صندوق بین المللی پول می گوید استرالیا باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد و مرحله سوم کاهش مالیات را اعمال کند | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس بخش استرالیایی صندوق بین المللی پول گفت: بانک مرکزی استرالیا باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد تا از مهار تورم اطمینان حاصل شود و این کشور باید به برنامه های کاهش مالیات مرحله سوم که برای سال 2024 برنامه ریزی شده است، ادامه دهد.

هارالد فینگر، رئیس بخش صندوق بین‌المللی پول، در پایان مذاکرات دو هفته‌ای با دولت آلبانی به‌عنوان بخشی از بررسی سالانه، روز چهارشنبه گفت که آژانس انتظار دارد «فرود نرم» برای اقتصاد استرالیا همراه با خطرات «به سمت نزول» باشد.

رشد تولید ناخالص داخلی باید از 3.7 درصد در سال جاری به 1.7 درصد در سال 2023 کاهش یابد. در سطح جهانی، رشد اقتصادی پیش بینی شده 2.7 درصد، بدون احتساب بحران مالی جهانی و کاهش کووید، کندترین رشد اقتصادی از سال 2001 خواهد بود. اقتصادهای پیشرفته ممکن است تنها 1.1 درصد در سال آینده رشد کنند.

“در کوتاه مدت، ما فکر می کنیم که خطرات هنوز در کنار هستند [the RBA] فینگر گفت که مجبور به افزایش بیشتر نرخ بهره» برای اطمینان از مهار انتظارات تورمی. مطابق با RBA و خزانه داری، صندوق بین المللی پول انتظار دارد که تورم در سه ماهه جاری به حدود 8 درصد برسد.

او گفت که قیمت املاک و مستغلات قبلاً 5 درصد کاهش یافته است و باید 10 درصد دیگر عقب نشینی کند، او پیش بینی کرد که “هیچ نشانه ای از خطرات ثبات” ناشی از کاهش وجود ندارد زیرا قیمت ها صرفاً بخشی از دستاوردهای حاصل از دوره کووید را کاهش می دهد.

در گزارشی همراه، صندوق بین‌المللی پول از کاهش مالیات مرحله سوم حمایت کرد که جیم چالمرز، خزانه‌دار، گفته است در طول یک دهه 254 میلیارد دلار برای بودجه هزینه خواهد داشت.

این صندوق گفت: «مرحله 3 کاهش مالیات بر درآمد شخصی بار مالیات بر درآمد شخصی را کاهش می‌دهد و باید با افزایش دوره‌ای برون‌ه‌های مالیاتی، از جمله برای محدود کردن پیامدهای توزیعی برای خانوارهای کم‌درآمد و زنان، به خزش پرداختی پرداخت.

فینگر اولین بودجه چالمرز را “مسئولانه” توصیف کرد، زیرا به وعده های انتخاباتی “بدون هزینه های جدید” و با یافتن کاهش هایی برای جبران هزینه های اضافی عمل کرد. مفروضات “محافظه کارانه” قیمت کالاها نیز “محدوده ای برای عملکرد بیش از حد درآمد” ایجاد کرد.

او گفت که هرگونه برنامه ای برای اعمال مالیات های بادآورده یا سایر کنترل ها بر قیمت انرژی برای “نیازهای کوتاه مدت” باید به دقت با “اهداف میان مدت” از جمله حفظ فضای سرمایه گذاری قوی برای این بخش سنجیده شود.

در گزارش صندوق بین‌المللی پول به خطرات استرالیا و رشد اقتصادی گسترده‌تر اشاره نشده است، اگر چین بیش از حد انتظار کند شود به دلیل «سیاست صفر کووید» یا در پاسخ به بحران املاک و مستغلات.فینگر گفت.

او گفت: “بعید است که چین به همان نرخ های رشدی که در دهه گذشته دیده شده بود، بازگردد.” “شرکت جهانی باید موتورهای دیگری برای رشد پیدا کند.”

در مورد سیاست‌های اقلیمی دولت، فینگر گفت که هدف کاهش انتشار کربن بالاتر استرالیا برای کاهش 43 درصدی آلودگی در سطح 2005 تا سال 2030 مورد استقبال قرار گرفت، اما باید توسط سیاست‌های حمایتی حمایت شود.

در حالی که قیمت کربن مبتنی بر گسترده “اولین بهترین” راه برای رسیدن به آنجا بود، “ما همچنین در زمینه استرالیا می دانیم که از نظر سیاسی دستیابی به چنین چیزی بسیار دشوار است”.

فینگر گفت، سیاست‌های بخشی مانند مکانیسم حفاظتی می‌تواند «راهی طولانی» برای ایجاد مشوق‌های مشابه به صنعت ارائه کند که طرح قیمت‌گذاری کربن گسترده‌تر را ارائه کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …