محاسبه من را سرزنش نکن – نیویورک تایمز

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

زیان های میان مدت آبشاری از شرق به غرب – پنسیلوانیا، میشیگان، آریزونا، واشینگتن موج می زند. انتقادات از سوی جمهوری خواهان دیگر سرازیر شد. ستاره یک رقیب همچنان در فلوریدا رشد می کرد.

با این حال، زمانی که دونالد جی ترامپ عصر سه‌شنبه در کاخ طلاکاری‌شده پالم‌بیچ خود به صحنه پرچم‌دار رفت تا اعلام کند که دوباره برای ریاست‌جمهوری نامزد خواهد شد، انگار هیچ‌کدام از آن‌ها اتفاق نیفتاده است.

رئیس جمهور سابق نمی تواند از تلاش برای ساختن واقعیت خود دست بردارد و نمی تواند مسئولیت اعمال خود را بپذیرد یا پیامدهای آنها را بپذیرد. در دنیای آقای ترامپ، من برنده می‌شوی، تو باخت، همه موفقیت‌ها نصیب او می‌شود و هر شکستی تقصیر شخص دیگری است – انتخابات میان‌دوره‌ای 2018، زمانی که دموکرات‌ها مجلس نمایندگان را پس گرفتند. شکست خود در ریاست جمهوری در سال 2020؛ و اکنون 2022، بدترین نمایش یک حزب از قدرت در دو دهه اخیر.

از این نظر، با توجه به اینکه هنوز دود از سرزنش ملی بلند می‌شود، شادی و نشاط در سه‌شنبه شب در نپذیرفتن مسئولیت نهایی بود.

در عوض، آقای ترامپ دیدگاه دیگری را مطرح کرد که در آن رسانه‌های خبری همه موفقیت‌های او را گزارش نکرده‌اند و بسیاری از تقصیرها برای کاستی‌های حزب در دوره میان‌دوره‌ای «درست است»، اگرچه هیچ‌یک از این سرزنش‌ها متعلق به او نیست. او به حامیانش گفت، در حالی که کشور در دو سال کوتاه از عظمت به شرمساری افتضاح سقوط کرده است، شهروندان آن «هنوز به شدت و وسعت درد و رنجی که ملت ما متحمل می‌شود پی نبرده‌اند» – پیشنهادی که رای‌دهندگان آن را مجازات می‌کردند. حزبی که در قدرت است، اگر آنها فقط درک او را از فساد پرزیدنت بایدن به اشتراک بگذارند.

او به عبارت دیگر نشان داد که کلمه “بازنده” لقب نهایی او باقی مانده است.

میک مولوانی، سرپرست ستاد در کاخ سفید آقای ترامپ، گفت: «اگر او فکر می‌کند می‌تواند در سال 2024 برنده شود، در سال 2024 نامزد خواهد شد و من شک دارم کسی بتواند نظرش را در این مورد تغییر دهد. سوال این است که آیا با توجه به سال‌های 2018، 2020 و هفته گذشته، آیا او – خودش و هیچ‌کس دیگر – شروع به تشخیص این موضوع کرده است که اگر انتخابات ریاست‌جمهوری امروز برگزار می‌شد، احتمالاً بازنده می‌شد؟»

آقای مولوینی افزود: «بسیاری از مردم، از جمله خود من، این را فکر می‌کنند، اما ما مهم نیستیم.»

نامزدهای انتخاب شده آقای ترامپ برای مجلس سنا در پنسیلوانیا، آریزونا و نوادا شکست خوردند. سرسخت ترین و وفادارترین پیروان او در تلاش برای فرمانداری پنسیلوانیا، میشیگان، ویسکانسین و آریزونا کوتاهی کردند – برخی بسیار کوتاه. دو گزینه انتقام جویانه او برای از بین بردن جمهوری خواهان مجلس نمایندگان که به استیضاح او رای دادند در رقابت های انتخاباتی عمومی در میشیگان و واشنگتن شکست خوردند.

