حزب کارگر به دنبال محافظت از بانکداری رو در رو با اجبار رای عوام | بانکداری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از بسته شدن بخش‌هایی از شعب که جوامع محلی را بدون خدمات حضوری رها کرده است، حزب کارگر در حال برنامه‌ریزی برای رأی دادن به تضمین بانکداری حضوری در سراسر کشور است.

اصلاحیه حزب در لایحه خدمات مالی و بازارها به قانون‌گذاران شهر این قدرت را می‌دهد تا اطمینان حاصل کنند که جوامع به خدمات “ضروری” حضوری، از جمله افتتاح حساب‌های جدید، درخواست برای وام، پرداخت و دریافت و تنظیم سفارشات ثابت دسترسی دارند.

این می تواند به معنای محافظت از شعب بانکی باشد که در غیر این صورت در معرض خطر بسته شدن قرار دارند، یا ایجاد مراکزی با خدمات مشترک در جوامعی که خدمات ضعیفی دارند.

از سال 2015، تقریبا نیمی از شعب بانک های بریتانیا بسته شده اند، زیرا وام دهندگان هزینه ها را کاهش داده و مشتریان را به سمت بانکداری آنلاین سوق داده اند.

این اصلاحیه که توسط وزیر سایه شهر، تولیپ صدیق ارائه شده است، فراتر از پیشنهادات دولت برای اطمینان از دسترسی به پول نقد و حمایت از افراد آسیب پذیر، از جمله افراد فقیرتر یا افراد مسن، که برای استفاده از بانکداری دیجیتال تلاش می کنند، است.

کارگر همچنین برای دسترسی به پول نقد رایگان تلاش می کند، زیرا این نگرانی وجود دارد که این قانون ممکن است منجر به پرداخت هزینه هایی برای برداشت از ماشین های نقدی یا خرده فروشان شود.

صدیق گفت: “ما از اینکه دولت – پس از سال ها تاخیر – سرانجام اعلام کرد که قانون دسترسی به پول نقد را پیش می برد، استقبال می کنیم، اما این لایحه برای محافظت از بانکداری حضوری یا دسترسی رایگان به خدمات نقدی که آسیب پذیرترین افراد جامعه ما به آن بستگی دارد.

این امر اجتناب‌ناپذیر است که سیستم‌های پرداخت و بانکداری به نوآوری خود ادامه دهند، اما شکست محافظه‌کاران در حفاظت از این خدمات خطر قطع دسترسی میلیون‌ها نفر از کالاها و خدمات ضروری را به دنبال دارد. امیدوارم دولت کار درست را انجام دهد و از اصلاحات حزب کارگر حمایت کند.»

سخنگوی وزارت خزانه داری تایید کرد که دولت قانون دسترسی به پول نقد را پیش می برد، اما مستقیماً در مورد پیشنهاد بانکی حضوری حزب کارگر اظهار نظر نکرد. اداره رفتار مالی (FCA) از اظهار نظر خودداری کرد.

اصلاحیه صدیق جدیدترین الحاقیه به این لایحه گسترده است که به طور کلی با هدف بازنگری مقررات شهری که در اصل از اتحادیه اروپا به ارث رسیده است، است. در صورت تصویب، به تنظیم کننده ها یک هدف ثانویه برای ارتقای رقابت پذیری شرکت های بریتانیایی نیز می دهد.

کارگر اوایل این ماه فاش کرد که از این لایحه برای اعمال اولین “استراتژی تقلب ملی” در یک دهه گذشته استفاده خواهد کرد، زیرا مصرف کنندگان و کسب و کارها در سال گذشته رکورد 1.3 میلیارد پوندی را از طریق کلاهبرداری و کلاهبرداری های مالی از دست دادند.

دولت همچنین در حال بررسی این است که آیا اصلاحیه‌ای جداگانه ارائه کند که به‌طور بحث‌انگیز به وزرای خزانه‌داری اختیارات گسترده‌ای بدهد تا تصمیم‌های ناظران بریتانیا از جمله بانک انگلستان و FCA را نادیده بگیرند. برخی از مقامات ارشد هشدار داده اند که این امر می تواند استقلال و شهرت بین المللی تنظیم کننده های مالی کشور را تهدید کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …