“آرامش بود”: نواک جوکوویچ ویزای بازی در اوپن استرالیا را تایید کرد | جوکوویچ نواک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نواک جوکوویچ، قهرمان 9 دوره اوپن استرالیا، پس از تایید دریافت ویزا برای سفر در روز چهارشنبه، می تواند در مسابقات سال آینده بازی کند.

این بازیکن 35 ساله صرب، موفق‌ترین بازیکن مرد تاریخ مسابقات، پس از اخراج به دلیل عدم دریافت واکسن کووید-19، مسابقات 2022 را از دست داد.

جوکوویچ، شماره 1 سابق جهان، ابتدا تا سال 2025 از حضور در این کشور محروم بود، اما این تصمیم – همانطور که به طور انحصاری توسط آبان نیوز فاش شد – لغو شده است.

جوکوویچ، که اخراجش در مسابقات آزاد استرالیا امسال غالب بود، پس از پیروزی مقابل آندری روبلوف در فینال ATP در تورین در روز چهارشنبه گفت: “دیروز از دریافت این خبر بسیار خوشحال شدم.”

“بدیهی است که دانستن آنچه که من و نزدیکترین افراد به من در زندگی ام در این سال تجربه کرده ایم، با آنچه در استرالیا و پس از استرالیا اتفاق افتاد، به وضوح احساس آرامش کرده است. مطمئناً نمی‌توانم اخبار بهتری دریافت کنم – در طول این مسابقات نیز. اوپن استرالیا موفق ترین گرند اسلم من بوده است. من برخی از بهترین خاطرات را آنجا ساختم. البته می‌خواهم به آنجا برگردم، می‌خواهم تنیس بازی کنم، کاری را که بهترین کار را انجام می‌دهم انجام دهم، امیدوارم تابستان خوبی در استرالیا داشته باشم.»

مدیر مسابقات، کریگ تایلی، این ماه گفت که جوکوویچ در ژانویه از ویزا استقبال می کند، اما تنیس استرالیا نمی تواند از طرف او لابی کند. استرالیا در ژوئیه قانونی را لغو کرد که مسافران بین المللی را ملزم می کرد وضعیت واکسیناسیون کووید را اعلام کنند و جوکوویچ در اکتبر گفت که “علائم مثبت” در مورد وضعیت تلاش ها برای لغو ممنوعیت خود دریافت کرده است.

اوایل روز چهارشنبه جوکوویچ با شکست 6-4 و 6-1 مقابل آندری روبلف روسی در تورین، جایگاه خود را در چهار مرحله نهایی فینال ATP ثبت کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …