فضانوردان با استفاده از ابزار اولتراسوند سازنده بازی‌های ویدیویی Level Ex، سلامت خود را کنترل خواهند کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سطح اولیک شرکت بازی‌های ویدیویی پزشکی که نرم‌افزاری برای آموزش جراحان از راه دور ارائه می‌دهد، اعلام کرد که در یکی از 38 آزمایش علمی و تحقیقاتی همراه با فضانوردان اسپیس‌ایکس در پلاریس داون، اولین ماموریت از سه مأموریت انسانی در پرواز فضایی، مشارکت خواهد داشت.

خدمه Polaris Dawn و Dragon به ارتفاع 1400 کیلومتری، بالاترین مدار زمین که تاکنون پرواز کرده است، سفر خواهند کرد و اولین راهپیمایی فضایی تجاری در نوع خود را انجام خواهند داد که فضانوردان را مجبور می کند سطوح نسبتاً بالایی تشعشع و قرار گرفتن در معرض خلاء سخت را تجربه کنند. پیاده روی فضایی

مشخصات این ماموریت امکان تجزیه و تحلیل برای ارزیابی اثرات پرواز فضایی بر بدن انسان و ارائه ابزارهایی را برای خدمه برای تشخیص و درمان خود در صورت بروز یک مشکل پزشکی فراهم می کند.

Level Ex گفت: «در مأموریت‌های پرواز فضایی انسانی، خدمه باید آماده رسیدگی به مشکلات پزشکی در زمان بروز باشند – چالشی به دلایل زیادی، از جمله آموزش پزشکی محدود آنها و این واقعیت که بدن‌ها به دلیل گرانش میکروسکوپی متفاوت عمل می‌کنند. MobiHealthNews در یک ایمیل

Level Ex در پروژه‌های تحقیقاتی Polaris Dawn با ارائه ابزاری کمک می‌کند که به فضانوردان آموزش می‌دهد تا با استفاده از یک کاوشگر اولتراسوند، مشکلات سلامتی را تشخیص دهند، تنها روش تصویربرداری موجود در فضا، و قادر به انجام این کار در مسیر و به‌طور مستقل در صورت نیاز باشد.

به لطف کمک مالی موسسه تحقیقاتی ترجمه برای سلامت فضایی (TRISH) و ناسا، که توسط ماموریت مریخ تامین می شود، Level Ex یک شبیه ساز اولتراسوند واقع گرایانه ایجاد کرد تا دوقلو دیجیتال یک فضانورد را قبل از رفتن به فضا ضبط کند.

این مدل را می توان بر اساس سازگاری های فیزیولوژیکی شناخته شده به ریزگرانش در طول زمان اصلاح کرد. سپس فضانوردان می توانند تمرینات به موقع را در فضا انجام دهند که پس از مدتی در فضا، فیزیولوژی آن فضانورد را تحت سونوگرافی دوباره ایجاد می کند.

“با همکاری SpaceX، TRISH و KBR، این شرکت آموزش به موقع و راهنمایی رویه ای در حین پرواز را برای کمک به خدمه در انجام روش های اولتراسوند پزشکی ایجاد کردند. در طول این مدار 5 روزه، خدمه الگوهای جریان خون را ردیابی کرده و راه‌حل‌های آموزشی به‌موقع ناشی از این پروژه را آزمایش می‌کنند تا فضانوردان را قادر سازد تا سلامت خود را بهتر نظارت کنند و ایمنی خود را در فضا به حداکثر برسانند.” ایمیل.

هدف این پروژه های تحقیقاتی ارتقای سلامت انسان در زمین و سلامت فضانوردان برای پروازهای فضایی طولانی مدت در آینده است.

Polaris Dawn قرار است زودتر از مارس 2023 از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا پرتاب شود.

روند بزرگتر

چندین پروژه تحقیقاتی در مورد سلامت انسان در فضا در حال انجام است.

در ماه اکتبر، چهار فضانورد از مرکز فضایی کندی ناسا به فضا پرتاب شدند و به عنوان بخشی از پنجمین ماموریت خدمه تجاری اسپیس ایکس به سمت ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) رفتند.

این سفر یک سرمایه گذاری شش ماهه را در تحقیقات فضایی آغاز کرد که از صدها تحقیق و تحقیق توسعه فناوری پشتیبانی کرد، از جمله تحقیقاتی که هدفشان ایجاد شبکیه مصنوعی مبتنی بر پروتئین و ارزیابی چگونگی تغییر میکروب های روده در فضا بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیکشنری مریام وبستر می گوید که گاز لایت کلمه سال است اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، “Gaslighting” – ذهن دستکاری، به …