فتیش رشد سیاستمداران مشکل است – و سوناک به سمت همان تله بودجه می رود که تراس | تیم جکسون

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مناگر همه چیز متفاوت بود، ریشی سوناک ممکن بود سفر خود را در این هفته به اجلاس سران G20 در بالی با یک حرکت سریع به شرم الشیخ برای آخرین ساعات Cop27 پایان دهد. اما متأسفانه، روزهایی که دستیابی به توافق آب و هوایی بر سر خط اولویت اصلی رهبران جهان بود، گذشته است. حالا ترجیح می دهند در مراسم افتتاحیه حاضر شوند و بعد بروند. زمانی که فقط هوای گرم و موقعیت عالی اخلاقی در خطر باشد، زینت دادن به سکو ایمن تر است. و علاوه بر این، سوناک فردا یک درگیری خاطرات روزانه دارد. او و جرمی هانت زمانی برای نجات سیاره ندارند. آنها باید برای نجات حزب محافظه کار تلاش کنند.

نخست‌وزیر و صدراعظمش مانند چند نظافتچی که پس از حمام خون دور می‌گردند، هفته‌ها به همه هشدار می‌دهند که اوضاع در بیانیه پاییزی‌شان چقدر آشفته خواهد بود. کاهش هزینه ها بالا بردن مالیات ها. بازنشستگی حمله همه باید فداکاری کنند. هیچ چیز روی میز نیست هیچ چیز، یعنی جز شناسایی (و مجازات) معماران هرج و مرج.

مسلماً، این صحنه جنایت خاص قتل عام بود، بنابراین دستگیری تبهکاران هرگز آسان نبود – به ویژه پس از اینکه آشکارترین مجرم، همدستش را اخراج کرد و سپس روی شمشیر او افتاد. حتی نظافتچی‌ها هم می‌توانستند ببینند که بودجه کوچک لیز تراس و کواسی کوارتنگ، فوری‌ترین علت «انتخاب‌های چشمگیر» است که اکنون با آن‌ها روبرو هستند.

در پس زمینه، شرایط جهانی بی‌سابقه‌ای بود که ناشی از جنگ در اوکراین بود. ناگفته نماند که عایق کاری خانه هایمان در برابر افزایش هزینه های انرژی نیست. هانت در آخرین ستون حوزه انتخابیه خود نوشت: «این روزها برای مردم در همه جا سخت است. این احساسی است که با افزایش چشمگیر سود شرکت‌های انرژی و بانک‌ها کاملاً تغییر نمی‌کند.

اما در پس همه اینها غوغای چیزی مخرب تر و ریشه دار تر است. جرقه ای که آتش Trussonomics را روشن کرد، صدای آژیر “رشد، رشد و رشد” بود. چند دهه پس از توقف آشکار کارکرد آن توسط کوارتنگ، فانتزی مطلق اقتصاد قطره چکانی جان تازه ای گرفت. تراس در سخنرانی بدش در کنفرانس خود هیچ مشتی نکشید. این ائتلاف ضد رشد بود که بریتانیا را عقب نگه داشت. دولت او آنها را یکبار برای همیشه ریشه کن خواهد کرد.

اینجاست که مسیر پزشکی قانونی گیج کننده می شود. به طرز عجیبی، اکثر افرادی که در لیست هدف او قرار داشتند، مانند او برای رشد، گونگ هو بودند. تقریباً دو ماه قبل از آن سخنرانی، کایر استارمر – تقریبا کلمه به کلمه – همان نسخه را ارائه کرده بود. رهبر اپوزیسیون پس از ترسیم تصویری نادرست از یک قرارداد اجتماعی شکسته توضیح داد که چگونه برای رفع آن به سه چیز نیاز است. “رشد. رشد. و رشد.»

ریاضیات خاموش است، اما تماس آشناست. اگرچه سوناک و هانت «اول ثبات» را در بوق و کرنا می‌کنند، اما به اندازه بقیه شیفته رشد اقتصادی هستند. این فقط نسخه های خاص آنها است که متفاوت است. آنها از نظر ایدئولوژیک به سمت ریاضت 2.0 گرایش دارند. اما از یک نظر، تفاوت زیادی بین اعطای مالیات و کاهش هزینه های عمومی وجود ندارد. هر دوی آنها بیشتر به فقرا آسیب می رسانند تا ثروتمندان. همه اینها با وعده رشد مشروعیت می یابد. هیچ کدام در واقع کار نمی کند.

رشد در اقتصادهای پیشرفته برای چندین دهه در حال کاهش بوده است – نه فقط از زمان بحران مالی، بلکه از اواسط دهه 1960. لری سامرز، وزیر خزانه داری سابق ایالات متحده، استدلال کرده است که نرخ های رشدی که سیاستمداران آرزوی آن را داشتند، اکنون ممکن است به گذشته تبدیل شود. بیشتر واکنش ها به این خبر ناخوشایند شامل انکار و تلاش دیوانه وار برای شروع دوباره رشد است. پول ارزان، کاهش مالیات، محرک های مالی. یا نرخ بهره بالا، مقررات زدایی و ریاضت مالی. ما از هر طرف میریم. موارد مشابه فردا ظاهر خواهد شد. مانند یک خال اقتصادی، ما مشکل اساسی را در یک مکان شکست می دهیم تا آن را در جای دیگری پیدا کنیم.

آیا ممکن است که طلسم رشد ما در تمام مدت شرور باشد؟ تلاش‌های ما برای حمایت از سرمایه‌داری بیمار تنها مانع سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز برای رسیدن به صفر خالص شده، نابرابری را تقویت کرده و بی‌ثباتی را تضعیف کرده است. با مهربانی، آشفتگی محافظه‌کاران نشانه‌ای از این پویایی عمیق‌تر است. به احتمال زیاد، این یک تلاش هماهنگ برای محافظت از مسافران درجه یک در یک لاین در حال غرق شدن است.

آنچه واضح است این است که، با تمام مقاصد، ما در حال حاضر در دنیای پس از رشد زندگی می کنیم. و زمان آن رسیده که این چالش را جدی بگیرید. برای تمرکز بر محافظت از رفاه. برای توزیع عادلانه ثروت برای سرمایه گذاری در اقتصاد مراقبت. برای بهبود آموزش. برای تقویت جامعه برای ساختن اقتصادی که برای همه کارساز باشد. و حضور در شرم الشیخ با چیزی فراتر از وعده های توخالی. نجات حزب محافظه کار یک هدف گمشده است. نجات فرزندانمان از خرابی آب و هوای فراری ممکن است هنوز امکان پذیر باشد. اما تنها در صورتی که با این واقعیت جدید روبرو شویم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کشف 30 تن کوکائین در عملیاتی علیه “ابر کارتل” اروپایی | تجارت مواد مخدر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یوروپل اعلام کرد که پلیس …