ترامپ در سال 2024 نامزد می شود. کاخ سفید برنامه ای دارد.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – با اعلام دونالد جی. ترامپ مبنی بر اینکه رسماً برای بازپس گیری دفتر بیضی شکلی که به دروغ ادعا می کند از او دزدیده شده، نامزد می شود، پرزیدنت بایدن آماده است آنچه را که برخی از دستیاران ارشد او از آن به عنوان “پروژه ترامپ” یاد می کنند، اجرا کند.

آقای بایدن بخش زیادی از سال گذشته را صرف قرار دادن چهره ای ترسناک در دستور کار “اولترا-ماگا” کرده است و سناتورها، فرمانداران و قانونگذاران ایالتی جمهوری خواه را هدف قرار داده است. اکنون، او تمرکز خود را به فویل قبلی و آینده‌اش باز می‌گرداند – خود آقای «آمریکا را دوباره بزرگ کنیم».

در داخل جناح غربی، گروه کوچکی از مشاوران رئیس‌جمهور تلاش می‌کنند تا برنامه‌ای را برای چگونگی واکنش آقای بایدن و کاخ سفید به آنچه که آنها انتظار دارند یک جریان دائمی از توهین‌آمیز از سوی رئیس‌جمهور سابق باشد، در حال حاضر که او رسماً یک رئیس‌جمهور است، تهیه کنند. نامزد

آقای ترامپ در سخنرانی سه شنبه شب خود با اعلام نامزدی ریاست جمهوری خود تقریباً بلافاصله حملات را آغاز کرد، زیرا از «بایدن و دیوانه های چپ رادیکال که دولت ما را مستقیماً به زمین می گردانند» شکایت کرد.

مشاوران می گویند که آقای بایدن همچنان بر این باور خود تأکید می کند که آقای ترامپ تهدیدی برای دموکراسی است. اما متولیان سیاسی او مصمم هستند که نشان دهند چهار سال آقای ترامپ دستاوردهای واقعی برای مردم آمریکا به همراه نداشته است.

روز سه‌شنبه، درست ساعاتی قبل از اعلام ترامپ، حساب سیاسی آقای بایدن در توییتر ویدئویی را منتشر کرد که در آن ادعاهای رئیس‌جمهور سابق مبنی بر انجام کاری در مورد زیرساخت‌های در حال فروپاشی کشور را به سخره گرفت. این ویدئو با عنوان «تفاوت بین صحبت و ارائه» نشان می‌دهد که آقای بایدن اقدام زیرساختی یک تریلیون دلاری خود را امضا می‌کند و در کنار مجموعه‌ای از کلیپ‌های رئیس‌جمهور سابق با استفاده از کلمه «زیرساخت‌ها» قرار می‌گیرد.

در میانه سخنرانی آقای ترامپ، حساب توییتر ویدئویی دیگری با عنوان «دونالد ترامپ آمریکا را شکست داد» منتشر کرد که صحنه‌هایی از شورش 6 ژانویه 2021 در کاپیتول هیل را نشان می‌دهد.

تلاش برای هماهنگ کردن پاسخ ترامپ مستلزم ماه‌ها تحقیق بوده و توسط آنیتا دان، یکی از استراتژیست‌های ارتباطی ارشد آقای بایدن، و جن اومالی دیلون، که کمپین آقای بایدن در سال ۲۰۲۰ را اداره می‌کرد و اکنون معاون رئیس‌جمهور آمریکاست، رهبری می‌شود. کارکنان کاخ سفید

آقای بایدن هفته گذشته گفت که قصد دارد در سال 2024 نامزد شود اما قبل از اعلام تصمیم در اوایل سال آینده با خانواده خود صحبت خواهد کرد.

با این حال، مقامات گفتند که حضور آقای ترامپ در رقابت‌های انتخاباتی، انگیزه‌ای برای کاندیداتوری مجدد او خواهد بود. آقای بایدن سلف خود را خطری می داند که باید متوقف شود. او مرتباً متذکر می شود که او تنها کسی است که تا به حال آقای ترامپ را شکست داده است، به این معنی که او بهترین شانس را برای تکرار دوباره این کار خواهد داشت. او علناً گفته است که از رویارویی با آقای ترامپ در یک مسابقه مجدد «ناامید نخواهد شد».

آقای بایدن از نمایش بهتر از حد انتظار در میان دموکرات ها در انتخابات میان دوره ای تشویق شد. اما بر اساس نظرسنجی‌ها، او همچنان عمیقاً نامحبوب است و با بادهای مخالف سیاسی مواجه است: اقتصادی که هنوز تحت تأثیر تورم است، جنگ عمیق‌تر در اروپا، و سؤالات مداوم در مورد اینکه آیا او برای یک دوره دیگر خیلی پیر شده است یا خیر.

در سال گذشته، با نزدیک شدن به انتخابات میان دوره ای، آقای بایدن به طور فزاینده ای بر جنبشی که آقای ترامپ ایجاد کرد، تمرکز کرد.

او “300 لایحه تبعیض آمیز” تصویب شده توسط مجالس جمهوری خواه را مورد حمله قرار داد. او به فرماندار تگزاس به دلیل تحقیق در مورد خانواده‌های ترنس‌جندر انتقاد کرد. او ران دیسانتیس، فرماندار جمهوری خواه فلوریدا را به ممنوعیت کتاب متهم کرد. و ریک اسکات، سناتور جمهوری خواه ایالت، از توطئه مخفیانه برای افزایش مالیات بر آمریکایی ها.

در کمیته ملی دموکرات، مقامات رئیس جمهور سابق را زیر نظر داشتند، حتی پس از اینکه او واشنگتن را به مقصد ملک خود در مار-آ-لاگو در فلوریدا ترک کرد. این حزب حدود 40 محقق را گردآوری کرده است تا هر سخنرانی، سخنرانی رادیویی، برنامه تلویزیونی و مقاله روزنامه‌ای که آقای ترامپ و دیگر نامزدهای جمهوری‌خواه را در آن به نمایش می‌گذارد، جمع‌آوری کند تا بتواند جامع‌ترین پرونده را علیه رئیس‌جمهور سابق و جمهوری‌خواهان در مبارزات انتخاباتی آینده جمع‌آوری کند.

روز سه‌شنبه، DNC اعلام کرد که استخدام کارمندانی را در نیوهمپشایر، فلوریدا و دیگر ایالت‌های اولیه اولیه آغاز می‌کند تا نامزدهای جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری مانند آقای ترامپ را در قبال آنچه می‌گویند در آغاز مبارزات انتخاباتی برای کاخ سفید در سال ۲۰۲۴ پاسخگو باشد.

مقامات گفتند که این اولین زمانی است که DNC استخدام محلی را قبل از کمپین ریاست جمهوری آغاز کرده است.

جیمی هریسون، رئیس کمیته ملی دموکرات‌ها در بیانیه‌ای گفت: «امروز فقط شروع یک انتخابات مقدماتی بی‌نظم جمهوری‌خواهان است، با نامزدهایی که برای تبدیل شدن به افراطی‌ترین جمهوری‌خواه MAGA در رقابت رقابت می‌کنند.» “DNC برای همه آنها آماده خواهد بود.”

مقامات حزب گفتند که به برجسته کردن اقدامات سایر نامزدهای بالقوه جمهوری خواه، از جمله آقای دیسانتیس، همراه با حامیان دیرینه ترامپ مانند تاکر کارلسون، مجری دست راستی فاکس نیوز، و مایک لیندل، صاحب MyPillow که از آقای دکتر حمایت کردند، ادامه خواهند داد. ادعاهای ترامپ در مورد تقلب در انتخابات.

اما آقای ترامپ یک مورد خاص است.

آقای بایدن مدتهاست که گفته است که مبارزات انتخاباتی او برای ریاست جمهوری در سال 2020 با انگیزه آقای ترامپ بوده است. آقای بایدن در ویدئویی که مبارزات انتخاباتی خود را در سال 2019 اعلام کرد، رقیب خود را به دلیل ادعای «معادل اخلاقی بین کسانی که نفرت پراکنده می‌کنند و کسانی که شجاعت ایستادگی در برابر آن را دارند» پس از تظاهرات برتری‌طلبان سفیدپوست در سال 2017 در شارلوتزویل، ویرجینیا، مورد انتقاد قرار داد.

