بتن، گرمای شدید و آبجو 12 پوندی: داخل جشنواره هواداران جام جهانی دوحه | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مندر گرمای تند یک ساعت ناهار دوحه، خوش آمد گویی به شل شدن کراوات و سپس، به طرز شگفت انگیزی، زبان ها وجود داشت. این اتفاق زمانی رخ داد که فیفا جشنواره هواداران جام جهانی را به‌قدری گسترده راه‌اندازی کرد که 40000 هوادار به زودی می‌توانند در اجتماع مشترک در نزدیکی Corniche گرد هم آیند: تماشا کردن، تشویق کردن، نوشیدن آبجو گران‌قیمت، اگر فقط بین ساعت 7 بعد از ظهر تا 1 بامداد باشد. حتی شاید دوست داشتن هم

Gerdine Lindhout، رئیس بازاریابی و تبلیغات تجربی فیفا قول داد: “این یک تجربه چند بعدی و جشنواره مانند خواهد بود.” این فقط در مورد فوتبال نیست، بلکه در مورد بازی، سبک زندگی و غذاهای شگفت انگیز است. ما تصمیم گرفته‌ایم در دوحه بزرگ برویم!»

اما مدت کوتاهی پس از آن، زمانی که لیندات با پرسش‌هایی از سوی رسانه‌های جهان روبه‌رو شد، فضای شرکتی او محو شد و او انسانی‌تر از یک مقام فیفا در دهه‌ها به نظر می‌رسید. در پاسخ به این سوال که پیام او برای کسانی که می خواهند پرچم های رنگین کمان را در جشنواره هواداران بیاورند چه خواهد بود، او لبخند زد. او گفت: «برو. “این رویداد همه چیز در مورد جشن است.”

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

وقتی تعرفه دشوار سؤالات مطرح شد، زن هلندی جسورتر شد. به عنوان مثال، به طرفداران همجنسگرای انگلیس که ممکن است از دیدن قطر برای مسابقاتی که یکشنبه این هفته آغاز می شود عصبی باشند، چه می گویید؟

او پاسخ داد: «من در چهار سال گذشته به اینجا آمده‌ام و نه تنها احساس امنیت می‌کنم، بلکه از آن استقبال می‌کنم. هواداران انگلیس باید به اینجا بیایند. این یک تجربه متحول کننده زندگی خواهد بود.»

با توجه به قطر مکانی است که در آن مردان طبق ماده 296 قانون جزایی قطر به دلیل “تغییر یا اغوای یک مرد به هر طریقی برای ارتکاب اقدامات غیرقانونی یا غیر اخلاقی” با پنج سال زندان روبرو می شوند و دیده بان حقوق بشر اخیرا موارد متعددی از LGBTQ+ را شرح داده است. جامعه ای که توسط مقامات مورد ضرب و شتم و زندانی شدن قرار گرفته بود، این سخنان مانند یک انقلاب آرام به نظر می رسید.

Gerdine Lindhout، رئیس بازاریابی تجربی فیفا، در پارک البیدا در دوحه با خبرنگاران صحبت می کند.
Gerdine Lindhout، رئیس بازاریابی تجربی فیفا، در پارک البیدا در دوحه با خبرنگاران صحبت می کند. عکس: تام جنکینز/ آبان نیوز

چگونه نمی توانند در حالی که مقامات قطری و فیفا بیش از یک دهه است که در مورد این موضوع صحبت کرده اند، چیزی که به نظر می رسد نسخه خود آنها از «نپرس، نگو» است؟

آیا این یک مورد بود که Lindhout به طور تصادفی پیام را خاموش کرد؟ یا اینکه بیشتر با امید حرف بزنی تا انتظار؟ شاید. اما او به طور خاص در مورد سالن های فیفا در قطر صحبت می کرد، جایی که به نظر می رسد مقامات در مورد دست گرفتن و بوسیدن نگاه دیگری دارند.

مطمئناً وقتی دوباره در مورد اینکه چه تجربه‌ای برای طرفداران همجنس‌گرا در داخل سالن‌های فیفا خواهد بود، لیندات نمی‌توانست واضح‌تر باشد. او گفت: «ما از همه، از جمله جامعه LGBTQ+ استقبال می کنیم.

جشنواره هواداران فیفا در پارک البیدا.
جشنواره هواداران فیفا در پارک البیدا در دوحه همانطور که بعد از ظهر چهارشنبه به نظر می رسید. عکس: تام جنکینز/ آبان نیوز

“بر اساس تجربه ای که داشته ام هیچ خطری وجود ندارد. آنها می توانند خود و عشق خود را به شرکای خود ابراز کنند. آنها برای به اشتراک گذاشتن نمایش های عمومی محبت دچار مشکل نخواهند شد.»

