ملت چروکی اوکلاهاما می تواند اولین نماینده کنگره را پس از 200 سال به دست آورد | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ملت چروکی اوکلاهاما روز چهارشنبه یک قدم به تحقق وعده نزدیک به 200 سال پیش مبنی بر حضور نماینده ای از قبیله در کنگره نزدیک شد.

چاک هاسکین جونیور، رئیس اصلی کشور چروکی، از جمله کسانی بود که در برابر کمیته قوانین مجلس ایالات متحده شهادت داد، کمیته ای که برای اولین بار احتمال حضور یک نماینده چروکی در مجلس ایالات متحده را بررسی کرد. هاسکین، رهبر منتخب قبیله 440000 نفری، در سال 2019 زمانی که کیمبرلی تیهی، مشاور سابق باراک اوباما را نامزد کرد، این تلاش را به حرکت درآورد. سپس شورای حاکم قبیله به اتفاق آرا او را تایید کرد.

حق این قبیله برای داشتن نماینده در معاهده New Echota که در سال 1835 امضا شد، به تفصیل آمده است، که مبنای قانونی برای حذف اجباری ملت چروکی از سرزمین اجدادی خود در شرق رودخانه می سی سی پی و منجر به دنباله اشک شد. هرگز ورزش نشده است. هاسکین گفت که یک معاهده جداگانه در سال 1866 این حق را تأیید کرد.

«ملت چروکی در واقع به تعهدات ما تحت این معاهدات پایبند بوده است. من اینجا هستم تا از ایالات متحده بخواهم که همین کار را انجام دهد.

هاسکین به کمیته پیشنهاد کرد که Teehee می تواند در اوایل امسال از طریق قطعنامه یا تغییر در اساسنامه بر سر کار بیاید، و رئیس کمیته، نماینده دموکرات ماساچوست، جیمز مک گاورن، و سایر اعضا از این ایده حمایت کردند که می تواند به سرعت انجام شود.

مک گاورن گفت: «این می تواند و باید در سریع ترین زمان ممکن انجام شود. «تاریخ این کشور، تاریخ وعده شکسته پس از وعده شکسته به جوامع بومی آمریکاست. این نمی تواند یک وعده شکسته دیگر باشد.»

اما مک گاورن و سایر اعضای کمیته، از جمله نماینده تام کول از اوکلاهاما، یکی از شهروندان کشور چیکاسو، اذعان داشتند که برخی از سوالات باید حل شوند، از جمله اینکه آیا سایر قبایل بومی آمریکا حقوق مشابهی دارند و آیا ملت چروکی اوکلاهاما جانشین مناسب قبیله ای است که با دولت ایالات متحده معاهده امضا کرده است.

مک گاورن گفت که مقامات کشورهای Choctaw Nation اوکلاهاما و Delaware Nation با او تماس گرفته اند، که هر دوی آنها معاهدات جداگانه ای با دولت ایالات متحده دارند که خواستار نوعی نمایندگی در کنگره هستند. مک گاورن همچنین اشاره کرد که دو گروه دیگر از سرخپوستان چروکی به رسمیت شناخته شده توسط فدرال وجود دارند که استدلال می کنند باید آنها را جانشین معاهده 1835 در نظر گرفت: گروه متحد کیتووا هندی های چروکی در اوکلاهما و گروه شرقی هندی های چروکی مستقر در کارولینای شمالی، که هر دوی آنها هستند. به دفترش رسید

UKB نماینده کنگره خود، ویکتوریا هالند، وکیل اوکلاهما را در سال 2021 انتخاب کرد. هالند در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس گفت که قبیله او جانشین ملت چروکی است که معاهده 1835 را امضا کرده است، درست مانند ملت چروکی اوکلاهاما.

هالند گفت: “به این ترتیب، ما تحت تمام معاهدات با مردم چروکی از حقوق مساوی برخورداریم و باید با ما به عنوان خواهر و برادر رفتار شود.”

به نظر می رسید اعضای کمیته موافق بودند که هر نماینده ای از ملت چروکی مشابه پنج نماینده دیگر از ناحیه کلمبیا، گوام، کشورهای مشترک المنافع جزایر ماریانای شمالی، ساموآی آمریکایی و جزایر ویرجین باشد. این نمایندگان در کمیسیون‌ها منصوب می‌شوند و می‌توانند اصلاحیه‌ای برای لوایح ارائه کنند، اما نمی‌توانند در صحن برای تصویب نهایی لوایح رای دهند. پورتوریکو توسط یک کمیسیونر مقیم بدون رأی که ​​هر چهار سال یک بار انتخاب می شود، نمایندگی می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مادر آتش‌نشان لندنی که خود را به قتل رساند، از گزارش نفرین‌آور استقبال کرد | آتش نشانان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مادر یک آتش‌نشان که مرگ …