تورم بریتانیا به دلیل افزایش قیمت انرژی دوباره به 11.1 درصد افزایش یافت | تورم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نرخ تورم سالانه بریتانیا پس از جهش ماه گذشته در صورت‌حساب‌های گاز و برق، به بالاترین حد خود در 40 سال اخیر یعنی 11.1 درصد رسیده است.

دفتر آمار ملی گفت که انرژی کمتر مقصر اصلی است زیرا اعلام کرد که معیار ترجیحی دولت برای هزینه زندگی مجدداً در ماه گذشته از 10.1 درصد در سپتامبر افزایش یافته است.

قبوض انرژی در ماه اکتبر علیرغم تصمیم دولت مبنی بر محدود کردن مبلغ پرداختی سالانه توسط خانوارهای متوسط ​​به 2500 پوند افزایش یافت.

تورم اندازه‌گیری شده توسط شاخص قیمت مصرف‌کننده در اکتبر 2021 به 4.2 درصد رسید، اما طی 12 ماه گذشته به طور پیوسته بالاتر رفته است.

این افزایش توسط بانک مرکزی انگلیس در آخرین گزارش سه ماهه سیاست پولی خود پیش بینی شده بود. Threadneedle Street گفت تورم بالا باقی خواهد ماند و تنها در سه ماه اول سال 2023 به 10 درصد کاهش خواهد یافت.

جزئیات بیشتر به زودی…

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تظاهرات بیشتر ضد کووید در چین با آتش‌سوزی مرگبار آغاز شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، تایپه، تایوان — به نظر می …