کارگران خطوط هوایی امریکن در حالی که شرکت گزارش درآمد بی سابقه ای را گزارش می دهد، بر سر قراردادها اعتراض می کنند | اتحادیه های ایالات متحده

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خدمه پرواز در امریکن ایرلاینز در 11 فرودگاه اصلی ایالات متحده تجمعات اعتراضی برگزار کرده اند، زیرا این شرکت هواپیمایی پیشنهادات قرارداد جدید اتحادیه از طرف انجمن خدمه پرواز حرفه ای را که نماینده 25000 خدمه پرواز است، رد کرده است.

این اقدام آخرین مورد از یک سری اقدامات صنعتی و اختلافاتی است که صنعت خطوط هوایی ایالات متحده را در هنگام بهبودی از همه گیری کووید-19 تحت تأثیر قرار داده است. کارگران و اتحادیه ها می گویند که این صنعت به دنبال بازگشت به حالت عادی بدون رسیدگی به مشکلات جدی، به ویژه در مورد سطح دستمزد و کارکنان بوده است.

جولی هدریک، رئیس ملی انجمن خدمه پرواز حرفه‌ای، توضیح داد که مذاکرات ابتدا به دلیل همه‌گیری کووید-19 به تعویق افتاد، اما در آگوست 2021 دوباره شروع شد. از آن زمان، شرکت پیشرفت‌هایی را که کارگران به دنبال آن بودند رد کرده است.

ما از ژانویه 2019 بدون افزایش حقوق کار می کنیم. سال ها از افزایش حقوق مهمانداران ما می گذرد و بسیاری از پایگاه های ما در شهرهای بسیار پر هزینه زندگی مانند بوستون، نیویورک، شیکاگو و میامی هستند. بنابراین ما قطعا برای افزایش قیمت با روشی که قیمت همه چیز افزایش یافته است، آماده هستیم.

وی افزود: «کارکنان ما نیز کاهش یافته است. ما به همان تعداد پرواز و ساعت‌هایی که در سال 2019 قبل از کووید پرواز می‌کردیم، با هزاران مهماندار کمتر بازگشته‌ایم.»

او خاطرنشان کرد که اتحادیه برای افزایش دستمزدها، انعطاف‌پذیری بهتر برای پروازها و بهبود قابلیت اطمینان عملیاتی فشار می‌آورد، زیرا خطوط هوایی امریکن 478 میلیون دلار (402 میلیون پوند) سود در سه ماهه سوم سال 2022 گزارش کرده است که شامل درآمد بی‌سابقه می‌شود.

او افزود: «کارمندان در امریکن ایرلاینز به امریکن ایرلاینز کمک کردند تا به سوددهی خود بازگردد. ما به این شرکت هواپیمایی کمک کرده‌ایم تا به سوددهی خود بازگردد، بنابراین وقت ما فرا رسیده است.»

امریکن ایرلاینز تنها شرکت هواپیمایی ایالات متحده نیست که با کارگرانش درگیر است.

نزدیک به 10000 خلبان در هواپیمایی یونایتد در 2 نوامبر به یک توافق آزمایشی رأی منفی دادند و در 15 نوامبر در خارج از مرکز آموزش پرواز یونایتد ایرلاینز در دنور، کلرادو، به دلیل تأخیر در دستیابی به توافق قابل قبول برای خلبانان، تجمع کردند.

کاپیتان مایک همیلتون، رئیس شورای ارشد اجرایی متحد، گفت: «مدیریت تصمیم گرفته است تا پایان مذاکرات ما را به تعویق بیندازد. ادامه توقف بر سر میز مذاکره، برنامه‌های رشد شرکت را به خطر می‌اندازد و مانع از هدف کلی شرکت هواپیمایی برای تبدیل شدن به بهترین شرکت هواپیمایی در جهان می‌شود.»

در سپتامبر 2022، مهمانداران خطوط هوایی Southwest و United Airlines در اعتراض به تأخیرها، مسائل عملیاتی و شرایط کاری ناشی از تأخیرها در فرودگاه های سراسر ایالات متحده تظاهرات اعتراضی برگزار کردند.

در خطوط هوایی دلتا، نزدیک به 15000 خلبان با رأی موافق 99 درصد به مجوز اعتصاب رأی دادند، اولین رأی اعتصابی که در دلتا از سال 2006 گرفته شد. مذاکرات قرارداد به دلیل کووید-19 متوقف شد، اما در ژانویه 2022 از سر گرفته شد.

هیئت ملی میانجیگری باید تصمیم بگیرد که تلاش‌های میانجی‌گری اضافی ثمربخش نباشد و شرکت هواپیمایی و اتحادیه، انجمن خلبانان خطوط هوایی دلتا (ALPA) را به داوری رها کند، و اگر هر یک از طرفین رد کند، یک دوره 30 روزه خنک‌کننده قبل از یک دوره زمانی ادامه خواهد داشت. اعتصاب می تواند آغاز شود.

ایوان باخ، خلبان در خطوط هوایی دلتا و سخنگوی ALPA، گفت: «ما تحت نرخ دستمزد، قوانین کار، مزایا کار کرده‌ایم که همه آنها در سال 2016 مورد مذاکره قرار گرفتند. ما مدت زیادی است که در حال مذاکره هستیم. قرارداد ما در سال 2019 قابل اصلاح شد. ما در اینجا به پایان سال 2022 نزدیک می شویم و خلبانان ما ناامید هستند.”

باخ خاطرنشان کرد که خلبانان در خطوط هوایی دلتا بیش از حد کار کرده‌اند، زیرا شرکت‌های هواپیمایی رکورد درآمد فصلی را در سه ماهه سوم سال 2022 گزارش کردند. توهین کرد به اظهارات اد باستین، مدیر عامل شرکت هواپیمایی دلتا در مصاحبه ای در تودی شو مبنی بر اینکه امکان اعتصاب خلبانان وجود ندارد.

خلبانان دلتا نقش بزرگی در کمک به شرکت برای عبور از همه‌گیری داشتند. ما رکورد اضافه کاری را انجام داده ایم. در روزهای طولانی‌تر، شب‌های کوتاه‌تری در خانه داریم و زمان بیشتری را دور از خانواده‌هایمان می‌گذرانیم.» “ما فوق العاده سخت کار کرده ایم. ما سهامداران بلندمدت در خطوط هوایی دلتا هستیم. ما دهه ها از زندگی خود را وقف یک حرفه در دلتا می کنیم و یک قرارداد پیشرو در صنعت به دست آورده ایم.

امریکن ایرلاینز به درخواست‌های متعدد برای اظهارنظر در مورد اعتصاب پاسخ نداد.

خطوط هوایی دلتا نگرانی های مربوط به اعتصاب را به عنوان یک تاکتیک برای به دست آوردن اهرم فشار در مذاکرات رد کرد، اما تأیید کرد که یک قرارداد جدید قبل از بررسی اعتصاب حل می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کولو توره با قراردادی سه و نیم ساله به عنوان سرمربی جدید ویگان منصوب شد | ویگان اتلتیک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کولو توره به عنوان سرمربی جدید …