ویرجینیا مک لورین، دختر شریکروپرز که با اوباماها رقصید، می میرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ویرجینیا مک لورین، که در خانواده ای از سهامداران سیاه پوست در جیم کرو جنوبی به دنیا آمد و زمانی که با اوباماها در کاخ سفید رقصید، تبدیل به ستاره ای شد، روز دوشنبه درگذشت.

بر اساس بیانیه خانواده او و دبورا منکارت، دوستی که به ترتیب دادن ملاقات او با خانواده اوباما در کاخ سفید کمک کرد، خانم مک لورین تحت مراقبت های آسایشگاهی بود و در آرامش در مریلند، جایی که پسرش زندگی می کند، درگذشت. او طبق حسابداری خودش ۱۱۳ سال داشت اما شناسنامه نداشت.

خانم منکارت در یک مصاحبه تلفنی اواخر سه شنبه شب گفت که خانم مک لورین در کارولینای جنوبی متولد شد، سه بار ازدواج کرد و سه فرزند داشت.

خانواده او گفتند که از او پسرش فیلیپ کاردوسو، دخترش آیدامای استریتر و حداقل 50 فرزند دیگر از جمله یک نبیره به جای مانده است. هیچ اطلاعات دیگری در مورد بازماندگان او بلافاصله در دسترس نیست.

خانم مک لورین چندین دهه در واشینگتن دی سی بی سر و صدا زندگی می کرد قبل از اینکه زندگی او در فوریه 2016 تغییر غیرمنتظره ای پیدا کرد، زمانی که به لیست پر ستاره مهمانان شرکت کننده در مراسم جشن ماه تاریخ سیاه پوست در کاخ سفید پیوست.

پس از ورود به اتاقی که خانواده اوباما منتظر سلام او بودند، دستانش را بالا برد و فریاد زد: «سلام!» هنگامی که پرزیدنت اوباما بازوهای او را گرفته بود، او در جای خود شروع به رقصیدن کرد و با عصایش حمایت می شد.

“چطور هستید؟” آقای اوباما پرسید.

“من خوبم!” خانم مک لورین در حالی که سرش از هیجان تکان می خورد گفت.

در حالی که آقای اوباما او را از اتاق به طرف همسرش میشل اوباما هدایت می‌کرد، از صدساله التماس کرد که این کار را راحت کند. او با محبت گفت: “حالا آرام باش.” “خیلی سریع نرو!”

در مرکز اتاق، خانم مک لورین برای لحظاتی با خانم اوباما رقصید. سپس، با یک رئیس‌جمهور در یک بازو و بانوی اول در دست دیگر، مکثی کرد تا موقعیت و جایگاهش در تاریخ آمریکا را بررسی کند.

او به آرامی و با دقت گفت: «فکر می‌کردم هرگز زنده نخواهم شد تا وارد کاخ سفید شوم.» او افزود که “خیلی خوشحال” است که یک زوج سیاه پوست در آنجا زندگی می کنند.

خانم اوباما گفت: «شما به تازگی روز ما را ساخته اید. “تو می دانی که؟ این انرژی، مرد.”

خانم مک لورین پاسخ داد: “خب، شما روز من را ساختید.”

خانم منکارت روز سه شنبه گفت: «مردم روی رقصیدن او با خانواده اوباما تمرکز می کنند». “اما او همچنین صحبت کرد – و مکالمه را به گونه ای پیش برد که بسیاری از مردم نمی دانستند چگونه انجام دهند.”

تاریخ دقیق تولد ویرجینیا لوگنیا مک لورین نامشخص است. واشنگتن پست گزارش داد که او معتقد است که در 12 مارس 1909 در یک کتاب مقدس خانوادگی ثبت شده است. طبق نامه ای در سال 2016 از یک بخش سوابق حیاتی در کارولینای جنوبی، که خانم منکارت به نیویورک تایمز ارائه کرد، گفته می شود که او در 12 مارس 1916 به دنیا آمده است. اما در نامه همچنین اشاره شده است که هیچ سابقه تولدی برای او وجود ندارد. بین سالهای 1915 و 1920 یافت شد.

آنچه واضح است این است که زادگاه خانم مک لورین Cheraw، SC بود.

