ریشی سوناک دورنمای توافق تجاری قریب الوقوع آمریکا را نادیده می گیرد | سیاست تجاری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ریشی سوناک، تنها چند روز پس از این که گفت عجله ای برای تکمیل یک معامله با هند قبل از بررسی مجدد این بسته ندارد، چشم انداز هرگونه معامله تجاری ایالات متحده در آینده نزدیک را کم اهمیت جلوه داده است.

نخست وزیر همچنین نقش برگزیت در رکود اقتصادی بریتانیا را رد کرد که به گفته او باید در یک زمینه جهانی دیده شود.

سوناک در یک کنفرانس مطبوعاتی در اجلاس G20 در بالی گفت که در اولین دیدار خود با جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، درباره هیچ توافق تجاری دوجانبه صحبت نکرده است. دولت بریتانیا پیش از این وعده داده بود تا سال 2022 با ایالات متحده یک توافق تجاری پس از برگزیت امضا کند.

سوناک گفت که در مورد این رابطه “پر از خوش بینی” است، اما پیشنهاد کرد که ممکن است سال ها برای هر توافق رسمی طول بکشد. او گفت که به توانایی ما برای انجام تجارت بیشتر با ایالات متحده و تعمیق روابط اقتصادی خود اطمینان دارد. این می تواند به طرق مختلف اتفاق بیفتد و مطمئنم در ماه ها و سال های آینده خواهید دید.»

نخست وزیر قبلاً بر استراتژی جدید و مشورتی تر در مورد معاملات تجاری به جای تلاش برای رعایت ضرب الاجل های خودسرانه تأکید کرده بود. در مورد تجارت، ما در واقع گفتگوی بسیار خوبی با رئیس جمهور بایدن در مورد طیف وسیعی از چیزها داشتیم. ما درباره یک توافق تجاری به طور خاص بحث نکردیم، اما در مورد مشارکت اقتصادی خود بحث کردیم.»

هر دوی ما به این واقعیت اذعان کردیم که در واقع، ایالات متحده بزرگترین شریک تجاری ما است و طیف وسیعی از همکاری های اقتصادی وجود دارد که در حال وقوع است و می تواند در آینده نیز ادامه یابد.

ما در مورد انرژی، به عنوان مثال، و اینکه چگونه می‌توانیم با هم برای بهبود امنیت انرژی در زمانی که همه ما می‌خواهیم بیشتر آن را در خانه داشته باشیم، کار کنیم، صحبت کردیم.»

سوناک گفت که با وجود موانع جدید تجارت، قبول ندارد که برگزیت مقصر کاهش رشد اقتصاد بریتانیا یا افزایش تورم باشد.

او گفت: «هر چه در مورد وضعیت اقتصادی بریتانیا فکر می کنید… دو سوم اقتصاد جهانی اعضای گروه 20 نرخ تورم بالای 7 درصد را مشاهده می کنند.

صندوق بین المللی پول فکر می کند که یک سوم اقتصاد جهانی یا نیاز دارد یا در رکود خواهد بود. این زمینه جهانی است. این چیزی است که بر صحبت‌هایی که من در اینجا داشتم غالب بود و می‌دانیم که چرا، این میراث کووید است و البته کاری است که پوتین انجام می‌دهد قیمت انرژی و در واقع قیمت مواد غذایی را بالا می‌برد.»

او گفت که هر کشوری «چیزهای عجیب و غریبی خواهد داشت، اما اینها عوامل غالب غالبی هستند که منجر به چالش اقتصادی می شوند که در حال حاضر با آن روبرو هستیم».

سوناک بعداً با نارندرا مودی هندی ملاقات خواهد کرد قبل از اینکه اواخر روز چهارشنبه برای بیانیه پاییز به بریتانیا بازگردد. در صحبت با خبرنگاران در مسیر اجلاس، سوناک تغییر رویکرد قابل توجهی را از بوریس جانسون و لیز تراس پیشنهاد کرد، که سرعت و ضرب الاجل های سخت را در اولویت قرار دادند و متعهد به “معامله ای برای دیوالی” شدند که محقق نشد.

این تغییر پس از مداخله واضح وزیر محیط زیست سابق جورج یوستیس صورت می گیرد که از قرارداد تجاری با استرالیا که توسط تراس امضا شده انتقاد کرد و گفت که “در واقع معامله چندان خوبی برای بریتانیا نیست” و از او به دلیل تعیین “اهداف خودسرانه” انتقاد کرد. برای انعقاد توافقنامه

گفته می‌شود که Sunak می‌خواهد شرایط بخش خدمات بریتانیا را در قرارداد هند بهبود بخشد، با این حال تنش‌هایی در داخل دولت بریتانیا بر سر میزان ارائه آزادسازی ویزا توسط بریتانیا وجود دارد.

گفته می‌شود سوئلا براورمن، وزیر کشور، با مصاحبه‌ای در اسپکتیتور که در آن گفته بود در مورد معامله تجاری بریتانیا با هند «حفظه‌ای» دارد، دهلی را عصبانی کرده است، زیرا می‌تواند مهاجرت به بریتانیا را افزایش دهد.

سوناک قبلاً گفته بود که “کیفیت را فدای سرعت نمی‌کند” در تجارت. مهم است که به جای عجله کردن، آنها را به درستی دریافت کنیم، و بنابراین این رویکردی است که من در معاملات تجاری اتخاذ خواهم کرد. تجارت بخش مهمی از آن است، اما تنها بخش نیست و ما در همه آنها پیشرفت خواهیم کرد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: پهپاد به انبار نفت روسیه حمله کرد، مسکو کیف را به “تروریسم هسته ای” در زاپوریژژیا متهم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. یک روز پس از حمله …