و اصرار تزلزل ناپذیر او مبنی بر اینکه جمهوری خواهان در سال 2022 با این ادعای نادرست که پیروزی از او در سال 2020 ربوده شده است، کمک کرد تا همه پرسی در مورد سرپرستی سیاسی پرزیدنت بایدن به انتخابی بین تداوم کنترل برای یک حزب دموکرات در حال سقوط یا انتقال قدرت به یک جمهوری خواه تبدیل شود. حزبی که بسیاری از رای دهندگان آن را فراتر از رنگ پریده یافتند.

از نظر آقای ترامپ، هیچ کدام از اینها هیچ تاثیری بر تمایل او برای بازگشت به قدرت نداشت.

پیتر جی ونر، دستیار ارشد کاخ سفید جورج دبلیو بوش و منتقد محافظه کار برجسته آقای ترامپ، می گوید: «او در اواخر دهه 70 زندگی خود است و هرگز در تمام عمرش مسئولیت را بر عهده نگرفته است. این ایده که او اکنون مسئولیت را بر عهده خواهد گرفت، اعتبار را افزایش می دهد.»

تاریخ این نکته را بیان می کند.

آقای ترامپ در مارس 2020 درباره واکنش تزلزل‌آمیز دولت به ویروس کرونا گفت: «من اصلاً مسئولیت نمی‌پذیرم.

آقای ترامپ شش روز پس از غارت خشونت‌آمیز کاپیتول در 6 ژانویه 2021 توسط حامیانش در تگزاس گفت: مردم فکر می‌کردند آنچه من گفتم کاملاً مناسب است. عواقب.

آقای ترامپ که در نوار لاف زدن در مورد تجاوز جنسی به زنان رجز خوانی می‌کردند – «وقتی ستاره هستید، به شما اجازه می‌دهند» – در سال 2016 زنانی را که زمانی بیل کلینتون را متهم به بدرفتاری می‌کردند، به مناظره با هیلاری کلینتون آورد، که یک کلاسیک در زمینه تغییر سرزنش بود. ژانر. دسته.

پس از یک حمله نافرجام عملیات ویژه در یمن که منجر به کشته شدن یک نیروی دریایی، ویلیام رایان اوونز، افسر ارشد و چندین غیرنظامی شد، آقای ترامپ درباره ژنرال های خود در سال 2017 گفت: “این کاری بود که آنها می خواستند انجام دهند” و افزود: “و آنها می خواستند انجام دهند.” رایان را از دست داد.»

او در آن سال در پاسخ به این سوال که چرا جمهوری‌خواهان در تصویب قانون مراقبت‌های بهداشتی شکست خورده‌اند، اظهار داشت: «ما کار را انجام نمی‌دهیم، و من خودم را سرزنش نمی‌کنم، صادقانه می‌گویم.»

اتهامات کلاهبرداری مالیاتی و تخلفات حسابداری در شرکت او، سازمان ترامپ؟ این تمام کار آلن اچ. وایسلبرگ، مدیر ارشد مالی سابق آن بود. رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، با تسلیح قوی، از رقیب سیاسی خود خبر داد؟ “یک تماس عالی.” فرار با اسناد طبقه بندی شده از کاخ سفید؟ اینها او بودند.

“میفهمی چرا آن وسایل را از تو گرفتند؟” یک معلم مهدکودک در یک ویدیوی جعلی TikTok وانمود کرد که از رئیس جمهور سابق سوال می کند. «نه، بی دلیل نیست، دوست. اینها متعلق به شما نبودند. شما آنها را به خانه بردید، و قرار نبود، بنابراین آنها آنها را پس گرفتند، FBI.

عدم تمایل آقای ترامپ به مسئولیت شش سال با شرکای مشتاق در حزب جمهوری خواه مواجه شده است. متحدانش در واکنش به اتهامات بی پایان مبنی بر اشتباه آقای ترامپ، تحقیقات انحرافی را از خود در مورد مقصر بودن چین در همه گیری، شکست نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان در 6 ژانویه و “تبانی” هانتر، پسر آقای بایدن با روسیه، آغاز کردند.

