قهرمانی هاوارد به «Dos a Cero»: کمپین های مردان ایالات متحده در جام جهانی رتبه بندی شدند | ایالات متحده آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مردان ایالات متحده تاکنون در هر جام جهانی حضور داشته اند… به غیر از آخرین جام جهانی، نسخه 1938، و هر یک بین سال های 1950 تا 1990.

برخی از سفرها موقعیت های مهمی بوده اند که این ورزش را در ایالات متحده به جلو سوق داده است. برخی از کشوری عبور کردند که یک یا سه نسل فوتبال را نادیده گرفت. و برخی ممکن است خاطرات آسیب زا ایجاد کنند، در این صورت ممکن است به خوانندگان آمریکایی توصیه شود که به شماره 6 یا بیشتر بپرند.

در اینجا نحوه رتبه بندی مسابقات جام جهانی مردان در ایالات متحده به ترتیب معکوس آمده است.

10) 1934 (دوره اول)

پلک زدن. دلتنگش شدی دومین دوره جام جهانی با فرمت حذفی مستقیم برگزار شد و مردان ایالات متحده به خوبی و واقعاً حذف شدند و در بازی افتتاحیه با نتیجه 7-1 مغلوب ایتالیا، میزبان شدند. ایالات متحده به سختی تیمی را برای این مناسبت جمع آوری کرد و شرکت آنها به یک گردباد چهار روزه محدود شد: ملاقات با پاپ پیوس یازدهم، پیروزی در اولین مسابقه مقدماتی جام جهانی (4-2 مقابل مکزیک) در مقابل بنیتو موسولینی و شکست خوردن. توسط میزبانان

9) 1998 (مرحله گروهی)

تلاش بیهوده کیسی کلر برای جلوگیری از یکی از اهداف ایران در پیروزی مقابل آمریکا در سال 1998.
کیسی کلر تلاش بیهوده ای برای جلوگیری از یکی از اهداف ایران در پیروزی مقابل آمریکا در سال 1998 می کند. عکس: پاتریک کواریک/EPA

همه چیز خیلی خوب پیش می رفت ایالات متحده در جام جهانی 1994 خود را به خوبی در زمین خانگی و قبل از جمعیت رکورددار تبرئه کرده بود، و این انتظار را که این مسابقات در کشوری بی تفاوت از نظر فوتبال شکست خواهد خورد را نادیده گرفت. آنها آرژانتین را در کوپا آمریکا 1995 و برزیل را در جام طلای 1998 نیز شکست دادند.

سپس همه چیز به هم ریخت. مخالفت داخلی بین المللی های بی تجربه به طور غیرقابل توضیحی به فهرست اضافه شدند. تبعید “کاپیتان مادام العمر” جان هارکز. و تاکتیک های عجیب و غریب – آرایش 3-6-1 باعث ایجاد مجله طنز ThreeSixOne شد که نام آن ادای احترام به مجله بریتانیایی FourFourTwo است.

ایالات متحده در فرانسه بدون برد به پایان رسید، از جمله باخت 2-1 در برابر ایران کم توجه اما با انگیزه بالا، که در آن تیم اغلب کارهای چوبی را به هم می زد. نکته مثبت، اخلاق ورزشی بین دو تیم علیرغم جریان های پنهان سیاسی مورد تحسین قرار گرفت. یک گام کوچک به جلو برای دیپلماسی ایالات متحده و ایران، یک گام بزرگ به عقب برای فوتبال مردان ایالات متحده، که شروع به تحمل طعنه هایی می کرد که مردان را در مقابل تیم زنان ایالات متحده قرار می داد که مشتاقانه در کانون توجه قرار می گرفتند.

8) 2006 (مرحله گروهی)

چهره خون آلود برایان مک براید به تصویر تعیین کننده مبارزات انتخاباتی ایالات متحده در سال 2006 تبدیل شد
چهره خون آلود برایان مک براید به تصویر تعیین کننده مبارزات انتخاباتی ایالات متحده در سال 2006 تبدیل شد. عکس: ایوان Sekretarev/AP

تیمی پر از کهنه سربازان جام جهانی 2002 که بیشتر آنها هنوز در اوج خود هستند. بروس آرنا، مغز متفکر سال 2002، هنوز مسئول این کار است. دویدن متقاعد کننده به مقام اول در مسابقات مقدماتی کونکاکاف که شامل الف دو به صفر پیروزی مقابل مکزیک

اما جمهوری چک در مرحله اول مرحله گروهی آمریکا را شکست داد و 3-0 پیروز شد. یک بازی وحشیانه و عجیب با ایتالیا دنبال شد، با کسب احترام ایالات متحده در فوتبال جهانی برای نتیجه مقاوم 1-1 و جلب احترام از سوی رسانه های جریان اصلی ایالات متحده که چهره خونین برایان مک براید، محصول آرنج دنیل دی روسی را دیدند، و فوتبال را متوجه شدند. بازیکنان کمی سخت‌تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کردند. پیروزی مقابل غنا آمریکا را به مرحله حذفی می‌برد، اما چند اشتباه باعث باخت 2-1 شد.

