اعتصابات راه آهن ممکن است برای شش ماه دیگر پس از تمدید دستور RMT ادامه یابد | RMT

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اعضای اتحادیه RMT به ادامه اقدامات صنعتی در مناقشه طولانی مدت خود بر سر حقوق، شغل و شرایط رای داده اند.

این اتحادیه گفت 90 درصد از اعضای رای‌دهندگان از اعتصاب بیشتر در سراسر شبکه ریل و علیه 14 شرکت فعال قطار حمایت کردند.

RMT گفت که میانگین مشارکت در میان اعضای خود 70.2 درصد بوده است که از آستانه قانونی 50 درصد فراتر رفته است. نتیجه به این معنی است که اعضای RMT در این مناطق قادر خواهند بود تا به طور بالقوه برای یک دوره شش ماهه دیگر اقدامات اعتصابی انجام دهند.

دبیر کل اتحادیه، میک لینچ، گفت: «کمیته اجرایی ملی اکنون به این نتایج خارق‌العاده نگاه خواهد کرد و مذاکرات با شبکه ریل و شرکت‌های بهره‌بردار قطار ادامه خواهد یافت.

این اتحادیه مصمم است به این کمپین ادامه دهد تا زمانی که کارفرمایان بدانند که باید به خواسته‌های اعضای ما در مورد امنیت شغلی، حقوق و شرایط کاری پاسخ دهند.»

دستور جدید برای اقدام اعتصابی از سوی اعضای خود به دنبال لغو سه اعتصاب 24 ساعته توسط RMT است که قرار بود در روزهای شنبه 5، دوشنبه 7 و چهارشنبه 9 نوامبر برگزار شود، پس از اینکه اعلام کرد از “مذاکرات بدون قید و شرط” با شبکه ریل و شبکه ریل اطمینان حاصل کرده است. وعده “پیشنهاد شرکت های بهره بردار قطار”.

مارک هارپر، وزیر حمل و نقل، که تمایل خود را برای ملاقات با رهبران اتحادیه نشان داده است، اعلام کرد که اعلامیه روز چهارشنبه “ناامیدکننده” بود و از RMT خواست “به کار خود با کارفرمایان ادامه دهد، نه علیه آنها”.

وزارت حمل و نقل گفت که هارپر از دبیران کل اتحادیه های راه آهن RMT، Aslef و TSSA برای جلسات “در آینده نزدیک” دعوت کرده است.

این سه اتحادیه همگی گرفتار اختلافات صنعتی شده‌اند و در 1 اکتبر برای یکی از بزرگترین اعتصاب‌های قطار در دهه‌های اخیر به نیروها پیوستند.

مناقشه ادامه دار نشانه کمی از فروکش نشان می دهد. هفته گذشته، اسلف، که نماینده رانندگان قطار است، گفت که اعضای آن در 26 نوامبر اعتصاب خواهند کرد، زیرا اتحادیه اعلام کرد که با وجود یک سری گفتگوها همچنان منتظر پیشنهاد دستمزد از سوی کارفرمایان است.

تیم شوولر، مذاکره کننده ارشد شبکه ریل، در پاسخ به آخرین رای گیری، گفت: «تنها راه حل این اختلاف، هم برای مردم و هم برای مسافران ما، دور میز مذاکره است، به همین دلیل است که ما مشتاقانه منتظر ادامه مذاکرات فشرده در روزهای پیش رو به امید یافتن یک پیشرفت و راه حل دوستانه برای همه.

آنچه برای همه ما واضح است این است که اعتصاب وضعیت مالی نامطمئن راه آهن را تغییر نمی دهد، بلکه در واقع فقط آن را بدتر می کند. راه آهن از این بیماری همه گیر بهبود نیافته است و در حال حاضر میلیون ها نفر در روز ضرر می کند، که دستیابی به یک توافق را سخت و ضروری می کند.

استیو مونتگومری، رئیس گروه حمل و نقل ریلی، گفت که مسافران “ناامید” خواهند شد و گفت که اقدامات اعتصابی بیشتر “در آستانه کریسمس باعث بدبختی بیشتر مشتریان و مشاغل در حال مشکل ما خواهد شد”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …