را زیر پا می‌گذاریم. “اکنون، من یک رهبر قبیله هستم – می دانم که تاریخ من و ایالات متحده یکی دو وعده را زیر پا گذاشته است.”

او افزود: «اما من فکر می‌کنم در قرن بیست و یکم، زمانی که مجلس نمایندگان کیم تی‌هی را بر عهده بگیرد، کنگره دیگری وجود نخواهد داشت که جرأت کند این وعده به ملت چروکی را زیر پا بگذارد».

قانونگذاران همچنین در مورد اینکه آیا نشستن نماینده ای از ملت چروکی فرصت هایی را برای سایر قبایل برای پیگیری نمایندگی های مشابه ایجاد می کند، مطرح کردند. ملت دلاور که در سال 1778 معاهده ای را با ایالات متحده امضا کرد، و ملت چوکتاو که پیمان رقصیدن نهر خرگوش در سال 1830 را امضا کرد، ممکن است حقوق مشابهی با یک نماینده در مجلس داشته باشند و قبلاً با قانونگذاران، آقای دکتر تماس گرفته اند. مک گاورن گفت.

اما به نظر می رسید که مجلس ابتدا بر روی حقی که توسط ملت چروکی مطرح شده است تمرکز خواهد کرد. پس از اینکه خانم تیهی در سال 2019 به عنوان نماینده معرفی شد، او برای یک سری جلسات در کاپیتول هیل به واشنگتن رفت تا آموزش قانونگذاران را در مورد این موقعیت آغاز کند.

با این حال، این جلسات به دلیل شیوع بیماری همه گیر متوقف شد و طی آن رهبران خانم تیهی و چروکی تمرکز خود را به لابی کردن منابع برای محافظت از اعضای خود با گسترش ویروس کرونا معطوف کردند. با این حال، با نزدیک شدن به پایان کنگره کنونی، ملت چروکی تلاش‌های خود را برای نشستن خانم تی‌هی تجدید کرده است، حداقل در یکی از خبرنامه‌های سیاسی در کاپیتول هیل تبلیغات را منتشر کرده و قانون‌گذاران و رأی‌دهندگان را برای حمایت از این موضوع جمع‌آوری کرده است.

خانم تیهی در کلرمور، اوکلا، با والدینی که هنوز به زبان چروکی صحبت می کنند، بزرگ شد. او هنوز هم ارز آمریکایی صادر شده بین سال‌های 1915 و 1919 را جمع‌آوری می‌کند، که همگی توسط هوستون بنگه تیهی، یکی از بستگان دور و اولین بومی آمریکایی که به‌عنوان مسئول ثبت وزارت خزانه‌داری امضا شده بودند، جمع‌آوری می‌کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

‘مزدوران’: رهبر ایران معترضان ضد دولتی را محکوم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، روز …