الکس هیلز قهرمان جام جهانی T20 انگلیس به خاطر عکس سیاه چهره توبیخ شد | کریکت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

الکس هیلز، برنده جام جهانی T20 انگلیس به دلیل یک پست تاریخی در رسانه های اجتماعی که نشان می داد او با چهره سیاه ظاهر شده بود، مورد توبیخ قرار گرفت.

هیلز که در روز یکشنبه به تیم جاس باتلر کمک کرد تا در ملبورن به افتخار برسند، در یک پست فیس بوک در سال 2009 در حالی که در یک مهمانی لباس شیک در نقش رپر تاپاک شکور شرکت کرده بود تصویر شد – این تصویر در سال 2021 به طور عمومی منتشر شد. این مرد 32 ساله به نقض قوانین اعتراف کرد. دستورالعمل 3.3 هیئت کریکت انگلستان و ولز، مربوط به اعمال “که ممکن است به منافع کریکت آسیب برساند”.

اتهام اضافی مربوط به قانون ضد تبعیض هیئت حاکمه توسط ECB کنار گذاشته شد و قاضی کمیسیون انضباط کریکت، کریس تیکل تصمیم گرفت که عذرخواهی قبلی هیلز و نداشتن قصد بدخواهانه به نفع او حساب شود.

در حالی که تیکل تصمیم گرفت توبیخ و قضاوت را علنی کند، هیچ جریمه، هزینه و یا ابراز پشیمانی دیگری را درخواست نکرد.

تیکل نوشت: «قدردانی او از موسیقی رپ و توپاک به طور گسترده ای شناخته شده بود. او یکی از نوازندگان مورد علاقه آقای هیلز بود. در آن زمان یا پس از آن هیچ توهینی توسط کسی انجام نشد.

آقای هیلز در آن زمان معتقد نبود که اقدامات او نژادپرستانه یا توهین‌آمیز باشد، اگرچه او اذعان کرده است که اکنون به این شکل لباس نمی‌پوشد. او مسن تر و بالغ تر است. با توجه به این زمینه، متوجه می شوم که هیچ گونه قصد نژادپرستانه یا تبعیض آمیزی در لباس پوشیدن او و ژست گرفتن برای عکس وجود نداشته است.»

عتیق جاوید، بازیکن سابق وارویک‌شر و دربی‌شایر نیز به‌خاطر یک سری پیام‌های یهودی‌ستیزانه فیسبوکی که با عظیم رفیق، افشاگر نژادپرستی در سال 2011 رد و بدل شده بود، مورد توبیخ قرار گرفته است.

اظهارات توهین آمیز او توسط تیکل به عنوان “رفتار نژادپرستانه و تبعیض آمیز” تلقی شد، که قبلاً همان قضاوت را در مورد رفیق به خاطر نقش خود در گفتگو در اکتبر انجام داده بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ایالات متحده منتظر “پاسخ جدی” روسیه در مورد پیشنهاد انتشار بریتنی گرینر است | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک دیپلمات ارشد آمریکایی گفت …