گزارش: حداقل 32 تراجنسیتی در ایالات متحده در سال 2022 کشته شدند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کمپین حقوق بشر روز چهارشنبه در گزارش سالانه خود در آستانه روز یادبود ترنس ها اعلام کرد که حداقل 32 ترنسجندر و ناسازگار با جنسیت در ایالات متحده در سال 2022 کشته شده اند.

تراجنسیتی های رنگین پوست 81 درصد از قربانیان شناخته شده را در سال جاری تشکیل می دهند و 59 درصد سیاه پوستان هستند. زنان ترنس به طور نامتناسبی مانند سال‌های گذشته حضور دارند و همچنین 81 درصد از مرگ‌های ثبت‌شده در زمان انتشار را شامل می‌شوند.

کمپین حقوق بشر حداقل 302 مرگ خشونت آمیز افراد تراجنسیتی و ناسازگار با جنسیت را از زمانی که سازمان حمایت از LGBTQ ردیابی چنین مرگ و میرهایی را در سال 2013 آغاز کرد – در همان سالی که FBI شروع به ردیابی جنایات ناشی از نفرت علیه ترنس ها کرد، ثبت کرده است.

در این گزارش آمده است که قربانیان “بسیار سیاه پوست، زیر 35 سال و با سلاح گرم کشته شده اند.”

زنان تراجنسیتی سیاه پوست، مانند Shawmaynè Giselle Marie، یک دستیار پرستار 27 ساله که در ماه ژوئن در گلفپورت، می سی سی پی کشته شد، 63 درصد از کل قربانیان ثبت شده از سال 2013 را تشکیل می دهند.

این هفته، هفته آگاهی ترنسجندرها است و به روز یکشنبه یاد ترنسجندرها منتهی می شود، مراسمی بین المللی برای گرامیداشت قربانیان خشونت ضد تراجنسیتی و جلب توجه به تهدیداتی که ترنس ها با آن روبرو هستند.

کمپین حقوق بشر خاطرنشان می کند که تعداد تلفات احتمالاً کم شمار است زیرا مرگ ترنس ها اغلب گزارش نمی شود یا قربانیان در اخبار یا گزارش های پلیس سوءجنسیت داده می شوند. این داده ها شامل افرادی نمی شود که بر اثر خودکشی جان خود را از دست داده اند، که همچنین در بین افراد LGBTQ نسبت به جمعیت عمومی به میزان قابل توجهی بالاتر است.

این گزارش نشان می‌دهد که از سال 2013 تاکنون 15 ترنس توسط پلیس کشته شده‌اند یا در زندان‌ها، زندان‌ها یا بازداشتگاه‌های ICE زندانی بوده‌اند، از جمله دو نفر در سال جاری.

سایر قربانیان توسط شخصی که می‌شناختند کشته شدند. از سال 2013، نزدیک به یک پنجم کسانی که قاتل آنها مشخص است توسط یک شریک جنسی کشته شده اند.

از جمله ری مسکات 26 ساله است که در ماه می در میشیگان توسط دوست دخترش به ضرب گلوله کشته شد.

تعداد مرگ و میرهای کمتری نسبت به زمان انتشار گزارش سال گذشته گزارش شده است — 47 مورد. در سال 2021، کمپین حقوق بشر با 57 مورد مرگ تا پایان سال، بیشترین میزان خشونت مرگبار علیه افراد ترنس و ناسازگار با جنسیت را ثبت کرد.

شوشانا گلدبرگ، مدیر آموزش عمومی و تحقیقات بنیاد HRC، گفت که گزارش امسال در بحبوحه بزرگترین موج ثبت شده قوانین ضد ترنس در سطح ایالتی ارائه شده است که به گفته او عمدتاً توسط اطلاعات نادرست و انگ و انگ تقویت شده است.

برخی از لوایح به دنبال محدود کردن بحث در مورد موضوعات LGBTQ در مدارس، محدود کردن مراقبت های بهداشتی تایید کننده جنسیت، و جلوگیری از بازی کودکان ترنسجندر در تیم های ورزشی یا استفاده از حمام مطابق با هویت جنسی آنها بود.

او گفت که چنین صورت‌حساب‌هایی با ترسیم افراد دگرباش و تراجنسیتی به عنوان خطری برای کودکان و جوامع، احساسات ضد دگرباشان جنسی را تقویت می‌کند.

بر اساس این گزارش، ایالت ها تا کنون 25 لایحه ضد دگرباشان جنسی را در سال جاری تصویب کرده اند که 17 لایحه مربوط به تراجنسیتی ها بوده است. بیش از 145 لایحه ضد تراجنسیتی در 34 ایالت ارائه شده است که بیشترین تعداد ثبت شده توسط کمپین حقوق بشر در یک جلسه قانونگذاری ایالتی است.

گلدبرگ گفت اگرچه این لوایح مستقیماً خشونت علیه افراد دگرباشان جنسی را تشویق نمی کند، اما فرهنگ سوگیری را اعمال می کند که اغلب توسط نژادپرستی و تبعیض جنسی تشدید می شود و می تواند منجر به افزایش خطر خشونت کشنده شود.

گلدبرگ گفت: «این سال شاهد مقادیر بی‌سابقه‌ای از لفاظی‌ها و انگ منفی بود که توسط رهبران سیاسی و شخصیت‌های عمومی ضد برابری به تراجنسیتی‌ها و افراد غیر دودویی و همچنین خانواده‌ها، عزیزان و حتی پزشکان آن‌ها هدف گرفته شد. جدا از خشونت هولناک و مداوم علیه افراد تراجنسیتی.»

طبق گزارش موسسه ویلیامز، یک اتاق فکر متمرکز بر مسائل LGBTQ در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، حدود 1.6 میلیون نفر در ایالات متحده 13 سال و بالاتر به عنوان تراجنسیتی شناخته می شوند.

———

هانا شوئنبام، مستقر در رالی، کارولینای شمالی، یکی از اعضای سپاه برای ابتکار عمل اخبار ایالتی آمریکا/آسوشیتدپرس است. گزارش برای آمریکا یک برنامه خدمات ملی غیرانتفاعی است که خبرنگاران را در اتاق های خبری محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل مخفی گزارش دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: رویکرد سهل‌انگیز به همه‌گیری کووید-19 می‌تواند یک نوع کشنده ایجاد کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز جمعه …