به گفته خانم منکارت، پدرش، جان اولیور کمپبل، در 1 سالگی درگذشت. مادرش فلورا الا مک کوئین خیاطی را به او یاد داد.

خانم مک لورین بعداً به مصاحبه‌گر پروژه تاریخ شفاهی گفت: «ما لباس کار و لباس یکشنبه داشتیم. “اکنون، شما هر چیزی که می خواهید بپوشید.”

او گفت که پدربزرگش یک وزیر متدیست و ناپدری او یک باپتیست بود و او در حوض ماهیگیری یک مرد سفیدپوست در حدود 11 سالگی غسل تعمید یافت.

او گفت که او 10 مایل تا مدرسه را با یک جفت کفش در سال پیاده روی می کرد. و وقتی کلاس هشتم بود برای ازدواج ترک تحصیل کرد.

خانم منکارت گفت که شوهر اولش در یک دعوای بار بر سر پول جان باخت و او دو بار دیگر ازدواج کرد.

خانم مک لورین در حدود سال 1939 به عنوان بخشی از مهاجرت بزرگ میلیون ها سیاهپوست از جنوب آمریکا به ایالت های شمال، غرب میانه و غرب که در دهه 1910 آغاز شده بود، به واشنگتن نقل مکان کرد. او در میان جاهای دیگر در یک خشک‌شویی و در کارخانه کشتی‌سازی کار می‌کرد.

خانواده‌اش می‌گویند که در دوران بازنشستگی، او بیشتر وقت خود را به کار داوطلبانه در مدارس محلی اختصاص داد.

زمانی که دولت اوباما ویدیوی بازدید او از کاخ سفید را منتشر کرد، به طور گسترده در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد و چیزی جدید و ناآشنا به او داد: یک نمایه عمومی.

خانم منکارت گفت که کمک های افراد غریبه به او کمک کرد تا به آپارتمانی بهتر نقل مکان کند و تحت درمان قرار گیرد. او همچنین برای شرکت در یک بازی بیسبال، یک نمایش و سایر رویدادهای عمومی به عنوان مهمان افتخاری دعوت شد. در سال 2017، او تولد خود را با هارلم گلوبتروترز و کلاسی از دانش‌آموزان دولتی که او را «مادبزرگ ویرجینیا» صدا می‌کردند، جشن گرفت.

خانم مک لورین مشتاق بود تا از نفوذی که به دست آورده بود به خوبی استفاده کند.

یکی از علایقش رای دادن بود. او در ویدئوهایی که قبل از انتخابات 2016 ضبط کرد، به یک دلیل ساده جوانان را تشویق کرد که رای دهند: این تنها راه شمارش بود.

او در یکی گفت: “لطفا برو رای بده.” برو رای بده اگر کار دیگری انجام نمی‌دهید – اگر مجبور به خزیدن هستید – به پای صندوق‌های رای بروید و رأی دهید.»

خانم مک لورین همچنین از جایگاه عمومی خود برای جلب توجه به ناتوانی خود در به دست آوردن مدارک شناسایی دولتی که برای سوار شدن به هواپیما نیاز دارد، استفاده کرد. گرفتن کارت شناسایی عکس بدون راننده باید گواهی تولد از کارولینای جنوبی داشته باشد، اما برای دریافت گواهینامه باید به شناسنامه نیاز داشت.

خانم مک لورین دو ماه پس از دیدارش از کاخ سفید به کورتلند میلوی، ستون نویس واشنگتن پست گفت: “فکر نمی کنم هرگز آن کارت چهره را دریافت کنم.” من توسط یک ماما به دنیا آمدم و روز تولد را در یک کتاب مقدس در جایی قرار دادم. نمی دانم آن موقع حتی شناسنامه داشتند یا نه.»

چند روز پس از اینکه آقای میلوی Catch-22 را منتشر کرد، شهردار موریل ای. بوزر از واشنگتن مقررات جدیدی را اعلام کرد که شرایط دریافت شناسه برای افراد 70 سال و بالاتر را اصلاح کرد. او همچنین از خانه خانم مک لورین بازدید کرد و در حالی که او مدارک را امضا می کرد، ایستاد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: رویکرد سهل‌انگیز به همه‌گیری کووید-19 می‌تواند یک نوع کشنده ایجاد کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز جمعه …