مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در ایالات متحده ممکن است به اوج خود برسد، اما کارشناسان محتاط هستند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیویورک — آیا افزایش مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر در ایالات متحده متوقف شده است؟ داده های اولیه دولت نشان می دهد که آنها ممکن است داشته باشند، اما بسیاری از کارشناسان با اشاره به اینکه فلات های گذشته دوام نیاوردند، احتیاط را توصیه می کنند.

نرخ مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در ایالات متحده در دهه 1990 به دلیل مصرف داروهای مسکن افیونی به طور پیوسته افزایش یافت و به دنبال آن امواجی از مرگ و میر ناشی از سایر مواد افیونی مانند هروئین و – اخیراً – فنتانیل غیرقانونی آغاز شد. سال گذشته، بیش از 107000 آمریکایی بر اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر جان خود را از دست دادند که بالاترین آمار در تاریخ ایالات متحده است.

روز چهارشنبه، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها داده های موقتی را در مورد اتفاقات شش ماهه اول سال جاری منتشر کرد. به نظر می رسد اخبار امیدوار کننده است.

داده های موقت نشان می دهد که مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در ایالات متحده سه ماه متوالی کاهش یافته است. CDC تخمین زده است که حدود 107600 مرگ ناشی از مصرف بیش از حد برای دوره 12 ماهه بین ژوئیه 2021 تا ژوئن 2022 وجود داشته است. این میزان 40 مورد کمتر از سال تقویمی 2021 است.

دکتر راهول گوپتا، مدیر دفتر سیاست ملی کنترل مواد مخدر کاخ سفید، در بیانیه‌ای در روز چهارشنبه گفت: «داده‌های امروز روند امیدوارکننده‌ای را برای کاهش مرگ‌ومیرهای ناشی از مصرف بیش از حد نشان می‌دهد»، اما اقدامات پیشگیرانه و درمانی بیشتری مورد نیاز است.

در واقع، کاهش نابرابر است. فقط هشت ایالت مرگ و میر کمتری را در مورد مصرف بیش از حد گزارش کردند، در حالی که بقیه موارد افزایش مداوم را نشان دادند. و تنها چهار ایالت – مریلند، اوهایو، پنسیلوانیا و ویرجینیای غربی – گزارش کردند که مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد 100 یا بیشتر در مقایسه با دوره قبلی جولای تا ژوئن کاهش یافته است.

براندون مارشال، محقق بهداشت عمومی دانشگاه براون که روند مصرف بیش از حد دوز را دنبال می کند، گفت: آن معدود ایالت ها که بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد را در کشور داشته اند، به نظر می رسد که ریشه بهبود ملی در سال جاری باشد.

مقامات در چهار ایالت گفتند که هیچ توضیح واحدی وجود ندارد، اما آنها معتقدند تلاش‌های اخیر ممکن است نتیجه دهد. آنها از رسانه های اجتماعی و کمپین های آموزش بهداشت برای هشدار به مردم در مورد خطرات مصرف مواد مخدر، درمان گسترده اعتیاد و توزیع گسترده تر داروی معکوس کننده مصرف بیش از حد نالوکسان استناد می کنند.

رابین ریکارد، مدیر اجرایی مرکز فرماندهی عملیاتی مواد افیونی مریلند، گفت: «من به همه چیزهایی که در این ایالت می گذرد افتخار می کنم. او دسترسی به نالوکسان را مشخص کرد و گفت: «فکر می کنم این تأثیر بسیار زیادی بر مرگ و میر ما داشته است. اعداد، کاملا صادقانه.

با این حال، ریکارد و سایر مقامات ایالتی و فدرال اعلام پیروزی نمی کنند. گوپتا خواستار بودجه بیشتر فدرال برای تقویت پیشگیری و درمان شد.

برخی از محققان مشکوک هستند که اوردوز به اوج خود رسیده است. در عوض، آن‌ها فکر می‌کنند که در طول همه‌گیری کووید-۱۹، زمانی که قرنطینه‌ها و سایر محدودیت‌ها، افراد معتاد به مواد مخدر را منزوی کرد و درمان را سخت‌تر کرد، افزایشی رخ داد.

ما ممکن است به سطح قبل از COVID-19 برگردیم. ارین وینستانلی، محقق دانشگاه ویرجینیای غربی با تمرکز بر اثرات سلامتی اپیدمی مصرف بیش از حد، گفت: من فکر می‌کنم حداقل به یک سال داده‌های بیشتری برای تایید آن نیاز داریم.

اعداد هنوز به سطح قبل از همه گیری نزدیک نشده اند. در سطح ملی، تعداد تخمینی مرگ و میر از ژوئیه 2021 تا ژوئن 2022 همچنان بیش از 5 درصد بیشتر از رقم ژوئیه 2020 تا ژوئن 2021 و 28 درصد بیشتر از ژوئیه 2019 تا ژوئن 2020 است.

محققان قبلاً فلات های کاذب را دیده بودند. به نظر می رسید که مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد برای چند ماه در بهار 2021 کاهش یافته و دوباره افزایش یافته است.

همچنین ممکن است از سال 2018 درسی باشد. در آن سال، حدود 67000 مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر در ایالات متحده وجود داشت که 4 درصد کاهش را نسبت به سال 2017 نشان می‌دهد. این اعداد با استقبال پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، “ما در حال مهار اپیدمی مواد افیونی هستیم.” مقامات این بهبود را به پلیس سخت‌تر، گسترش برنامه‌های درمانی، سیاست‌های محدود کردن نسخه‌های مسکن مخدر و توزیع گسترده‌تر نالوکسان نسبت دادند.

اما برخی از محققان دانشگاه پیتسبورگ بعداً به این نتیجه رسیدند که این بهبود عمدتاً نتیجه تغییر سال 2017 در مقررات چین در مورد مواد افیونی قدرتمند کارفنتانیل است. این تغییر باعث کاهش عرضه دارو در ایالات متحده شد و به دنبال آن کاهش چشمگیر مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در تعداد انگشت شماری از ایالت ها به دنبال داشت.

محققانی که تردید داشتند که سال 2018 منادی آغاز یک کاهش پایدار باشد، معلوم شد که درست بودند: این تعداد در سال 2019 افزایش یافت و سپس با شیوع همه‌گیری کووید-19 افزایش یافت.

دکتر دونالد برک، رئیس سابق دانشکده بهداشت عمومی پیت، یکی از نویسندگان مقاله کارفنتانیل بود. او گفت که نمی‌داند چه چیزی می‌تواند کاهش آشکار اخیر را توضیح دهد، اگرچه او گفت که انزوای اجتماعی با کاهش همه‌گیری کاهش یافته است.

او گفت که افزایش طولانی مدت مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در ایالات متحده عمدتاً ثابت بوده است، با شتاب های گاه به گاه و به دنبال آن کاهش سرعت. او انتظار دارد که این سرعت تیره و تار از سر گرفته شود.

او گفت: “شما نمی توانید هر بار که یک رکود خفیف می بینید جشن بگیرید.”

———

بخش سلامت و علم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم موسسه پزشکی هاوارد هیوز حمایت می‌شود. AP تنها مسئول تمام محتوا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

‘مزدوران’: رهبر ایران معترضان ضد دولتی را محکوم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، روز …