7) 1990 (مرحله گروهی)

ایالات متحده در ایتالیا 90 پیشی گرفت اما در نهایت به صحنه جهانی بازگشت
ایالات متحده در ایتالیا 90 پیشی گرفت اما در نهایت به صحنه جهانی بازگشت. عکس: PA Images/Alamy

ببین، اونا درستش کردند، باشه؟ و سرخوشی پل کالیجیوری “شوت شنیده شد دور دنیا”، تلاشی دوربرد در ترینیداد که به دوره 40 ساله مردان ایالات متحده در بیابان جام جهانی پایان داد، با یک برکناری زودهنگام قابل پیش بینی در ایتالیا قابل جبران نبود. .

چکسلواکی با نتیجه 5-1 آمریکا را شکست داد و کالیگیوری تک گل تازه کارها را به ثمر رساند. شکست 1-0 مقابل ایتالیا کمی یک پیروزی اخلاقی بود، اما این تیم با باخت 2-1 مقابل اتریش، علیرغم بازی با 10 نفر در بیشتر بازی، از این تیم جدا شد. اما رسیدن به آنجا قبل از میزبانی در سال 1994 مهمترین بخش بود. درخواست بیشتر از تیمی با تجربه حرفه ای اندک کمی سخت بود.

6) 1950 (مرحله گروهی)

اگر در حال رده بندی جام جهانی باشیم بازی هاپیروزی 1-0 مقابل انگلیس قدرتمند، که در نهایت قبول کرده بود خوب بازی کند و توانایی خود را در برابر بقیه جهان آزمایش کند، نزدیک به اوج خواهد بود. به هر حال، هیچ بازی دیگری با بازی پاتریک استوارت به عنوان یک فیلم سینمایی ساخته نشده است. (افسوس که بسیاری از نادرستی های تاریخی را معرفی کرد که در کتاب وجود نداشت و یک بمب باکس آفیس بود.)

اما سخت است که جام جهانی 1950 را بالاتر از تورنمنت هایی قرار دهیم که در آن ایالات متحده از مرحله گروهی گذشته است. در برزیل، آنها نزدیک نشدند، با شکست 3-1 از اسپانیا و باخت 5-2 از شیلی، پیروزی مقابل انگلیس را ساندویچ کردند.

با این حال، ایالات متحده بیشتر راه را در برابر اسپانیا رهبری کرد، و سخت است که با آن پیروزی مشهور مقابل انگلیس بحث کنید. 44 سال دیگر تا پیروزی آمریکا در جام جهانی باقی مانده است. (خب، 41 – زنان ایالات متحده همه آن را در سال 1991 بردند، اگرچه از نظر فنی “اولین قهرمانی جهانی فیفا برای فوتبال زنان برای جام M&M” نامیده می شد.)

5) 1994 (دوره شانزدهم)

آمریکا پیروزی مقابل کلمبیا را در حضور تماشاگران خود جشن می گیرد
آمریکا پیروزی مقابل کلمبیا را در حضور تماشاگران خود جشن می گیرد. عکس: Shaun Botterill/Getty Images

با بدبینی جهانی، تیم، برگزارکنندگان و خریداران بلیت زمانی که جام جهانی به ایالات متحده آمد، آن را تحویل گرفتند.

بورا میلوتینوویچ، مربی رنگارنگ، با ترکیب بازیکنان آمریکایی با چند بازیکن حرفه‌ای اروپایی، بیشترین بهره را از یک گروه دست کم گرفت. اریک واینالدا که در سال 1990 اخراج شد، یک ضربه آزاد درخشان به ثمر رساند تا با سوئیس تساوی 1-1 را رقم بزند و اولین امتیاز را برای مردان آمریکایی در 44 سال به دست آورد.

