عنوان 42: قاضی به بایدن دستور داد تا قانون مهاجرت دوران ترامپ را لغو کند | مهاجرت به آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک قاضی فدرال روز سه شنبه به دولت بایدن دستور داد تا محدودیت های پناهندگی دوران ترامپ را که سنگ بنای اجرای مرزها از آغاز کووید-19 بوده است، بردارد.

امت سالیوان، قاضی منطقه ای ایالات متحده، در واشنگتن حکم داد که اجرای قانون باید فوراً برای خانواده ها و بزرگسالان مجرد پایان یابد و این ممنوعیت را “خودسرانه و دمدمی مزاج” خواند. دولت آن را برای کودکانی که به تنهایی سفر می کنند اعمال نکرده است.

ظرف چند ساعت، وزارت دادگستری از قاضی خواست تا اجازه دهد دستور در 21 دسامبر اجرایی شود و به آن پنج هفته فرصت داده شود تا آماده شود. شاکیان از جمله اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا با این تاخیر مخالفت نکردند.

«این دوره انتقال برای تضمین آن حیاتی است [the Department of Homeland Security] وکلای دولتی نوشتند که می تواند به انجام ماموریت خود برای تامین امنیت مرزهای کشور و اجرای عملیات مرزی خود به شیوه ای منظم ادامه دهد.

سالیوان که توسط بیل کلینتون منصوب شده بود، در حکمی 49 صفحه ای نوشت که مقامات در بررسی تأثیر بر مهاجران و جایگزین های احتمالی کوتاهی کردند. به نظر می رسد این حکم با حکم دیگری در ماه مه توسط یک قاضی فدرال در لوئیزیانا که محدودیت های پناهندگی را حفظ کرده بود، در تضاد باشد.

اگر حکم سالیوان پابرجا باشد، اجرای مرزها را مختل خواهد کرد. مهاجران بیش از 2.4 میلیون بار از زمان اجرایی شدن این قانون در مارس 2020 از ایالات متحده اخراج شده اند و حقوق مهاجران برای درخواست پناهندگی تحت قوانین ایالات متحده و قوانین بین المللی به دلایل جلوگیری از گسترش کووید را رد می کنند. این عمل تحت عنوان 42 قانون گسترده تری در سال 1944 که بهداشت عمومی را پوشش می دهد مجاز بود.

قبل از اینکه قاضی در لوئیزیانا این ممنوعیت را در ماه مه ادامه دهد، مقامات آمریکایی گفتند که در حال برنامه ریزی برای 18000 مهاجر در روز تحت چالش برانگیزترین سناریو هستند که رقمی خیره کننده است. در ماه مه، مهاجران به طور متوسط ​​7800 بار در روز متوقف می شدند که بالاترین میزان در دوره ریاست جمهوری جو بایدن بود.

گروه‌های حامی مهاجرت به شدت برای پایان دادن به عنوان 42 فشار آورده‌اند، اما دموکرات‌های میانه‌روتر، از جمله سناتورهای مارک کلی از آریزونا و رافائل وارناک از جورجیا، زمانی که دولت تلاش کرد آن را در ماه مه لغو کند، می‌خواستند این عنوان باقی بماند.

این ممنوعیت به طور نابرابر بر اساس ملیت اجرا شده است و عمدتاً بر روی مهاجران گواتمالا، هندوراس و السالوادور – علاوه بر مکزیکی ها – اعمال می شود زیرا مکزیک اجازه می دهد آنها را از ایالات متحده بازگرداند. ماه گذشته، مکزیک شروع به پذیرش ونزوئلایی‌هایی کرد که طبق عنوان 42 از ایالات متحده اخراج شده‌اند، که باعث کاهش شدید ونزوئلایی‌هایی شد که به دنبال پناهندگی در مرز ایالات متحده بودند.

ملیت هایی که کمتر مشمول عنوان 42 می شوند حضور فزاینده ای در مرزها پیدا کرده اند و مطمئن هستند که برای پیگیری پرونده های مهاجرتی خود در ایالات متحده آزاد خواهند شد. در ماه اکتبر، کوبایی‌ها پس از مکزیکی‌ها دومین ملیت بزرگ در مرز بودند و پس از آن ونزوئلایی‌ها و نیکاراگوئه‌ای‌ها قرار داشتند.

وزارت امنیت داخلی گفت که از پنج هفته آینده برای “آماده سازی برای انتقال منظم به سیاست های جدید در مرز” استفاده خواهد کرد.

ما به همکاری با کشورهای سراسر نیمکره غربی ادامه می دهیم تا اقدامات اجرایی علیه شبکه های قاچاق که مهاجران را به سفر خطرناک و اغلب مرگبار به مرزهای زمینی ما ترغیب می کنند و برای رسیدگی به علل ریشه ای مهاجرت های نامنظم که نیمکره ما را به چالش می کشد، انجام دهیم. این بخش گفت.

یک وکیل ACLU، لی گلرنت، گفت که تصمیم سالیوان حکمرانی لوئیزیانا را به چالش می کشد.

گلرنت گفت: «این یک پیروزی بزرگ برای پناهجویان ناامید است که به دلیل استفاده نادرست از قوانین عمومی حتی از برگزاری دادگاه منع شده اند. امیدواریم این حکم به این دوره وحشتناک در تاریخ ایالات متحده پایان دهد که در آن ما تعهد جدی خود را برای پناه دادن به کسانی که با آزار و شکنجه روبرو هستند کنار گذاشتیم.»

آرون رایشلین-ملنیک، مشاور سیاست شورای مهاجرت آمریکا، یک گروه حامی مهاجران، حکم سالیوان را از حکم رابرت سامرهایز، قاضی منطقه ای ایالات متحده در لوئیزیانا، منصوب دونالد ترامپ، متمایز می کند، که تنها در مورد نحوه تلاش دولت بایدن به کار می رود. پایان عنوان 42. سالیوان کل قانون را نامعتبر دانست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کولو توره با قراردادی سه و نیم ساله به عنوان سرمربی جدید ویگان منصوب شد | ویگان اتلتیک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کولو توره به عنوان سرمربی جدید …