یورکشایر شمالی برای مقابله با افزایش خانه های دوم با حق بیمه مالیاتی شورا | یورکشایر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شهرهای ساحلی ویتبی و اسکاربرو جزو اولین شهرهایی در انگلیس خواهند بود که مالیات شورایی بر خانه های دوم را دو برابر می کنند تا با “آفت” اجاره تعطیلات مقابله کنند.

اعضای شورا گفتند که ظهور Airbnb و دیگر سایت‌های اجاره‌ای «قلب جوامع را از بین می‌برد»، زیرا آنها رای دادند که حق بیمه 100 درصدی برای صاحبان خانه‌های دوم در یورکشایر شمالی ایجاد کنند.

در ویتبی، حدود 28 درصد از املاک خانه های تعطیلات هستند. کارگزاران املاک گفتند که حدود سه چهارم ساختمان های جدید در شهر به عنوان اجاره کوتاه مدت یا به سرمایه گذاران فروخته می شود.

رأی گیری در نورثالرتون در روز چهارشنبه به این معنی است که یورکشایر شمالی به یکی از اولین مکان هایی در انگلیس تبدیل خواهد شد که مالیات شورایی بر خانه های دوم را بر اساس لایحه افزایش سطح دولت که در پارلمان تصویب می شود، دو برابر می کند.

اگر این لایحه تا آوریل سال آینده به قانون تبدیل شود، زودترین زمانی که حق بیمه مالیاتی شورای جدید اعمال خواهد شد، آوریل 2024 است.

شوراها در کورنوال و سایر نقاط توریستی در حال بررسی این هستند که آیا هزینه مشابهی را اعمال کنند یا خیر. در ولز، به مقامات محلی این اختیار داده شده است که صورتحساب های مالیاتی شورا در خانه های تعطیلات را چهار برابر کنند.

در جلسه شورای شهرستان یورکشایر شمالی در روز چهارشنبه گفته شد که ازدیاد املاک در سایت‌هایی مانند Airbnb “جوامع را از هم می پاشد” و مردم محلی را مجبور به بیرون راندن می کند.

دیوید چنس، یکی از اعضای شورای محافظه کار، گفت که کمبود خانه های موجود به این معنی است که 96 درخواست برای هر ملک مسکن اجتماعی در ویتبی وجود دارد.

او گفت که در روستای پایینی خلیج رانزویک، تنها 11 نفر ساکن دائمی بودند و بقیه دارایی‌ها اجاره تعطیلات یا خانه دوم بودند.

او گفت: «مردم ویتبی توانایی خرید خانه در شهر خود را ندارند. ما اخیراً خانه‌های زیادی در ویتبی ساخته‌ایم و همه آن‌ها توسط خارجی‌ها ربوده شده‌اند.

بسیاری به خانه های دوم رفته اند. بسیاری به خانه‌های تعطیلات و اجازه تعطیلات رفته‌اند، و این قلب جوامع را از بین می‌برد. جوامع روستایی ما به شدت رنج می برند.»

جانت جفرسون، عضو شورای مستقل یورکشایر شمالی، گفت که با “تماس های مداوم” ساکنانی که از املاکی که “به طور ناگهانی به خانه های تعطیلات تبدیل شده اند” بیرون رانده شده اند، سروکار دارد.

او گفت: «آنها از شر افرادی که سال‌ها اجاره کرده‌اند خلاص می‌شوند، زیرا می‌توانند پول بیشتری به دست آورند.

جفرسون گفت که خانه‌های بخش ساحلی او «هر روز» بدون نیاز به مجوز برنامه‌ریزی به خانه‌های تعطیلات تبدیل می‌شوند و افزود: «این بر جوامع ما تأثیر می‌گذارد. این جامعه ما را از هم می پاشد.»

مقامات محلی در ولز در واقع از آوریل 2017 توانسته اند صورتحساب های مالیاتی شورای خانه های دوم را دو برابر کنند.

اوایل سال جاری، دولت ولز این قانون را تغییر داد تا به شوراها اجازه دهد 300 درصد حق بیمه وضع کنند، به این معنی که یک صورتحساب 1000 پوندی به 4000 پوند تبدیل می شود.

به صاحبان خانه های دوم در Gwynedd، در شمال غربی ولز، روز چهارشنبه گفته شد که طبق برنامه های ارائه شده توسط مقامات محلی، از آوریل آینده باید 150 درصد حق بیمه بپردازند.

ایوان توماس، عضو کابینه مالی شورای گویند، گفت که این پول اضافی صرف مقابله با بی خانمانی می شود که به گفته او در دو سال گذشته 47 درصد در این منطقه افزایش یافته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رای دهندگان جورجیا در دور دوم مجلس سنا وارناک-واکر به پای صندوق های رای می روند – زنده | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، روز انتخابات در جورجیا است، …