مرحله بعدی: کلمبیا، یکی از برگزیدگان مسابقات. ایالات متحده اولین گل را روی گل به خودی آندرس اسکوبار زد که بلافاصله پس از بازگشت به خانه کشته شد. سپس تب راموس، یکی از باهوش ترین بازیکنان متولد ایالات متحده در نسل خود، یک پاس به ارنی استوارت، متولد و بزرگ شده در هلند، برای یک پایان بالینی داد. نتیجه 2-1 امتیازاتی را به ایالات متحده داد که برای صعود به آن نیاز داشتند.

بقیه دویدن کمتر به یاد ماندنی بود. بازی گروهی با شکست 1-0 مقابل رومانی به پایان رسید. کارت قرمز لئوناردو برزیلی در بازی مرحله یک هشتم نهایی (در روز استقلال) آمریکا را کمی امیدوار کرد، اما این خطا باعث شد راموس از بازی خارج شود. در حالی که جان هارکز قبلاً به دلیل انباشت کارت زرد از زمین خارج شده بود، خط هافبک فاقد مشت بود و برزیل با پیروزی 1-0 به مهمانی پایان داد.

4) 2010 (دوره شانزدهم)

الان همه با هم…

“آیا همه چیز اینجا برای ایالات متحده است؟ آیا آنها می توانند این کار را اینجا انجام دهند؟ کراس… و دمپسی دوباره محروم شد… و دونوان گل زد!”

فقط این نبود که هدف ویروسی شد این واکنش ها ویروسی شد این ویدیو به تنهایی 5.4 میلیون بازدید دارد…

بله، این فقط یک برد 1-0 مقابل الجزایر بود، اما زمینه همه چیز است.

گل لاندون دونوان باعث شد تیمی که کاملا مستحق حضور در مرحله یک هشتم نهایی بود را به مرحله یک هشتم نهایی برساند. یک سال قبل، ایالات متحده به 35 بازی بدون شکست اسپانیا در جام کنفدراسیون ها پایان داده بود. در آفریقای جنوبی، ایالات متحده با انگلیس 1-1 مساوی کرده بود، سپس به تساوی 2-2 اسلوونی پرداخت. پس از 90 دقیقه مقابل یک تیم سرسخت الجزایری، به نظر می رسید که ایالات متحده به خانه خود می رود تا تماس های مشکوک و شوت های از دست رفته را رد کند. سپس تیم هاوارد توپ را در میانه میدان برای دونوان پرتاب کرد، او به دویدن ادامه داد و در موقعیتی عالی قرار گرفت تا توپ را با ضربه کلینت دمپسی به ثمر برساند.

در دور حذفی، غنا برای دومین بار متوالی آمریکا را حذف کرد و در وقت اضافه 2-1 پیروز شد.

3) 2014 (دوره شانزدهم)

تیم هاوارد در سال 2014 مقابل بلژیک در فرمی باورنکردنی بود
تیم هاوارد در سال 2014 مقابل بلژیک در فرمی باورنکردنی بود. عکس: علی حیدر/ EPA

یک جام دیگر، یک لحظه ویروسی دیگر. یا 16، تعداد سیوهایی که تیم هاوارد در برابر تیم قدرتمند بلژیکی انجام داد که در نهایت در وقت اضافه برای پیروزی 2-1 شکست خورد و باعث شد تا ایالات متحده از چند فرصت برای انجام بزرگترین ناراحتی خود در جام جهانی ابراز تاسف کند. از زمان شکست پرتغال در سال 2002.

هاوارد رکورد جام جهانی را ثبت کرد. مهمتر از آن، او تبدیل به یک میم شد. کاربران خلاق توییتر عکس او را در صحنه های مختلفی قرار دادند که در آن او تایتانیک را از غرق شدن متوقف کرد، شخصیت های خیالی مانند مادر بامبی، ند استارک و موفاسا را ​​نجات داد و حتی مانع گاز گرفتن جورجیو کیلینی توسط لوئیس سوارز شد.

این باخت به یادماندنی نباید آنچه را که ایالات متحده پیش از آن به دست آورده بود تحت الشعاع قرار دهد، یعنی از گروه مرگ با پیروزی غنای غنا و تساوی مقابل پرتغال (عملکردی قوی که در آن یک جایزه دیرهنگام گل تساوی را به پرتغال هدیه کرد). آلمان 1-0 ایالات متحده را شکست داد، اما تفاضل گل به اندازه کافی نزدیک بود تا ایالات متحده به دیدار با بلژیک صعود کند.

2) 1930 (نیمه نهایی)

آمریکا در جام جهانی 1930 به راحتی بلژیک را در راه رسیدن به نیمه نهایی شکست داد.
ایالات متحده به راحتی در جام جهانی 1930 بلژیک را در راه رسیدن به نیمه نهایی شکست داد. عکس: PA Images/Alamy

چگونه یک سفر به نیمه نهایی جام جهانی، که به طور عینی بهترین نتیجه ایالات متحده در جام جهانی مردان است، رتبه اول را ندارد؟ اخطار اینجاست که فقط 13 تیم وارد شدند. هیچ صلاحیتی وجود نداشت. تنها چهار تیم اروپایی ممکن است برای سفر به اروگوئه اذیت شوند.

اما ایالات متحده در آن زمان یک قدرت فوتبالی مشروع بود، با داشتن یک لیگ حرفه‌ای پر رونق در بیشتر سال‌های دهه 1920 – واقعیتی که به راحتی توسط کسانی که این تیم را به‌طور نادرست به‌عنوان دسته‌ای از مردان انگلیسی و اسکاتلندی با لباس‌های قرمز، سفید و قرمز می‌نویسند، فراموش کردند. آبی. یانک ها بلژیک را 3-0 شکست دادند و همان کاری را با پاراگوئه انجام دادند که برت پاتنود اولین هت تریک جام جهانی را به ثمر رساند، حتی اگر فیفا آن را برای 76 سال دیگر به رسمیت نشناخت.

باخت 6-1 مقابل آرژانتین در نیمه نهایی باید کمی ستاره داشته باشد، زیرا آرژانتین از بی تفاوتی داور نسبت به این واقعیت که بازی بیشتر یک نزاع خیابانی بود، سود زیادی برد و برخی از بازیکنان آمریکایی را بدون ست کامل بازی باقی گذاشت. دندان ها، زانوی کارآمد یا پای نشکن. در روزهای قبل از تعویض، ایالات متحده به سختی در پایان بازی ایستاده بود.

1) 2002 (یک چهارم نهایی)

ایالات متحده در راه صعود به مرحله یک هشتم نهایی در سال 2002 از رقبای قدیمی مکزیک برتری یافت
ایالات متحده در راه صعود به مرحله یک هشتم نهایی در سال 2002 از رقبای قدیمی مکزیک برتری یافت. عکس: آساهی شیمبون/گتی ایماژ

می توان گفت که این تیم بدشانس بود که پس از برتری بر آلمان به نیمه نهایی نرسید، فقط شاهد قهرمانی های الیور کان در دروازه بانی و گل دستی از دست رفته روی خط دروازه بود (از ضربه ای که گرگ برهالتر سرمربی فعلی ایالات متحده داشت).

شما همچنین می توانید بگویید که تیم 2002 خوش شانس بود که موفق شد که به لطف پیروزی گیج کننده پرتغال مقابل کره جنوبی که به آمریکا با وجود باخت تکان دهنده مقابل لهستان، مقام دوم گروه را به ارمغان آورد. هواداران مکزیکی همچنین ممکن است متوجه شوند که جان اوبراین در مسابقه معروف مرحله یک شانزدهم نهایی با توپ دستی از دستش خارج شد.

اما این تیم نمونه درخشانی بود از آنچه که ایالات متحده می‌توانست در زمانی که همه چیز درست پیش می‌رفت به دست آورد. اوبرایان و کلودیو رینا سالم بودند، متأسفانه بسیار نادر. تونی سانه مدافع راست نیز در اوج بود. و دو نفر لندون دونوان و دامارکوس بیزلی که کمتر از سه سال از گرفتن توپ طلا و توپ نقره در جام جهانی زیر 17 سال دور شده بودند، آماده بازی در سطح بزرگسالان بودند.

برخلاف جام جهانی 1930، نسخه 2002 واقعاً بود جهانی، با در نظر گرفتن دورهای مقدماتی، نزدیک به 200 کشور درگیر هستند. و تاثیر آن در ایالات متحده فوری بود، با هوادارانی که در نیمه‌شب بارهای ورزشی را جمع می‌کردند تا چند ساعت بعد در محل کار، با مقدار زیادی قهوه، بازی‌ها را به صورت زنده تماشا کنند و درباره بازی‌ها صحبت کنند.

بنابراین نتیجه فقط با بردها سنجیده نشد – 3-2 مقابل نسل طلایی پرتغال، دو به صفر بر فراز مکزیک MLS که در اوایل سال در آستانه سقوط بود، محکم شد و به جلو حرکت کرد. رسانه‌های رایج ورزشی متزلزل از خواب بیدار شدند و خود را در یک کشور فوتبالی دیدند. در آخر.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناس دولتی آب و هوا می گوید: طرح معدن زغال سنگ کامبریا “گامی به عقب” است | زغال سنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، قهرمان آب و هوای دولت …