با شکست “موج قرمز” وعده داده شده جمهوری خواهان، هنوز ممکن است عواقبی برای رئیس جمهور سابق وجود داشته باشد، چه او آنها را بپذیرد یا نه. در حالی که سناتورهای جمهوری خواه به دو سال دیگر در اقلیت خیره می شوند، یا در حالی که مجلس نمایندگان جمهوری خواه از حکومت در سال آینده با اکثریتی ناچیز نگران است، متحدان قبلی آقای ترامپ ممکن است حمایت خود را دوباره ارزیابی کنند. و برخی از آنها ممکن است فرماندار تازه انتخاب شده جمهوری خواه فلوریدا، ران دیسانتیس، را به عنوان یک جایگزین ببینند.

سناتور سینتیا لومیس، جمهوری خواه ایالت وایومینگ، روز دوشنبه هنگامی که خبرنگاری از او پرسید که آیا او نامزدی جدید آقای ترامپ را تایید می کند، گفت: “فکر نمی کنم این سوال درستی باشد.” “من فکر می کنم سوال این است که رهبر فعلی حزب جمهوری خواه کیست. اوه، من می دانم که آن کیست: رون دیسانتیس.

مارک سنفورد از کارولینای جنوبی، فرماندار سابق جمهوری خواه که به دلیل انتقاد از آقای ترامپ از کنگره اخراج شد، احتمال گسست از الگوهای گذشته را می بیند. او به باشگاه رشد، یک کمیته اقدام سیاسی محافظه‌کار اصلی اشاره کرد که جرأت داشت چهار نظرسنجی جدید را در روز دوشنبه ایمیل کند که نشان می‌دهد آقای دیسانتیس در میان رای‌دهندگان اولیه احتمالی در حزب جمهوری‌خواه از ترامپ پیشتاز است.

آقای سانفورد گفت: «شما تماشا کرده‌اید که مردم خودشان را منحرف می‌کنند تا در مدار ترامپ قرار بگیرند و در موی سر او قرار نگیرند. اما قتل عام آنقدر گسترده شده است که به حدی متاستاز داده است که مردمی که فکر می‌کردند مشکل شخص دیگری است، اکنون می‌دانند که مشکل آنهاست.»

آقای ونر، دستیار ارشد در کاخ سفید بوش، نه تنها به قانونگذاران جمهوری خواه اشاره کرد که گفته اند زمان آن رسیده که حزب از آقای ترامپ فاصله بگیرد، بلکه به رسانه های محافظه کار که به طور قابل توجهی منتقد بوده اند، از جمله The New اشاره کرد. یورک پست، وال استریت ژورنال و فاکس نیوز.

آقای ونر گفت: «این کاملاً بدبینانه است. “آنها اکنون با او درگیر هستند نه به این دلیل که او کار غیراخلاقی یا غیراخلاقی انجام داده است – او چندین دهه است که این کار را انجام می دهد. صرفاً به این دلیل است که آنها اکنون قضاوت می کنند که او دیگر راه رسیدن به قدرت نیست.»

جان بریج لند، یکی از همکاران آقای ونر در کاخ سفید بوش، لحن خوشبینانه تری داشت.

آقای بریج‌لند روز سه‌شنبه، پیش از آقای بریج‌لند گفت: «پس از زیر پا گذاشتن بسیاری از هنجارها و ارزش‌های دموکراتیک، و درک نادرست از نهادهای دموکراتیک ما، شاید پرزیدنت ترامپ بتواند در آینه نگاه کند، در نهایت به اراده مردم احترام بگذارد و از جاه‌طلبی‌های خود کناره‌گیری کند». اعلامیه ترامپ

با توجه به اتفاقاتی که در مار-آ-لاگو رخ داد، این بیشتر شبیه افکار آرزویی یک خوش بین متولد شده بود تا قضاوت یک دانش آموز کارکشته آقای ترامپ.

آقای مولوینی گفت: «بسیاری از مردم قبلاً به او گفته‌اند که کار سیاسی او به پایان رسیده است. “و همه آنها تا به حال اشتباه کرده اند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …