Deliveroo استرالیا را به دلیل “شرایط اقتصادی چالش برانگیز” ترک می کند | Deliveroo

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Deliveroo در حال خروج از بازار استرالیا است، زیرا سرویس تحویل غذا اعلام کرد که سفارشات از طریق برنامه خود را به حالت تعلیق درآورده و به مدیریت داوطلبانه وارد شده است.

در ایمیلی به مشتریان در روز چهارشنبه، این شرکت اعلام کرد که “اعلان غم انگیز” را برای تعطیل کردن فعالیت های خود در استرالیا و انتصاب KordaMentha به عنوان سرپرست داده است.

این شرکت گفت: «گرفتن این یک تصمیم دشوار بوده است.

«Deliveroo، مانند همه شرکت‌های دیگر، اکنون در شرایط اقتصادی چالش برانگیزی مشغول تجارت است، که ما را ملزم به اتخاذ تصمیمات دشوار می‌کند. هدف ما همیشه ارائه بهترین خدمات ممکن برای مصرف کنندگان در هر کجا که فعالیت می کنیم، هستیم و اگر نتوانیم این کار را انجام دهیم، آماده بررسی موقعیت خود خواهیم بود.”

این شرکت گفت که به این نتیجه رسیده است که “دستیابی به موقعیت رهبری پایدار در بازار بدون سطح نامتناسب سرمایه گذاری که بازدهی بسیار نامطمئن داشته باشد امکان پذیر نیست”.

Deliveroo یکی از چندین سرویس تحویل غذا در استرالیا در کنار Uber Eats، Menulog، HungryPanda و DoorDash بود.

Deliveroo گفت که دیگر سفارشات را از طریق برنامه نمی پذیرد اما اطلاعات حساب مشتری تا شش ماه در دسترس خواهد بود. در روز چهارشنبه، اگر مشتریان سعی در سفارش دادن داشتند، پیام خطایی در برنامه نشان داده شد.

مانند بسیاری از شرکت‌های اقتصاد گیگ که در استرالیا فعالیت می‌کنند، Deliveroo در چند سال گذشته با نبردهایی بر سر حقوق کارگران روبرو بوده است. این شرکت در ماه مه 2021 پرونده کمیسیون کار منصفانه را باخت و کمیسیون دریافت که اخراج یک سوارکار به دلیل کندی بیش از حد در اوج همه‌گیری کووید-19 “خشن، ناعادلانه و غیرمنطقی” بود. این تصمیم در اوت امسال در دادگاه تجدیدنظر لغو شد.

دولت ها در سراسر استرالیا به طور فزاینده ای به دنبال تنظیم این صنعت هستند. دولت فدرال قول داده است که به کمیسیون کار منصفانه اجازه دهد تا حداقل دستمزد و شرایط را برای «شکل‌های کار کارمند» صادر کند.

در ماه ژوئن، Uber و اتحادیه کارگران حمل و نقل به توافقی مهم در مورد استانداردهای پیشنهادی استخدام و مزایای آن دست یافتند، از جمله حمایت مشترک از ایجاد یک نهاد نظارتی جدید مستقل با بودجه دولت برای ایجاد استانداردهای صنعت برای کارگران شرکت حمل و نقل و تحویل غذا در ماه‌های بعد. از مذاکرات

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

چین برای جلوگیری از اعتراضات علیه کووید صفر و واکسینه کردن افراد مسن حرکت می کند | چین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پلیس در چین برای خنثی …