مدیر عامل سابق FTX مدعی است صرافی ارز دیجیتال هنوز حلال است | ارزهای رمزنگاری شده

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سام بنکمن-فرید، مدیر اجرایی سابق صرافی رمزارز سقوط کرده FTX، مدعی شده است که شرکتی که او تأسیس کرده است، حتی در شرایطی که رئیس جدید آن، که بر روزهای پایانی انرون نظارت داشت، روند رسمی ورشکستگی را آغاز می کند، هنوز توان پرداخت بدهی دارد.

بانکمن-فرید در یک سری توییت‌هایی که در شبانه روز سه‌شنبه منتشر شد، اصرار داشت که این شرکت حدود 9 میلیارد دلار (7.6 میلیارد پوند) دارایی دارد، در حالی که تنها 8 میلیارد دلار به مشتریان بدهکار است.

توئیت‌ها به طور ضمنی ادعای اولیه او مبنی بر اینکه دارایی‌های شرکتش از “سرم”، کنترل‌های رمزی FTX با ارزش بازار فعلی 80 میلیون دلار، در واقع 2 میلیارد دلار است، دو برابر می‌کند.

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX
سام بانکمن-فرید یک شبه توئیت‌هایی درباره FTX منتشر کرد. عکس: Saul Loeb/AFP/Getty Images

او نوشت: «چند هفته پیش، FTX حدود 10 میلیارد دلار در روز از حجم و میلیاردها نقل و انتقال را اداره می کرد. او قبل از اینکه بگوید شرکت دارای 5.5 میلیارد دلار دارایی “نیمه نقد” و 3.5 میلیارد دلار دارایی “غیر نقد” است، گفت: “به طور تقریبی وضعیت امروز اینجاست.” و بله، شاید آن 9 میلیارد دلار نقدینگی نداشته باشد [at market prices] 9 میلیارد دلار ارزش ندارد [On the other hand] یک ماه پیش 18 میلیارد دلار ارزش داشت.

Bankman-Fried تصدیق کرد که “همه شما این را دیده اید”، زیرا اعدادی که او به آنها اشاره کرد قبلاً در صفحه گسترده داخلی منتشر شده توسط فایننشال تایمز در روز شنبه فاش شده بود، ظاهراً توسط خود Bankman-Fried در پنجشنبه 10 نوامبر، همان روزی که او ایجاد کرده بود. به دلیل سقوط شدید ارزش خود در اوایل هفته عذرخواهی کرد.

با این حال، آن صفحه گسترده همچنین نشان داد که تبدیل برخی از 5.5 میلیارد دلار «کمتر نقدینگی» ممکن است به سختی برای طلبکاران شرکت به پول نقد تبدیل شود. بیش از 2 میلیارد دلار از دارایی‌های این شرکت در یک توکن رمزنگاری به نام سرم است، توکن زیربنایی یک صرافی غیرمتمرکز که توسط FTX در سال 2021 راه‌اندازی شد.

علیرغم ارزش گذاری دارایی های خود از توکن 2.2 میلیارد دلار و ادعای ارزش بیش از 5 میلیارد دلار تنها چند هفته قبل، کل سرمایه ضمنی بازار تمام سرم های معاملات آزاد تنها 80 میلیون دلار است. برای FTX یا طلبکارانش دشوار است که 25 برابر بیشتر از آنچه قبلاً در هر نقطه ای نزدیک به قیمت فعلی بازار معامله شده بود، سرم بفروشند.

ارزش بازار سرم نیز ارتباط نزدیکی با ثروت FTX دارد. اگرچه تبادل سرم “غیرمتمرکز” است، اما از نظر عملی توسط FTX کنترل می شود، که دارای اکثریت قریب به اتفاق نشانه های حاکمیتی و حق برش موارد جدید است – حقی که قبلاً دو بار در گذشته از آن استفاده کرده است.

علیرغم برکناری از سمت مدیر اجرایی، بانکمن-فرید به تلاش برای جذب سرمایه برای بسته نجات برای صرافی ادامه می دهد. “چه کاری می توانم انجام دهم؟ نقدینگی را افزایش دهید، مشتریان را کامل کنید و دوباره راه اندازی کنید. شاید شکست بخورم شاید من چیزی بیشتر از آنچه در حال حاضر وجود دارد برای مشتریان دریافت نکنم.

من قطعاً قبلاً شکست خورده ام. همه شما این را اکنون، خیلی خوب می دانید. اما تنها کاری که می توانم انجام دهم این است که تلاش کنم. من به اندازه کافی برای یک ماه شکست خورده ام. و بخشی از من فکر می‌کند که ممکن است به جایی برسم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش مورد حمایت سازمان ملل می گوید که دیوار مرجانی بزرگ باید در فهرست میراث جهانی «در خطر» قرار گیرد | دیواره مرجانی بزرگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک ماموریت تحت حمایت سازمان …