شرکت های انرژی متهم به سودجویی با «نرخ های وحشتناک» برای خانه های سالمندان | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تأمین‌کنندگان انرژی متهم به سودجویی از طریق اعمال «نرخ‌های وحشتناک و فلج‌کننده مالی» برای خانه‌های مراقبتی که در زمستان امسال با قبوض هنگفتی روبرو هستند، شده‌اند.

مدیر اجرایی Care England، بزرگترین نهادی که ارائه‌دهندگان مستقل مراقبت از بزرگسالان را نمایندگی می‌کند، تامین‌کنندگان گاز را متهم کرده است که در شیوه‌های خود «سرسخت بیش از حد» هستند.

مارتین گرین در نامه‌ای به Ofgem و وزارت تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی (BEIS) که توسط آبان نیوز مشاهده شد، از تنظیم‌کننده انرژی خواست تا تحقیقاتی را در مورد عملکرد تامین‌کنندگان آغاز کند.

بررسی توسط مشاور انرژی غیرانتفاعی Box Power Cic نشان داد که تامین کنندگان گاز کاهش اخیر قیمت عمده فروشی را به مشاغل در بخش مراقبت منتقل نمی کنند.

گرین نوشت: «ما معتقدیم هیچ توجیهی برای اعمال چنین نرخ‌های وحشتناک و فلج‌کننده‌ای وجود ندارد که تامین‌کنندگان گاز صراحتاً از انجام آن منع می‌شوند.»

مجوز عرضه Ofgem تصریح می‌کند که شرکت‌ها باید تمام اقدامات معقول را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که شرایط هر معامله برای مشتریانی که در قراردادهای بلندمدت قفل نشده‌اند «بی‌رویه سخت‌گیرانه» نیستند.

گرین گفت: بدون شک یکی از مبرم‌ترین مسائلی که کشور در حال حاضر با آن مواجه است، بحران انرژی است. افزایش قیمت عمده فروشی برق و گاز تأثیر عمیقی بر مشاغل و افراد در سراسر کشور دارد.

با این حال، کمتر محیطی وجود دارد که تأثیر آن به اندازه بخش مراقبت اجتماعی بزرگسالان، که در زمستان امسال نیاز به گرم کردن امکانات و افزایش تهویه با ورود هوای تازه به فضاهای داخلی دارد، شدید و ویرانگر بوده باشد.»

شیوع کووید منابع را در خانه های مراقبت در سراسر کشور گسترش داد و سیاست دولت در قبال خانه های مراقبت در انگلیس در آغاز همه گیری غیرقانونی اعلام شد.

گرین گفت که “شکنندگی مالی اساسی” در این بخش وجود دارد و نیاز آن به استفاده از مقادیر زیادی انرژی “به این معنی است که ارائه دهندگان بیشتر به سمت وضعیتی که قبلاً یک وضعیت فوق‌العاده متزلزل بود سوق داده می‌شوند.”

قیمت گاز طبیعی در هفته های اخیر به شدت کاهش یافته است زیرا شروع ملایم زمستان و پیشرفت خوب در پر کردن انبارهای ذخیره اروپا نگرانی ها در مورد کمبود گاز روسیه در زمستان امسال را کاهش داده است.

دولت در ماه گذشته یک طرح شش ماهه برای کاهش هزینه های انرژی کسب و کارها ارائه کرد. مطالعه باکس پاور نشان داد که بسیاری از تعرفه‌ها بیش از تخفیف دولت افزایش می‌یابند و هیچ ارتباطی با قیمت‌های فعلی ندارند. این شرکت گفت که شرکت ها 25 تا 40 پون در هر کیلووات ساعت شارژ می شوند که بسیار بالاتر از قیمت های لحظه ای در حدود 3p است.

مداخله گرین بازتاب نگرانی های مشابهی در میان میخانه ها و رستوران ها در مورد هزینه های گاز و برق است.

سازمان تجاری UKHospitality گفت که شرکت‌ها به طور قابل ملاحظه‌ای بالاتر از هزینه عمده‌فروشی معامله کرده‌اند. مدیر اجرایی آن، کیت نیکولز، گفت: “هیچ توضیح منطقی برای این افزایش عظیم حاشیه سود وجود ندارد” و به وزیر بازرگانی، گرانت شاپس، نامه نوشت و خواستار تحقیق از سوی اداره رقابت و بازار شد.

دپارتمان بازرگانی گفت که «آگاه است از اقلیت کوچکی از کسب‌وکارها» گزارش می‌دهند که تأمین‌کنندگان انرژی در پاسخ به ادعاهای نیکولز، طرح تخفیف قبض انرژی را تضعیف می‌کنند. گفت که با Ofgem کار می کند تا مطمئن شود مجوزها نقض نشده است.

تامین کنندگان استدلال کرده اند که عدم اطمینان در مورد قیمت آتی گاز و برق، تعیین قیمت قراردادها را دشوار کرده است.

سخنگوی تنظیم کننده انرژی گفت که قصد دارد به نامه Care England پاسخ دهد و افزود: اولویت Ofgem حفاظت از مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها و اطمینان از پرداخت هزینه منصفانه برای انرژی است.

“به همین دلیل است که ما با دولت و سهامداران کار می کنیم تا مشخص کنیم که آیا اقدامات یا کمک های بیشتری برای کمک به محافظت از مشاغل از جمله خانه های مراقبت و ساکنان آنها مورد نیاز است، از جمله اینکه آیا بازبینی در مورد رعایت تعهدات موجود مورد نیاز است.”

برای اظهار نظر با BEIS تماس گرفته شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …