“ناامید کننده و غیرقابل تعجب”: برگزارکنندگان قطر 2022 ادعاهای “هواداران جعلی” را رد کردند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کمیته عالی قطر 2022 اتهام هواداران فوتبال با دستمزد قلابی در جام جهانی را رد کرد، پس از آن که ویدئوهایی از تشویق مهاجران هندی تیم انگلیس در دوحه در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

برخی از این کلیپ ها با شک و تردید استقبال کردند، اگرچه آبان نیوز با نیم دوجین طرفدار در زمین صحبت کرد که گفتند اصالتا اهل کرالا هستند و دانش گسترده ای از تیم انگلیس و لیگ برتر نشان می دهند. دیگر مردم محلی دیده شده اند که شعارهای حمایتی خود را از آرژانتین و برزیل سر می دهند.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

از بازخورد شما متشکرم.

کمیته عالی در بیانیه ای اعلام کرد که اتهامات مربوط به طرفداران قلابی را رد می کند که آنها آن را “ناامید کننده و غیرقابل تعجب” خواندند.

در بیانیه ای آمده است: “هواداران از سراسر جهان – که بسیاری از آنها قطر را خانه خود کرده اند – اخیراً به فضای محلی کمک کرده اند و راهپیمایی ها و رژه های هواداران را در سراسر کشور سازماندهی کرده اند و از تیم های ملی مختلف در هتل های خود استقبال کرده اند.” .

روزنامه‌نگاران و مفسران زیادی در رسانه‌های اجتماعی این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا اینها طرفداران واقعی هستند یا خیر. ما کاملاً این اظهارات را که هم ناامیدکننده و هم غیرقابل تعجب است، رد می کنیم.»

صدها هوادار هندی حامی انگلیس فریاد می زدند “به خانه می آید” و همچنین “ساوتگیت فوق العاده مربی ما است! استرلینگ فوق ستاره ماست! پیکفورد دروازه بان فوق العاده ماست!» در حالی که تیم انگلیس روز سه شنبه به هتل پنج ستاره خود رسید.

یکی از حامیان انگلیس از کرالا که شعارها را رهبری می کرد، پیشنهاداتی مبنی بر اینکه او و سایرین برای تشویق کننده بودن پول نقد دریافت می کردند را به عنوان “اخبار جعلی” توصیف کرد.

هواداران از تیم انگلیس در هتل خود در دوحه استقبال می کنند.
هواداران از تیم انگلیس در هتل خود در دوحه استقبال می کنند. عکس: مارتین ریکت / پی

او گفت: “هیچ یک از ما حقوق نمی گیریم.” ما طرفداران سرسخت انگلیس هستیم. بازیکن مورد علاقه من بکهام بود اما الان ساکا است. اگر کسی به ما پیشنهاد می داد که برای حمایت از انگلیس به ما پول بدهد، او را رد می کردیم. ما حامیان واقعی هستیم. بسیاری از ما با تماشای بکهام و مایکل اوون بزرگ شدیم. عشق ما به این تیم است.»

کمیته عالی همچنین اصرار داشت که هواداران فوتبال بر اساس جایی که در جهان هستند جشن های متفاوتی برگزار کنند.

در این بیانیه آمده است: «قطر و سایر نقاط جهان از طیف متنوعی از هواداران فوتبال تشکیل شده است که بسیاری از آنها با چندین کشور ارتباط عاطفی دارند. در نقاط مختلف جهان، هواداران سنت‌های متفاوتی دارند، روش‌های متفاوتی برای جشن گرفتن، و اگرچه ممکن است با آنچه مردم در اروپا یا آمریکای جنوبی به آن عادت کرده‌اند مغایرت داشته باشد، اما به این معنا نیست که علاقه به فوتبال کمتر واقعی است. خبرنگارانی که در زمین صحبت می‌کنند و با این هواداران ملاقات می‌کنند، به واقعیت پی می‌برند.»

این مسابقات روز یکشنبه با دیدار قطر و اکوادور آغاز می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سارایوو آلوده ترین شهر جهان را رتبه بندی کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آمار شرکت فناوری کیفیت …