اما به عنوان رئیس جمهور، آقای بایدن اغلب سعی می کرد مردی را که از او به عنوان «مرد سابق» یاد می کند نادیده بگیرد. ورود رسمی آقای ترامپ به رقابت‌های انتخاباتی می‌تواند به خویشتن‌داری آقای بایدن پایان دهد، زیرا برخی از دموکرات‌ها همواره او را تحت فشار قرار می‌دهند تا آقای ترامپ را با صدای بلند و مکرر صدا بزند.

رئیس جمهور سابق و جنبش MAGA که او ایجاد کرد، موضوعات محوری در انتخابات میان دوره ای بودند، حتی بدون اعلام رسمی نامزدی خود آقای ترامپ.

این نامزدی موفقیت آمیز آقای ترامپ برای سه قاضی محافظه کار به دیوان عالی بود که راه را برای لغو تصمیم رو در مقابل وید و حذف حمایت های قانون اساسی برای سقط جنین هموار کرد. آقای بایدن و دموکرات ها از این حکم به عنوان بخش مهمی از پیام خود برای حضور در رای دهندگان استفاده کردند.

دفاع طولانی مدت آقای ترامپ از انجمن ملی تفنگ در پی تیراندازی ها، از جمله کودکان دبستانی در Uvalde، تگزاس، مورد توجه فزاینده ای قرار گرفت.

و دموکرات‌ها همیشه برنامه‌ریزی کرده بودند تا بر تلاش‌های رئیس‌جمهور سابق برای براندازی انتخابات 2020 تمرکز کنند، به‌ویژه اقدامات او در مورد حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره.

مشخص نیست که آقای ترامپ تا چه اندازه بر سیاستمداران و رای دهندگان جمهوری خواه که به طور موثر در طول چهار سال حضورش در کاخ سفید از آن استفاده می کرد، حفظ می کند.

اکثر منکران انتخابات که با تکرار نارضایتی‌های آقای ترامپ در سال 2020 به مبارزات انتخاباتی پرداختند، دموکرات‌هایی که استدلال می‌کردند آمریکایی‌ها باید دستور کار رئیس‌جمهور پیشین را رد کنند، – هرچند به میزان محدود – شکست خوردند.

مقامات کاخ سفید نسبت به زمانی که آقای بایدن به طور رسمی تصمیم خود در مورد نامزدی برای دور دوم را اعلام خواهد کرد، ابراز نگرانی می کنند. هنگامی که رئیس جمهور نامزدی خود را تأیید کرد، قوانین جدیدی در مورد چگونگی جمع آوری و خرج کردن پول برای مبارزات انتخاباتی خود وضع می شود. مشاوران او می خواهند آن را تا زمانی که آماده شوند به تعویق بیندازند.

اما در این میان، خود آقای بایدن به طور فزاینده‌ای متقاعد شده است که مأموریت او برای برکناری ترامپ – و دور نگه داشتن او از کاخ سفید – هنوز به پایان نرسیده است.

کیت بدینگفیلد، مدیر ارتباطات کاخ سفید، قبل از اعلام آقای ترامپ گفت: «هیچ کس به وضوح تهدید وجودی منحصربه‌فردی را که دونالد ترامپ برای کشور ایجاد می‌کند به اندازه جو بایدن شناسایی نکرده است. و هیچ کس دیگری او را شکست نداده است. بنابراین، می دانید، من فکر می کنم که برای ما، این دو ستاره شمالی هستند.”

پس از سخنرانی سه شنبه شب آقای ترامپ، خبرنگاری که همراه با رئیس جمهور برای اجلاس گروه 20 در بالی، اندونزی سفر می کرد، از آقای بایدن پرسید که آیا وی به این اعلام واکنش نشان می دهد یا خیر. آقای بایدن که با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه ملاقات می کرد، به همتای خود نگاه کرد و دو مرد پوزخند زدند.

آقای بایدن گفت: «در واقع نه.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

فعالان حقوق بشر در اندونزی در حالی که پارلمان رابطه جنسی خارج از ازدواج را ممنوع می کند، دست به اعتراض زدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، فعالان حقوق بشر در اندونزی پس …