مسلماً لیندات از طرفداران غربی نیز خواست تا حد وسطی بین ارزش‌های خود و ارزش‌های دولت محافظه‌کار خلیج فارس بیابند، که مطمئناً بیشتر در فیلمنامه بود. اما لحظاتی بعد او دوباره تاکید کرد که فرهنگ در قطر تغییر کرده است. او افزود: “به فرهنگ احترام بگذارید، از عقل سلیم خود استفاده کنید اما هیچ چیز در جشنواره هواداران فیفا ممنوع نیست.” “ما به آن بسیار افتخار می کنیم.”

در حقیقت، در ساعت 1 بعدازظهر چهارشنبه بعدازظهر، جشنواره شبیه مکانی نبود که بتواند نمودارهای توریستی Tripadvisor را افزایش دهد. در یک نمایشگاه رسانه ای ساعاتی قبل از برگزاری مراسم ادای احترام مایکل جکسون برای رفع مشکلات دیرهنگام دندان، بیشتر شبیه یک پارکینگ بتونی غول پیکر با غذای گران قیمت بود (یک سالاد یونانی کوچک 10 پوند، یک تکه پیتزا پپرونی 8 پوند قیمت دارد. ) و فرار کمی از گرمای 32 درجه سانتیگراد.

با این حال، Lindhout ترس از اینکه ممکن است برای طرفداران خیلی داغ باشد را رد کرد. او گفت: «به طور حتم هوا گرم است، اما مناطق به اندازه کافی وجود دارد که در آن سایه وجود دارد و ما به اندازه کافی نوشیدنی های گوارا داریم، بنابراین من مشکلی نمی بینم. “مردم باید از ذهن منطقی خود استفاده کنند – و برای مناسبت لباس بپوشند. شورت خود را بپوشید، چیزی سبک بپوشید و از نوشیدنی با طراوت لذت ببرید.

طرفداران انگلیس از این که بدانند فقط یک غرفه آبجو وجود دارد غافلگیر نخواهند شد و Budweiser را به قیمت 12 پوند برای 500 میلی لیتر به فروش می رساند. یا اینکه آنها با یک صف طولانی که یادآور کنترل پاسپورت در یک فرودگاه اروپایی پس از برگزیت است، برای خرید حداکثر چهار آبجو مواجه خواهند شد.

گفته می‌شود، به نظر می‌رسد محدودیتی برای مقدار آبجوی قابل سفارش در طول شب وجود ندارد. وقتی تنش‌ها بالا می‌رود و مشروب‌ها آزادانه جاری می‌شوند، ممکن است منجر به مشکلات آشنا شوند.

موانع برای صف در تنها مکان فستیوال هواداران برای خرید آبجو آماده است.
موانع برای صف در تنها مکان فستیوال هواداران برای خرید آبجو آماده است. عکس: تام جنکینز/ آبان نیوز

با این حال، لیندات ادعا کرد که فیفا تلاش خواهد کرد تا حدی آزادی عمل برای هواداران فراهم کند تا از خود لذت ببرند در حالی که دیگران در امان بمانند. او افزود: “ما برای همه طرفداران یک تجربه می خواهیم، ​​اما ایمنی مهم است.” “من فکر می کنم با اقدامات امنیتی موجود، ما خوب خواهیم شد.”

طرفداران همچنین می‌توانند جام جهانی و جام‌های ژول ریمه را در موزه فیفا نزدیک صفحه نمایش غول‌پیکری که بازی‌ها را نشان می‌دهد، و همچنین مجموعه‌ای از پیراهن‌های معروف، از جمله پیراهن‌های راجر هانت از قهرمانی انگلستان در جام جهانی 1966 را ببینند. و دیگو مارادونا از یک مسابقه تدارکاتی در سال 1986.

و هنگامی که خورشید شروع به غروب کرد، و 20000 نفر از مردم محلی برای دیدن کمربند بدل مایکل جکسون شروع به غروب کردند، بیشتر شبیه یک رویداد واقعی شد. همه قانع نشده اند، ذهن. هنگامی که آبان نیوز تصاویری از محل برگزاری را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد، چندین کاربر به این نتیجه رسیدند که: “این جام جهانی قرار است جشنواره Fyre باشد و Woodstock 99 تبدیل به یکی شود.”

با این حال، مید عالمادی، مسئول جشنواره هواداران، مطمئن است که این جشنواره موفقیت چشمگیری خواهد داشت. او گفت: “ما 12 سال برای این کار منتظر ماندیم و از دیدن همه این اتفاقات بسیار خوشحالیم.” «مردم در اینجا سرگرم خواهند شد و مسابقات زنده را با بهترین منظره از افق دوحه تماشا می کنند. این بهترین فستیوال تاریخ جام جهانی خواهد بود.»

شاید. اما این بستگی دارد که در ماه آینده در داخل این مکان غارنشین 300000 متر مربعی چه اتفاقی بیفتد – و این، متأسفانه، همچنان یک سوال باز است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اروپا باید در زمستان امسال صد هزار پناهنده اوکراینی را آماده کند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس شورای پناهندگان نروژ (NRC) در …