عذرخواهی برگزارکنندگان جام جهانی قطر پس از تهدید یک گروه تلویزیونی دانمارکی | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برگزارکنندگان جام جهانی از یک شبکه تلویزیونی دانمارکی عذرخواهی کردند که پخش زنده آن از یکی از خیابان های دوحه توسط مقامات قطری که تهدید به شکستن تجهیزات دوربین آنها شده بود، قطع شد.

کمیته عالی تحویل و میراث در بیانیه ای اذعان کرد که خبرنگاران کانال TV2 در اواخر عصر سه شنبه “به اشتباه” قطع شدند. برگزارکنندگان گفتند: “پس از بازرسی مجوز معتبر مسابقات و مجوز فیلمبرداری تیم، قبل از از سرگیری فعالیت خدمه، توسط نیروهای امنیتی در محل از پخش کننده عذرخواهی شد.”

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

از بازخورد شما متشکرم.

خبرنگار راسموس تانتولت در حال صحبت زنده با یک مجری خبری در دانمارک بود که سه مرد پشت سر او سوار بر گاری برقی سوار شدند و سعی کردند جلوی لنز دوربین را بگیرند. «شما از تمام دنیا دعوت کردید که به اینجا بیایند، چرا ما نمی توانیم فیلمبرداری کنیم؟ این یک مکان عمومی است.» شنیده شد که تانتولد به انگلیسی می گوید. «می‌توانی دوربین را بشکنی، می‌خواهی آن را بشکنی؟ شما با شکستن دوربین ما را تهدید می کنید؟»

این حادثه پنج روز قبل از شروع جام جهانی، موضوعی را مورد بررسی قرار داد که برای برگزارکنندگان مسابقات حساس بوده است و ادعاهایی را که محدودیت‌های سختی برای مکان‌هایی که رسانه‌ها می‌توانند در قطر فیلم‌برداری کنند، رد کرده‌اند، رد کرده‌اند. سازمان دهندگان گفتند که بعداً با تانتولت صحبت کردند و همچنین “توصیه ای به همه نهادها صادر کردند تا به مجوزهای فیلمبرداری موجود در مسابقات احترام بگذارند.”

فدراسیون فوتبال دانمارک همچنین یکی از بزرگترین منتقدان قطر در میان 32 تیم جام جهانی به دلیل سابقه امارات در حقوق بشر و رفتار با کارگران مهاجر کم دستمزد بوده است. از زمانی که فیفا قطر را به عنوان میزبان در سال 2010 انتخاب کرد، آنها برای ساخت پروژه های عظیم ساختمانی مورد نیاز بودند.

بازیکنان دانمارک هنگام بازی با فرانسه، استرالیا و تونس در گروه D، پیراهن‌هایی را خواهند پوشید که دارای نشان کم‌رنگ و لوگوی سازنده است. عزاداری برای کارگران ساختمانی که در قطر جان باختند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خانواده هری دان که به راننده آمریکایی “وحشت زده” گفته شد به دادگاه نروید | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانواده هری دان گفته اند …