دانشگاه ویرجینیا: “درد دل و ویرانی” پس از قتل تیم های فوتبال | ویرجینیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مردمی که تلاش می کنند بفهمند چرا یک بازیکن سابق فوتبال دانشگاه ویرجینیا یکشنبه گذشته سه عضو تیم را در اتوبوسی با شلیک گلوله کشته است، پاسخ کمی پیدا کرده اند، اگرچه پدر مظنون گفته است که پسرش به دلیل مواجهه با انضباط احتمالی مدرسه “پارانوئید” شده است.

کریستوفر دارنل جونز پدر از خانواده های دشان پری، لاول دیویس جونیور و دوین چندلر که کشته شدند و همچنین دو نفر دیگر که زخمی شدند عذرخواهی کرد.

روز چهارشنبه، یک قاضی دستور داد که کریستوفر دارنل جونز جونیور 22 ساله بدون ضمانت بازداشت شود. جونز جونیور درخواستی را وارد نکرد. او که از زندان به صورت ویدئویی ظاهر شد، به قاضی گفت که قصد دارد یک وکیل استخدام کند، اما قاضی فعلاً یک وکیل عمومی تعیین کرد. قاضی همچنین جلسه رسیدگی به وضعیت پرونده را برای 8 دسامبر تعیین کرد.

جیمز هینگلی، وکیل المنافع شهرستان آلبمارل، گزارش مختصری از آنچه پلیس می‌گوید رخ داده است، ارائه کرد. یکی از شاهدان به پلیس گفت مظنون هنگام خواب چندلر را شلیک کرد. به گفته هینگلی، شاهد گفت که جونز “به سمت افراد خاصی نشانه می رود” و به طور تصادفی شلیک نمی کند.

هینگلی افزود، مأموران چندلر و پری را در اتوبوس مرده پیدا کردند. دیویس در بیمارستان درگذشت.

اسناد دادگاه بینش بیشتری ارائه نکرده اند و هینگلی به انگیزه احتمالی اشاره نکرده است. مدافع عمومی منصوب به نمایندگی جونز به اصل اتهامات اشاره نکرد. او از اظهار نظر خارج از دادگاه خودداری کرد.

UVA اعلام کرد که آخرین بازی خانگی خود در این فصل را که قرار بود آخر هفته مقابل کارولینای ساحلی برگزار شود، لغو کرد.

پلیس نگفته است که آیا جونز جونیور دلیلی برای ناراحتی از کسانی که گفته می شود به او شلیک کرده است یا خیر. روز سه‌شنبه، کریستوفر دارنل جونز پدر به WWBT، یک ایستگاه تلویزیونی محلی گفت: «نمی‌دانم چه بگویم جز اینکه از طرف او متاسفم. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که باعث همه این‌ها شد.»

او گفت که کریستوفر دارنل جونز جونیور به دلیل ناتوانی در افشای محکومیت در اختیار داشتن سلاح، با انضباط بالقوه مدرسه مواجه بود.

دوین چندلر، لاول دیویس جونیور و دشان پری.  سه بازیکن فوتبال ویرجینیا در تیراندازی یکشنبه 13 نوامبر 2022 در شارلوتزویل ویرجینیا کشته شدند.
از چپ: دوین چندلر، لاول دیویس جونیور و دشان پری. سه بازیکن فوتبال ویرجینیا در تیراندازی روز یکشنبه در شارلوتسویل ویرجینیا کشته شدند. عکس: دانشگاه ویرجینیا/AP

تیراندازی حدود ساعت 22:15 روز یکشنبه، زمانی که دانش آموزان از تماشای یک نمایش در واشنگتن برگشته بودند، روی داد. جونز فرار کرد و به دنبال یک شکار بود که پلیس ساختمان پردیس شارلوتزویل را با ساختمان جستجو کرد در حالی که دانشجویان در داخل کمدهای آزمایشگاهی، اتاق‌های تاریک خوابگاه و دور از پنجره‌ها پنهان شده بودند.

اواخر صبح دوشنبه، پلیس جونز را حدود یک ساعت دورتر در هنریکو، جایی که خانواده‌اش زندگی می‌کنند، دستگیر کرد. او با سه مورد قتل درجه دوم و همچنین استفاده از اسلحه در ارتکاب جنایت روبرو است.

اخبار قتل‌ها موجی از غم و اندوه را در جامعه‌ای برانگیخت که هنوز تحت تأثیر تظاهرات برتری‌طلبان سفیدپوستان در سال 2017 که با سقوط هلیکوپتر مرگبار پلیس و قتل یک معترض متقابل آسیب دیده است.

هزاران نفر برای ادای احترام به فوتبالیست های کشته شده در زمین چمن، در مرکز محوطه دانشگاه فرود آمدند. آنها برای مجروحان دعا کردند، یکی دیگر از آنها بازیکن فوتبال، مایک هالینز. مادر هالینز به Sports Illustrated گفت او توانسته بود پسرش را ببیند. او گفت که او نمی توانست صحبت کند، اما برای او پیامی نوشت: “سه هم تیمی من چطور هستند؟”

به گزارش اسپورت ایلوستریتد، یکی دیگر از بازیکنان فوتبال خطاب به جمعیت حاضر در چمن گفت: از خدا می خواهیم که شما در کنار آنها باشید، در کنار خانواده های آنها باشید. “در کنار خانواده های آنها باشید، در حالی که مایک می جنگد با او باشید.”

تونی الیوت، مربی UVA، «درد دل و ویرانی» را در میان تیم توصیف کرد.

الیوت گفت: “اینها مردان جوان باورنکردنی با آرزوهای بزرگ و آینده بسیار درخشان بودند.” “این مردان جوان گرانقدر خیلی زود فراخوانده شدند.”

مظنون کریستوفر دارنل جونز.
مظنون کریستوفر دارنل جونز. عکس: هنریکو، ویرجینیا، کلانتر/AP

جونز جونیور در دبیرستان به عنوان یک بازیکن فوتبال و به عنوان یک دانش آموز برجسته بود. او به‌عنوان یک بازیکن دونده و پشتیبان تحسین برانگیز شد و یکی از اعضای انجمن افتخار ملی بود، گروهی که برتری آکادمیک را به رسمیت می‌شناسد. او ریاست یک باشگاه خدمات اجتماعی را بر عهده داشت و دو بار دانشجوی سال بود.

در UVA، او یک فصل در تیم فوتبال بود، کمپین سال اول او در سال 2018، به عنوان یک دونده. مصدومیت او را از تمرین یا شرکت در هر بازی باز می داشت و به همین دلیل به توانبخشی پرداخت و تحت درمان قرار گرفت.

وی پس از اینکه مقامات دانشگاه متوجه شدند که او سال گذشته محکومیت خود را به اتهام جنحه مخفی شده غیرقانونی سلاح‌های غیرقانونی افشا نکرده است، در معرض خطر انضباطی قرار گرفت که به دلیل آن مشروط و جریمه شد.

سی ان ان به نقل از یک سخنگوی دانشگاه گزارش داد، در ماه سپتامبر، پس از اینکه دانش آموزی گزارش داد که جونز «در مورد داشتن اسلحه اظهارنظری کرده است»، مدرسه او را به دلیل هجو بالقوه مورد بررسی قرار داد. دانش آموز اسلحه ای ندید و بازرسان گفتند “هیچ نشانه ای دال بر وجود سلاح وجود ندارد”.

با این وجود، مقامات به سی ان ان گفتند که به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد محکومیت جونز و این ادعا هستند که او اسلحه دارد اما «مکرراً از همکاری امتناع کرد».

زمانی که جونز بزرگتر به WBBT گفت، زمانی که او آخرین بار با پسرش صحبت کرد، جونز جونیور به نوعی ناامید به نظر می رسید.

جونز پدر گفت: «او گفت که برخی از مردم او را انتخاب می‌کنند یا هر چیز دیگری – او نمی‌دانست چگونه با آن رفتار کند، و من به او گفتم فقط به مدرسه برو، اصلا اهمیت نده. او واقعاً در مورد چیزی پارانوئید بود، اما او همه چیز را به من نمی گفت.»

بر اساس قانون ایالت ویرجینیا، جونز جونیور در صورت محکوم شدن به قتل، بین 5 تا 40 سال زندان خواهد داشت.

جونز پدر گفت: “نمی دانم چرا قبل از تیراندازی با من تماس نگرفت.” “اگر او شنبه با من تماس می گرفت، فکر می کنم شاید می توانستم با او در مورد برخی چیزها صحبت کنم، شاید، امیدوارم.”

آسوشیتدپرس در گزارشی مشارکت داشت

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گراهام آرنولد به Socceroos در مورد خطرات رسانه های اجتماعی قبل از شروع بازی جام جهانی هشدار داد | استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، گراهام آرنولد از بازیکنانش درخواست کرده …