شکایت ایالات متحده علیه بنیانگذار FTX و حامیان مشهور راه اندازی شد | بخش فناوری

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک شکایت دسته جمعی علیه سام بنکمن-فرید، مدیر اجرایی سابق FTX به دلیل فروپاشی صرافی کریپتو آغاز شده است که همچنین از تعدادی از حامیان مشهور آن از جمله لری دیوید، نائومی اوزاکا، ژیزل بوندشن و شکیل اونیل به عنوان متهم نام برده می شود.

این پرونده که توسط وکیل دادگستری آدام مسکوویتز در فلوریدا ثبت شد، یکی از اولین پرونده هایی است که تلاش می کند تا ستارگان ورزشی و سرگرمی هایی را که در سال های رونق ارزهای دیجیتال را تبلیغ می کردند، مسئول حمایت آنها بدانند.

این پرونده علاوه بر نام بردن از بنکمن-فرید به عنوان متهم شخصی، تعدادی از نام‌ها را به عنوان هم‌متهم معرفی می‌کند که ادعا می‌کند «یا تحت کنترل، ارتقاء یافته، یا کمک، [or] فعالانه در تجارت FTX شرکت کرد.

آنها عبارتند از: کمدین دیوید; ستاره تنیس ژاپنی اوزاکا; زوج متاهل بوندشن و تام بردی و ستاره NFL همکارش ترور لارنس. بسکتبالیست های اونیل، استف کری، اودونیس هاسلم و گلدن استیت وریرز؛ بازیکنان بیسبال Shohei Ohtani و David Ortiz; و سرمایه گذار مشهور کوین اولری.

در این دادخواست ادعا شده است: «پلتفورم فریبنده FTX که توسط نهادهای FTX نگهداری می‌شود، واقعاً خانه‌ای از کارت بود، یک طرح پونزی که در آن نهادهای FTX وجوه مشتریان را بین نهادهای غیرشفاف وابسته خود با استفاده از وجوه سرمایه‌گذار جدید به‌دست‌آمده از سرمایه‌گذاری در YBAs و وام‌ها به اشتراک می‌گذاشتند. به قدیمی ها سود پرداخت کرده و سعی کنید ظاهر نقدینگی را حفظ کنید.

بخشی از طرح به کار گرفته شده توسط نهادهای FTX شامل استفاده از برخی از بزرگ‌ترین نام‌ها در ورزش و سرگرمی‌هایی مانند این متهمان – برای جمع‌آوری سرمایه و تشویق مصرف‌کنندگان آمریکایی به سرمایه‌گذاری در [yield-bearing accounts]، که عمدتاً از پایگاه عملیات داخلی نهادهای FTX در اینجا در میامی، فلوریدا عرضه و فروخته شد و میلیاردها دلار را به پلتفرم فریبنده FTX سرازیر کرد تا کل طرح را سرپا نگه دارد.”

با فروپاشی امپراتوری FTX، سخنگویان مشهور این شرکت تلاش کردند تا از این شرکت فاصله بگیرند. بردی، بازیکن ستاره NFL که یکی از برجسته‌ترین حامیان FTX بود، تعدادی از توییت‌های دوستانه برچسب‌گذاری شده با عنوان Bankman-Fried را از کنفرانس کریپتو باهاما شرکت حذف کرد که در آن مدیر اجرایی سابق FTX با تونی بلر و بیل کلینتون مصاحبه کرد.

این شرکت همچنین از زمین خانگی تیم بسکتبال Miami Heat حمایت کرد و نام آن را به FTX Arena تغییر داد. در هفته گذشته، این تیم اعلام کرد که رابطه خود را با صرافی کریپتو قطع خواهد کرد و این خبر را «بسیار ناامیدکننده» خواند.

دیوید در یک سری تبلیغات برای FTX ظاهر شد، که در آن او، در نقش همتای داستانی خود از کمدی کمدی Curb Your Enthusiasm، فرصت های سرمایه گذاری در رمزارز را رد کرد. شعار تبلیغاتی «مثل لری نباش» بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش می‌گوید اگر کوئینزلند به سرعت به انرژی‌های تجدیدپذیر تغییر نکند، با کاهش رفاه “قابل توجه” روبرو خواهد شد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک گزارش به سفارش دولت …