Tesco ممکن است تخم مرغ را جیره بندی کند زیرا آنفولانزای پرندگان به قفسه های خالی می انجامد | تسکو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تسکو در نظر دارد به Lidl و Asda در جیره بندی تخم مرغ بپیوندد، زیرا آنفولانزای پرندگان باعث کمبود قفسه های سوپرمارکت ها در سراسر کشور شده است.

در حالی که در حال حاضر دسترسی کافی وجود دارد، منابع در زنجیره گفتند در صورت بدتر شدن وضعیت، جیره بندی در نظر گرفته می شود.

خریدارانی که در رسانه های اجتماعی پست می کنند، قفسه های خالی فروشگاه های Tesco و Sainsbury در سراسر کشور را گزارش کرده اند.

در حال حاضر، شعب Asda و Lidl مشتریان خود را به دو جعبه تخم مرغ محدود می کنند، در حالی که سایر سوپرمارکت ها از کشورهای دیگر، از جمله ایتالیا، تخم مرغ تهیه می کنند.

کنسرسیوم خرده‌فروشی بریتانیا که نمایندگی سوپرمارکت‌ها را بر عهده دارد، گفت که نمی‌توان گفت که کمبود چقدر ادامه خواهد داشت یا چقدر بد خواهد شد.

اندرو اوپی، مدیر غذا و پایداری BRC، اضافه کرد: «در حالی که آنفولانزای مرغی عرضه برخی از محدوده‌های تخم مرغ را مختل کرده است، خرده‌فروشان در مدیریت زنجیره‌های تأمین متخصص هستند و سخت تلاش می‌کنند تا تأثیر آن بر مشتریان را به حداقل برسانند. برخی از فروشگاه‌ها محدودیت‌های موقتی را برای تعداد جعبه‌هایی که مشتریان می‌توانند خریداری کنند برای اطمینان از در دسترس بودن برای همه، معرفی کرده‌اند.

بریتانیا در حال مبارزه با بزرگترین حمله تاریخ خود با آنفولانزای پرندگان است که یک نوع بسیار بیماری زا در گردش است. مقدار بسیار کمی از ویروس باعث بیماری شدید در پرندگان می شود و اغلب کشنده است. از اوایل نوامبر، پرنده داران مجبور بودند حیوانات خود را در خانه و دور از حیات وحش نگهداری کنند تا شیوع آن کاهش یابد.

هنگامی که شیوع تایید شده در یک مرغداری یا تخم مرغ وجود دارد، تمام پرندگان در منطقه آسیب دیده از بین می روند. این بدان معناست که مرغ کمتر و تخم مرغ کمتری در زنجیره تامین وجود دارد و در حال حاضر عرضه تخم مرغ به ویژه تحت تاثیر قرار گرفته است.

کشاورزان تخم مرغ هشدار داده اند که کمبود احتمالا بدتر خواهد شد. انجمن تولیدکنندگان تخم مرغ آزاد بریتانیا می گوید: «بسیاری از اعضای ما بابت هر تخم گذاری ضرر می کنند، و داده های ما نشان می دهد که حتی کسانی که سود کمی دارند، آینده بلندمدتی را نمی بینند.

مرغ کمتر به معنی تخم مرغ کمتر است و ما در ماه مارس هشدار دادیم که ممکن است تا کریسمس تخم مرغ کم شود. علاوه بر این، آنفولانزای پرندگان منجر به معدوم سازی مرغ های تخمگذار نیز شده است.

آنها افزودند که به دلیل ترک شغل کشاورزان و عوارض آنفولانزای پرندگان، از اول اکتبر تاکنون 227350 پرنده آزاد، 24000 پرنده ارگانیک و 447000 پرنده در قفس تلف شده اند که بیش از 743000 پرنده در این فصل است. در فصل 2021، 1.8 میلیون جوجه تلف شدند.

یکی دیگر از مسائل مهمی که بر عرضه تخم مرغ تأثیر می گذارد، قیمت کشاورزی است. هزینه های خوراک و مسکن افزایش یافته است، اما سوپرمارکت ها این افزایش را در پرداخت های خود به تامین کنندگان مطابقت نمی دهند. این باعث می‌شود برخی از کشاورزان تخم‌مرغ کار را ترک کنند.

منابع در سوپرمارکت های زنجیره ای Waitrose نسبت به رقبا نسبت به عرضه تخم مرغ خوشبین تر به نظر می رسیدند. در حالی که آنها “وضعیت را زیر نظر دارند”، انتظار کمبود یا جیره بندی در آینده نزدیک ندارند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“بیا توپ بازی کنیم”: لهستان برای بازی بیشتر در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی مقابل فرانسه دعا می کند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، “بیا توپ بازی کنیم” – “بیا …