دادگاه می گوید که انتخابات منطقه ای برلین در سال 2021 باید دوباره برگزار شود

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادگاه قانون اساسی پایتخت آلمان دستور داده است که برلین باید انتخابات ایالتی و منطقه ای خود در سال 2021 را تکرار کند.

دادگاه روز چهارشنبه گفت که آرای منطقه ای در پایتخت آلمان در سپتامبر گذشته با اشکالات شدیدی همراه بود.

قضات «با توجه به تعداد زیاد و شدت اشتباهات انتخاباتی»، نتیجه رای را باطل اعلام کردند.

در 26 سپتامبر 2021 در حالی که رای دهندگان با برگه های رای برای چهار رای جداگانه مبارزه می کردند، صف های طولانی در خارج از بسیاری از مراکز رای گیری در برلین تشکیل شد.

در همان روز، برلین همزمان انتخابات فدرال، ایالتی و منطقه ای و همچنین یک انتخابات برگزار کرد. همه پرسی در سطح شهر در مورد سلب مالکیت از اموال شرکت های بزرگ املاک و مستغلات. ماراتن برلین نیز که در همان روز برگزار شد، بر مشکلات لجستیکی افزود.

برگه‌های رای‌گیری در برخی از حوزه‌های رای‌گیری تمام شد، در حالی که برخی دیگر برگه‌های رای‌دهی را برای ناحیه اشتباه دریافت کردند، که منجر به تعداد زیادی برگه‌های رای باطل شد.

موضوع دیگر این بود که قرار بود انتخابات ساعت 18 به پایان برسد، اما افرادی که در آن ساعت در صف ایستاده بودند، همچنان اجازه داشتند رای خود را به صندوق بیاندازند.

چندین حزب سیاسی و نهادهای دولتی، از جمله مرجع انتخابات برلین و حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان (AfD) شکایت های رسمی ارائه کرده و خواستار تحقیق در مورد نتایج انتخابات شده بودند.

یک انتخابات ایالتی جدید اکنون باید ظرف 90 روز پس از حکم روز چهارشنبه برگزار شود.

فرانزیسکا گیفی، شهردار برلین، گفت که دولت منطقه‌ای او حکم دادگاه را به چالش نمی‌کشد و هر کاری انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که انتخابات مجدد به خوبی سازماندهی شده است.

او روز چهارشنبه گفت: «بسیار واضح است که اشتباهاتی در اینجا مرتکب شد که نباید دوباره تکرار می شد، که نباید اتفاق می افتاد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“بسیار احساسی”: هواداران برزیل پس از پیروزی 4-1 مقابل کره جنوبی به طرز وحشیانه ای جشن گرفتند – ویدئو | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، طرفداران برزیلی در دیداری که به …